fbpx

ZÁPADNÍ SLOVENSKO – PAMÁTKY POVÁŽÍ

Poznávací zájezd na Slovensko - Čachtice

Termín: 23. 7. – 26. 7. 2022

 

Číslo zájezdu: 410

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 6 950,- Kč


Popis


Za historií a přírodními krásami.
Malebné zříceniny hradů nad Váhem.
TIP: Navštivte místa opředená legendami.

Snad každý zná film Bathory režiséra Juraje Jakubiska. Film je o hraběnce Alžbětě Báthoryové, která se proslavila koupelemi v krvi dívek. K těmto koupelím docházelo na Čachtickém hradě. My se podíváme do míst, kde Čachtická paní žila a působila. Ale nebojte se. Je 21. století a to už i upíři přecházejí na bezmasou stravu. Neužijem si jen místa plná legend a pověstí. Navštívíme malebné zříceniny hradů nad řekou Váh, uvidíme dramatické skalní štíty nebo rokle a odpočineme si v lázeňských městečkách. Poznávací zájezd na Slovensko je obohacen o vycházky v přírodě.

 

 

Doprava:

Váš průvodce:

Seznamte se

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun na Slovensko, možnost nástupu i v Olomouci. STREČNO – jeden z nejrozsáhlejších slovenských hradů se zajímavou expozicí je národní kulturní památkou. Z věže fantastický výhled do Strečnianské soutěsky. STARÝ HRAD – vycházka na romantickou, legendami opředenou zříceninu hradu, který se vypíná vysoko nad Domašinským meandrem. ŽILINA – historické centrum tvoří krásná náměstí, úzké uličky a množství restaurací.

BUDATÍN – architektonická perla na Váhu. Na hradě je jedinečné muzeum drátenictví. V zámeckém parku je mnoho vzácných dřevin. BYTČA – Sobašný palác. Město ukrývá ve svém středu jedno z nejvýznamnějších a architektonicky nejcennějších šlechtických sídel v Horním Uhersku. SÚLOV – z obce výhledy na Súlovské skály. Vycházka skalním městem ke zřícenině Súlovského hradu. MANINSKÁ SOUTĚSKA – nahlédneme do vápencového kaňonu. NIMNICA – minerální perla Slovenska. Jedny z nejmladších slovenských lázní.

TRENČIANSKÉ TEPLICE – oblíbené lázně v podhůří Strážovských vrchů. TRENČÍN – v historickém jádru města, kterému vévodí mohutný hrad, najdete zajímavé památky. Hrad je národní kulturní památkou. BECKOV – romantický strážce Pováží, který se tyčí na vápencové skále nad stejnojmennou obcí.

ČACHTICE – vycházka na romantickou zříceninu hradu, který je po celkové rekonstrukci. Hrad byl sídlem Alžběty Báthoryové. Od hradu jsou pěkné výhledy. PIEŠŤANY – největší a nejvyhledávanější slovenské lázně. V lázeňském parku jsou minerální prameny. Možnost vykoupání v některém z termálních bazénů. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20:00 hodin.

Informace


Ubytování:

hotely, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 200,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, příplatek za jednolůžkový pokoj se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně. Možnost večeří v hotelových restaurací.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 25,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus jede po trase Stará Paka, Nová Paka, Jičín, Lázně Bělohrad, Hořice, Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy a Olomouc. Klientům z Prahy, Liberce, Brna nebo Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu více osob z jedné lokality zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.