fbpx

SLOVINSKO – KRÁSY JIHOZÁPADU

Poznávací zájezd - Slovinsko - Lublaň - Lipica - Terst - moře - jihozápad

Termín: 18. 9. – 24. 9. 2021

 

Číslo zájezdu: 420

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: polopenze

 

Doprava: autobus

 


Cena: 10 950,- Kč


Popis


Památky, příroda a moře Slovinska.
S výjezdem do italského Terstu.

Malá a nenápadná země, ve které najdete úplně vše – překrásné hory, průzračná jezera, obrovské jeskyně, divoké řeky, krásná města, vinice, malé vesničky a kousek moře.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd ve večerních hodinách, noční přesun přes Rakousko do Slovinska.

POSTOJENSKÁ JESKYNĚ – podzemním vláčkem chodbami dlouhými 4 km s krápníkovou výzdobou, dál pěší trasa dlouhá necelé 2 km chodbami i úchvatnými dómy s krásnou krápníkovou výzdobou. PREDJAMSKY GRAD – alternativně místo jeskyně Postojna prohlídka hradu, který je vybudovaný v kopci pod převislou skálou na krasovém ponoru potoka Lokve. ŠKOCJANSKÉ JAMY – unikátní krasový systém 11 podzemních propojených jeskyní, propadlých údolí a přírodních mostů. Jeskyně jsou zapsány na Seznamu přírodního dědictví UNESCO.

Dopoledne LIPICA – známý hřebčín, koně můžete vidět i na okolních pastvinách, prohlídka hřebčína. PRŠUTARNA – po návštěvě světoznámého hřebčína se vydáme do pravé pršutárny. Půjdeme na exkurzi do výroby tradiční sušené vepřové šunky pršut. Součástí prohlídky bude i degustace a možnost si koupit pršut domů. Odpoledne rekreace na mořském pobřeží.

TERST – opomíjené město s mnoha nej. Ve městě kromě historického jádra najdete i římské památky. MIRAMARE – pohádková habsburská rezidence na břehu jadranu. Možnost vykoupání.

PIRAN – prohlídka historické části města. PORTOROŽ – další přímořské letovisko, prohlídka města. Možnost vykoupání. KOPER – historické jádro města. Honosné paláce jsou svázány svou minulostí s Benátkami.

LUBLAŇ – dominantu města tvoří hrad. V podhradí se nachází historické jádro města, Pogačarjev trg, Dračí most, rybářská čtvrť Krakovo, kostel sv. Jakuba a další. MARIBOR – slovinská „Mekka vína“. Malebné historické jádro města s hradem, pozoruhodný sloup se sochou sv. Floriána, katedrální kostel sv. Jana Křtitele, čtvrť Lent je tvořena malebnými domy. Čtyři sta let stará vinná réva (zapsána v Guinnessově knize rekordů jako nejstarší vinná réva na světě).

Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

Portorož – Piran, 4x hotel na mořském pobřeží.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 590,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

polopenze.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x polopenze
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a České Budějovice. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Turnov (200,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.