fbpx

SOLNÁ KOMORA: NEJKRÁSNĚJŠÍ JEZERA RAKOUSKA NA KOLE

Jezero Wolfgangsee v Solné komoře

Termín: 24. 8. – 27. 8. 2023  Zájezd je již vyprodán. V případě zájmu Vás zapíšeme do náhradníků.

 

NABÍZÍME TENTO TERMÍN: https://hoska-tour.cz/zajezdy/solna-komora/

 

Číslo zájezdu: 670

 

Ubytování: penzion

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 8 150,- Kč


Popis


S kolem kolem jezer.

Půvabná krajina Solné komory je stvořená pro jízdu na kole. Jednotlivé trasy vedou od jednoho jezera k druhému a nabízejí nespočet možností pro osvěžení v některém z nich. Nádherné jezerní scenérie. Délka základních denních etap se pohybuje od 50 do 60 km a je možné je libovolně zkrátit nebo prodloužit. Zájezd je vhodný i pro méně zdatné cyklisty! Trasy jsou vedeny po cyklotrasách, místy po méně frekventovaných silnicích.

Váš průvodce:

Richard Koníř

Program


Odjezd v ranních hodinách. Přesun do Rakouska. Cyklotrasa Gmunden – Ort – Ebensee – Bad Ischl, celkem 34 km. Trasa rovinatá, místy zvlněná, především asfalt.

GMUNDEN – malebné centrum města. Na břehu Traunsee jezerní zámeček Ort. TRAUNKIRCHEN – malá romantická rybářská obec. BAD ISCHL – pověst lázeňského města prudce stoupla poté, co se zde léčila princezna Sofie na neplodnost a během dvou let se jí narodil Franz Josef (poslední habsburský císař). KAISERVILLA – prohlídka Císařské vily, která byla sídlem císaře Františka Josefa I.

Cyklotrasa Bad Goisern – Hallstatt – Obertraun – Bad Aussee – Altaussee – Bad Ischl – Bad Goisern celkem 68 km. Možnost odbočky k jezeru Grundlsee. Trasa zvlněná až kopcovitá, asfalt, jemná šotolina. Možnost lehké trasy bez převýšení za podpory autobusu podél jezer Hallstattersee a Grundlsee, celkem 30–40 km.

BAD GOISERN – roztroušená malebná rekreační obec. HALLSTATT – prohlídka jednoho z nejkrásnějších městeček v Rakousku ležícího při stejnojmenném jezeru. BAD AUSSEE – m alebné centrum, l idová k ultura. ALTAUSSEE – lázeňské městečko s jezerem. GRUNDLSEE – jezero bohaté na ryby ležící přímo pod štíty pohoří Totes Gebirge.

Cyklotrasa Bad Ischl – St. Wolfgang – St. Gilgen (přívoz) – Mondsee, celkem 51 km. Trasa rovinatá, místy zvlněná. Možnost lehké trasy bez převýšení za podpory autobusu podél jezer Wolfgangsee a Mondsee, celkem 30–40 km.

SANKT WOLFGANG – rekreační středisko, pozoruhodný poutní kostel. V okolí půvabně položené poutní kaple. Technickou zajímavostí je zubačka na Schafberg. ST. GILGEN 546 m – lázeňské město ležící na okraji jezera Wolfgangsee. Kabinkovou lanovkou na Zwölferhorn 1476 m. Lanovka stoupající vzhůru nabízí nezapomenutelné pohledy nejen na sedm jezer, ale i na masiv Dachsteinu. MONDSEE (Měsíční jezero) – možnost vykoupání v jednom z nejteplejších rakouských jezer. Romantické stejnojmenné městečko s klášterem.

Cyklotrasa Gosausee – Gosau – Bad Goisern – Bad Ischl 35 km (možnost ukončení trasy) – Mitterweissen bach – Weissenbach (Attersee), celkem 50 km. Trasa rovinatá, z velké části se jede z kopce, místy mírně zvlněná.

GOSAUSSE – překrásné jezero obklopené kulisou skal a vysokých hor. Jezero leží pod masivem Dachsteinu. ATTERSEE – třetí největší jezero v Rakousku je ledovcového původu. Malebné okolí jezera. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do cílového místa ve večerních hodinách do 23:00 hodin.

Informace


Ubytování:

penzion, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 800,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 1 050,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a České Budějovice. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Turnov (250,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.