fbpx

ŠTIAVNICKÉ VRCHY

Pěší turistika s pěknými výhledy.
Odpočinek v termálním koupališti.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

380

17.8. – 20.8.

Hotel

Autobus 4 650,-/4 450,- Kč

Pěší turistika s přihlédnutím na zdatnost a zájem jednotlivých účastníků. Štiavnické vrchy patří k velice cenným přírodním lokalitám. Nachází se zde i celá řada národních kulturních památek, chráněných architektonických a technických památek. Jsou zde i chráněné archeologické lokality. Velice bohatá je i místní flóra a fauna. V převážně listnatých lesích se objevují i největší karpatské šelmy jako je rys a medvěd. Nejvýznamnějším turistickým střediskem tohoto pohoří je bezesporu Banská Štiavnica s historickou částí města, která je památkovou rezervací.

Průvodce: Lubomír Hoška

Na zájezd jsou ještě volná místa.

Program:

1. den: odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu v Olomouci. Přesun na Slovensko. Túra: po červené značce Kopanice 622 m – sedlo Pleso 778 m – Kanderka 884 m – Tanád 938 m – sedlo Kameň – Paradaiz 939 m – Červená Studna – Banská Štiavnica, 4 hodiny. Přechod části atraktivního hřebene Štiavnických vrchů. Z jednotlivých vrcholů pěkné výhledy. BANSKÁ ŠTIAVNICA – historické jádro města je zapsáno na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Město je však známo především díky velice bohaté hornické minulosti.

2. den: túra po zelené značce Počúvadlianské jezero 670 m – Sitno 1009 m –– naučná stezka Tatarská lúka – Štiavnické Bane – Báňské muzeum v přírodě – Báňská Štiavnica, 4,5 hodin. Túra je vedena na nejvyšší vrchol Štiavnických vrchů Sitno a po hřebenech s pěknými výhledy okolo Báňského muzea v přírodě (včetně prohlídky podzemí) do Bánské Štiavnice. Výstup na Kalvárii, 1 hodina. Počúvadlianské jezero – umělé jezero, oblíbené místo letní rekreace. Sitno – nejvyšší vrchol Štiavnických vrchů s kruhovým výhledem, možnost občerstvení v turistické chatě. Báňské muzeum v přírodě (skanzen) – možnost prohlídky včetně velmi zajímavé podzemní části. KALVARIA – nad městem soubor církevních staveb. Nejlepší výhled na město.

3. den: túra Banská Štiavnica – Červená studňa 790 m – Zlatý vrch 850 m – Sklené Teplice 360 m, 4 hodiny. ZLATÝ VRCH – z vrcholu kruhový výhled. SKLENÉ TEPLICE – lázeňské město ležící na úpatí Štiavnických vrchů. Možnost vykoupání v termálním koupališti.

4. den: túra Červená studna 790 m – Rumpovska – Jelenia skála – Vyhne, 3,5 hodiny. Jelenia skála – pěkné výhledy. VYHNE – nad obcí přírodní památka Kamenné moře. V poledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Ubytování: hotel v Banské Štiavnici.

Stravování: snídaně. Večeře individuálně v hotelové restauraci.

V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce.

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.