fbpx

ŠTIAVNICKÉ VRCHY: ZA PŘÍRODOU A TURISTIKOU

vizual na web - katalog 2023

Termín: 13. 7. – 16. 7. 2023

 

Číslo zájezdu: 270

 

Ubytování: penzion

 

Stravování: snídaně/polopenze (volitelně)

 

Doprava: autobus

 


Cena: 7 450,- Kč


Popis


Historie, příroda a výhledy.

Štiavnické vrchy patří k velice cenným přírodním lokalitám. Nachází se zde celá řada národních kulturních památek, chráněných architektonických a technických památek. Jsou zde chráněné archeologické lokality. Velice bohatá je místní flóra a fauna. V převážně listnatých lesích se objevují i největší karpatské šelmy jako je rys a medvěd. Nejvýznamnějším turistickým střediskem tohoto pohoří je bezesporu Banská Štiavnica s historickou částí města, která je památkovou rezervací.

Váš průvodce:

Pavel Matouš

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun na Slovensko.

Túra: po červené značce Kopanice 622 m – sedlo Pleso 778 m – Kanderka 884 m – Tanád 938 m – sedlo Kameň – Paradaiz 939 m – Červená Studna – zelená značka Banská Štiavnica, celkem 4 hodiny. Přechod části atraktivního hřebene Štiavnických vrchů. Z jednotlivých vrcholů pěkné výhledy. BANSKÁ ŠTIAVNICA (UNESCO) – město je známé především díky velice bohaté hornické minulosti.

Túra po zelené značce Počúvadlianské jezero 670 m – Sitno 1009 m – (modrá značka na hrad Sitno se nachází po sestupu na druhou stranu ½ hodiny) – naučná stezka Tatarská lúka – modrá značka Pinkov vrch – červená značka Štiavnické Bane – Banské muzeum v přírodě – Banská Štiavnica, celkem 4,5 hodiny. Túra je vedena na nejvyšší vrchol Štiavnických vrchů Sitno a po hřebenech s pěknými výhledy okolo Banského muzea v přírodě (včetně prohlídky podzemí) do Bánské Štiavnice. Výstup na Kalvárii, 1 hodina. POČÚVADLIANSKÉ JEZERO – umělé jezero, oblíbené místo letní rekreace. SITNO – nejvyšší vrchol Štiavnických vrchů s kruhovým výhledem, možnost občerstvení v turistické chatě. Banské muzeum v přírodě (skanzen) – možnost prohlídky včetně velmi zajímavé podzemní části. KALVARIA – soubor církevních staveb. Nejlepší výhled na město.

Túra po zelené značce Banská Štiavnica – Červená studňa 790 m – červená značka se žlutou odbočkou Zlatý vrch 850 m – červená značka Sklené Teplice 360 m – (možnost ukončení) 3,5 hodiny – zelená značka Vyhne, celkem 6,5 hodiny. ZLATÝ VRCH – z vrcholu kruhový výhled. SKLENÉ TEPLICE – lázeňské město ležící na úpatí Štiavnických vrchů. Termální koupaliště. VYHNE – nad obcí přírodní památka Kamenné moře.

Po modré značce Červená studna 790 m – Rumpovska – žlutá značka Jelenia skála – Vyhne, celkem 3,5 hodiny. V poledních hodinách odjezd, návrat do 20:00 hodin.

Informace


Ubytování:

Penzion v Banské Štiavnici, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 650,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 750,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Svitavy a Olomouc. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Turnov (250,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.