fbpx

ŠUMAVA – OKOLÍ LIPNA A BAVORSKO

Zájezdy 2022

Termín: 28. 7. – 31. 7. 2022 (doobsazení mužem)

 

Číslo zájezdu: 260

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 4 950,- Kč


Popis


Jednodenní výjezd za vyhlídkami za naše hranice.

Zájezd s pěší turistikou. Uvidíte selské baroko, cisterciácké kláštery, zachovalé památky a krásnou přírodu. V hojné míře jsou v programu vycházky na vyhlídková místa či rozhledny. Túru na Knížecí stolec je možné krátit. Jiná část Šumavy než Modrava.

Váš průvodce:

seznamte se

Doprava: Casia (luxusní Setra)

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun do jižních Čech. HOŠTICE – krátká zastávka ve známé obci, kde se točila trilogie Slunce, seno…., hrob Michala Tučného. HUSINEC – rodný domek Mistra Jana Husa. PRACHATICE – krátká zastávka v historickém jádru města, které je městskou památkovou rezervací. Náměstí je obklopeno hodnotnými renesančními domy se sgrafity. LIBÍN – nenáročný výstup na rozhlednu a sestup do Prachatic, 6 km.

VÍTKŮV KÁMEN 1053 m – vycházka na romantickou zříceninu hradu s výhledem. BÄRENSTEIN – vycházka na nezalesněný vrchol se skalní vyhlídkou s kruhovým výhledem. MOLDAUBLICK – rozhledna s výhledem na přehradní nádrž Lipno. ALPENBLICK – nová rozhledna s výhledem na Alpy. TŘÍSTOLIČNÍK 1311 m – tentokrát vyjedete až pod vrchol z německé strany autobusem. Vycházka na vrchol s výhledem především do Německa a Rakouska.

Do zpřístupněného vojenského prostoru BOLETICE. KNÍŽECÍ STOLEC 1236 m – túra na novou rozhlednu, která byla postavena na nejvyšším vrcholu vojenského prostoru Boletice, celkem 14 km. Dřevěná rozhledna poskytuje nový pohled na velkou část Šumavy a za dobrého počasí lze spatřit Alpy. ČESKÝ KRUMLOV – večerní prohlídka města.

SOUMARSKÝ MOST – meandr Teplé Vltavy na starobylé Zlaté stezce. Lehká túra po naučné stezce, se zastávkou na rozhledně, do obce Dobrá, která je vesnickou památkovou rezervací. VIMPERK – prohlídka historické části města, vycházka na vyhlídku s rozhledem na středověké jádro města a na horní i dolní zámek. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20:00 hodin.

Informace


Ubytování:

hotel u Frymburku u břehu přehrady, dvoulůžkové pokoje.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 200,- Kč

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, příplatek za jednolůžkový pokoj se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 570,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 10,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a Příbram. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 4 osob): Liberec a Trutnov (200,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.