fbpx

HORSKÝM EXPRESEM POD MONT BLANC

Horské vlaky ve Švýcarsku - expres přes Goldenpass

Termín: 15. 8. – 21. 8. 2023

 

Číslo zájezdu: 430

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 12 950,- Kč


Popis


Perly okolo Ženevského jezera.
Jízdy horskými železnicemi.
Návštěva francouzského města Chamonix.
Výhledy na nejvyšší horu Evropy – Mont Blanc.

Ženevské jezero je největším alpským jezerem. Má tvar půlměsíce a ze dvou třetin je švýcarské, zbytek patří Francii. Jeho hladiny čeří parníky, plachetnice i ušlechtilé labutě. Na jeho březích se nachází mnoho malebných vesniček a historických měst. Jedním takovým je třeba městečko Vevey, které je centrem vinařství a čokolády. Na východním břehu najdete středověký hrad Château de Chillon, jedno z nejnavštěvovanějších míst ve Švýcarsku. Terasovité vinice v okolních kopcích jsou známé jako Vaudská riviéra. Chamonix leží na úpatí Mont Blancu v nadmořské výšce 1 035 metrů. Pyšní se úchvatným okolím se zelenými svahy horských údolí i věčně zasněženými vrcholy.

Váš průvodce:

Bohuslava Bubeníčková

Program


Odjezd ve večerních hodinách, noční přesun do Švýcarska.

V ranních hodinách příjezd do západní části Švýcarska. GOLDENPASS – cesta horským expressem z městečka Zweisimmen do Montreux. Vlak projíždí skrze horská sedla a v závěru sjíždí k Ženevskému jezeru. ŽENEVSKÉ JEZERO – největší jezero v Alpách leží na rozmezí Švýcarska a Francie. LAVAUX – ve svazích nad jezerem se nacházejí slavné vinice.

ŽENEVA – třetí největší město Švýcarska stálo u zrodu Československa a je sídlem světových organizací. Prohlídka historického centra města, které je centrem švýcarského hodinářství. Procházka podél Ženevského jezera, kterému vévodí 140 metrů vysoký vodotrysk Jet d‘Eau. Zastávka u Paláce národů – sídla OSN. LAUSANNE – ve svazích nad Ženevským jezerem se rozprostírá město s malebným centrem, kterému dominuje katedrála.

CHAMONIX – legendární francouzské letovisko leží pod nejvyšší evropskou horou – Mont Blanc 4808 m. AIGUILLE DU MIDI 3842 m – výjezd lanovkou na vyhlídkové místo přímo v masivu hory Mont Blanc. V odpoledních hodinách výjezd lanovkou do protějšího masivu s možností kratší pěší túry a na závěr dne procházka centrem Chamonix.

EMOSSON – vysoko v horách pod alpskými ledovci leží malebná přehrada. Za pěkného počasí je z hráze přehrady přímo vidět na vrchol Mont Blanc. Možnost pěší túry podél přehradní nádrže. MARTIGNY – návštěva římského amfiteátru, který se nachází v hlubokém údolí řeky Rhóny.

CHILLON – možná nejkrásnější i nejzachovalejší hrad ve Švýcarsku se zvedá přímo z vodní hladiny Ženevského jezera. Hrad sloužil jako děsivá věznice i honosné sídlo. Branami prošel mimo jiných i básník Byron, který má zde svůj podpis. Od hradu pěší vycházka (3 km) po promenádě podél Ženevského jezera do přilehlého města Montreux. ROCHERS DE NAYE 2042 m – výjezd horskou ozubnicovou železnicí na vrchol s výhledy na Ženevské jezero a vrcholky Alp i pohoří Jura. MONTREUX – zbytek dne strávíte v turisticky oblíbeném městě ležícím na břehu jezera, které si oblíbily i slavné osobnosti. Možnost návštěvy studia, ve kterém nahrávala skupina Queen. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

Hotel, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 400,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a Plzeň. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Turnov (250,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.