fbpx

ŠVÝCARSKÝ ENGADIN

Engadin

Termín: 30. 6. – 6. 7. 2019

 

Číslo zájezdu: 190

 

Ubytování: hostel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 9 350,- / 8 900,- Kč


Popis


Turistika ve vysokohorském prostředí.
Lanovky v ceně zájezdu.

 

Turistika s maximálním využitím lanovek, jejichž cena je již zahrnuta v ceně zájezdu. Denně vás čeká výjezd lanovkou do horských výšin, třikrát budete mít možnost překonat výšku 3 000 metrů.  Nečeká vás vysoké převýšení, túry jsou vedeny spíše do sestupu, vždy je sestup možno nahradit lanovkou. Zaujmou vás pohledy na zaledněné štíty, blýskavé hladiny údolních jezer i poutavá atmosféra mondénního vysokohorského střediska St. Moritz, v němž budete ubytováni.

 

V ceně je veškeré jízdné lanovkami.

Váš průvodce:

Jiří Tichý

Program


Odjezd v podvečerních hodinách. Noční přesun do Švýcarska.

První pobytový den pouze lehký odpočinkový program. Dopoledne vycházka Dolním Engadinem z vesnice Ardez do Guarda. ÚDOLÍ ENGADINU – dlouhé údolí při říčce Inn, v němž se choulí rozkošné vesničky. Mnohé z nich se pyšní fasádami zdobenými malbami nebo sgrafity. ARDEZ – romantická vesnice se zříceninou hradu, malované domy, na jednom je překrásný výjev Adama a Evy v Rajské zahradě. GUARDA – hezké malované domy. HORNÍ ENGADIN – odpoledne lanovkou a pěšky pohodově na vrchol Piz Nair 3057 m. ST. MORITZ 1822 m (Svatý Mořic) – sportovní a lázeňské středisko obklopeno třítisícovými vrcholy.

BERNINAPASS 2093 m, lanovkou k chatě Diavolezza 2973 m. Poměrně krátká túra na Munt Pers 3207 m s panoramatickými výhledy na okolní zaledněné štíty a zpět k horní stanici lanovky, dolů opět lanovkou. Možnost vycházky k ledovci Morteratsch. BERNINA – nejvyšší pohoří Východních Alp a jedna z nejkrásnějších oblastí Švýcarska. Nejvyšším vrcholem je Piz Bernina 4049 m – královna Engadinu. Z České republiky to je také nejbližší čtyřtisícovka. BERNINAPASS 2358 m – romantické vysokohorské sedlo s jezerem.

SURLEJ 1805 m, lanovkou přes Murtel 2702 m na Corvatsch 3 295 m (kruhový výhled na okolní ledovce) a zpět do mezistanice Murtel. Túra přes sedlo Surlej do údolí Val Roseg a dál za pomoci koňského omnibusu do Pontresiny 1774 m. Lehká túra: lanovkou zpět do údolí a vycházky v oblasti St. Moritz. CORVATSCH – vynikající panorama, včetně výhledu na vrchol Piz Bernina 4049 m. PONTRESINA – rekreační středisko, z historických budov vyniká románská věž.

SILS 1803 m, lanovkou Furtchellas 2341 m. Panoramatická túra okolo šesti krásných engadinských jezer s výhledem na další jezera v údolí, zpět do údolí lanovkou. HORNÍ ENGADIN – odpoledne lanovkou a pěšky pohodově na vrchol Piz Nair 3057 m.

PONTRESINA  1725 m, lanovkou do stanice Alp Languard 2325 m, panoramatická túra k chatě Muottas Muragl 2453 m. Dolů lanovkou. Možnost krácení. CHAMANNA SEGANTINI – kruhový výhled na jezera Horního Engadinu z chaty nad St. Moritz v Graubündenu, možná potkáte i kozorožce. Ve večerních hodinách odjezd.

Návrat v dopoledních hodinách.

Informace


Ubytování:

hostel v rekreačním středisku St. Moritz, čtyřlůžkové pokoje s palandami a umyvadlem.

Stravování:

bohaté snídaně. Možnost dokoupení čtyřchodové večeře za celkovou cenu 1 850,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • jízdné lanovkami
  • průvodce.
  • povinné pojištění CK

V ceně není zahrnuto:

  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Prahu. Klientům z Brna nebo Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.