fbpx

TACHOVSKO – ČESKÝ LES

Zřícenina hradu Přimda

Termín: 28. 9. – 1. 10. 2023

 

Číslo zájezdu: 550

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: večeře

 

Doprava: autobus

 


Cena: 5 950,- Kč


Popis


Toulání kdysi zapovězeným krajem.
S výletem do Bavorska.

Pěší turistika s možností krácení v naší nejmladší chráněné krajinné oblasti Český les. Velká část tohoto území patřila až do roku 1990 do hraničního pásma. Většina obcí s odsunem německého obyvatelstva zanikla, což přispělo k tomu, že se jedná o území relativně nenarušené lidskými zásahy. Čeká vás i krátký program v Bavorsku. Ohledně ubytování dochází ke změně kdy dva dvoulůžkové pokoje mají společnou sociálku a do ceny zájezdu jsme zahrnuli večeře.

Váš průvodce:

Lubomír Hoška

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun do západních Čech. KLADRUBY – klášter je národní kulturní památkou. Expozice sv. Jana Nepomuckého. Chrám Nanebevzetí Panny Marie je unikátním dílem barokní gotiky – J. B. Santini.  Společná prohlídka kombinovaného prohlídkového okruhu. Absolvování naučné stezky dlouhé 6 km. Na trase je nejmohutnější strom tachovského okresu. STŘÍBRO – královské město rozloženo nad údolím Mže s mnoha historickými památkami.  SVOJŠÍN – pěkná obec v údolí Mže. Romantická túra údolím říčky Mže dlouhá 5 km s možností krácení. TACHOV – městská památková zóna, hradby, židovský hřbitov, Knížecí alej s mnoha památnými stromy a Muzeum Českého lesa.

ČESKÝ LES * PODKOVÁK – túra naučnou stezkou do rašeliniště s porostem borovice blatky a s výskytem vzácných rostlin. Součástí stezky je i povalový chodník. Na stezce dlouhé 10 km je i vyhlídková plošina a zastřešený vyhlídkový altán s výhledem na drobné vodní plochy.  STARÁ KNÍŽECÍ HUŤ – naučná stezka Sklářství v okolí Lesné. TACHOV – SVĚTCE – jízdárna je národní kulturní památkou.

ČESKÝ LES – pěší vycházky bavorskou částí pohoří s možností zkrácení. BÄRNAU – jedno z nejstarších měst v horní části Falckého lesa. Křížová cesta s kaplí, rozhledna s kruhovým výhledem do Čech i Bavorska. Prohlídka skanzenu. HALŽE – vesnické muzeum, nedaleko chov bizonů.

ROZVADOV – Muzeum železné opony. Mezi nejcennější exponáty patří například originální osobní telefon bývalého prezidenta Gustava Husáka. Jeden byl určen pro vnitřní komunikaci a druhý pro přímé spojení do Kremlu. MILÍŘE – vycházka na rozhlednu s kruhovým výhledem. PŘIMDA – národní kulturní památka. Vycházka na zříceninu jednoho z našich nejstarších kamenných hradů. Od hradu pěkný výhled. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Informace


Ubytování:

Park hotel v Tachově,  vždy dva dvoulůžkové pokoje mají společnou sociálu.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 650,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 690,- Kč

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto/fakultativně:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 10,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Prahu. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.