fbpx

TAURSKÁ CYKLOSTEZKA

Tauernská cyklostezka zájezd

Termín: 16. 7. – 20. 7. 2022

 

Číslo zájezdu: 640

 

Ubytování: pension

 

Stravování: polopenze

 

Doprava: autobus

 


Cena: 7 950,- Kč


Popis


Nejznámější cyklotrasa v Rakousku.
Tauernská cyklostezka. Ubytování na jednom místě.
TIP: Projeďte se na kole bez námahy pod nejvyššími vrcholy Rakouska.

Léta ověřený cykloturistický zájezd s možností krácení. Trasy jsou vedeny většinou po asfaltových cyklostezkách, částečně jemná šotolina. Převážně po rovině nebo mírně zvlněným terénem. Cyklostezka je doprovázena nádhernými alpskými scenériemi hlavního hřebene Vysokých Taur a dalších pohoří. Délka základních denních etap se pohybuje od 40 do 70 km a je možné je libovolně zkrátit či prodloužit. Ubytování na jednom místě v pensionu u Zell am See. Autobus se speciálním cyklovlekem dělá během zájezdu servis po trase.


Náročnost1 až 2 (při využití individuální odbočky na horskou silnici 4)


Doprava: AD Zikmund

Váš průvodce:

 

Richard Koníř

Program


Odjezd v pozdních večerních hodinách. Přesun do Rakouska.

Cyklotrasa Unken – Lofer – Saalfelden –  Zell am See, celkem 58 km.

Cesta malebným údolím podle říčky Saalach bez výraznějšího stoupání po cyklostezce. Výhledy na romantické Loferer Steinberge. Možnost prohlídky ledové jeskyně a soutěsek. LOFER – jedno z nejstarších obchodních středisek, malebné centrum. VORDERKASERKLAMM – chodník romantickou soutěskou. LAMPRECHTSOFENLOCH – zajímavá jeskyně.

Cyklotrasa Krimml – Bramberk – Mittersill – Kaprun – Zell am See, celkem 40–70 km.

Cesta podél říčky Salzach pěkným údolím pod Vysokými Taurami po cyklostezce. KRIMMELSKÉ VODOPÁDY – nejvyšší rakouské vodopády a zároveň nejvyšší vodopády ve střední Evropě. K nejkrásnějším vyhlídkovým místům vede pohodlná cesta. BRAMBERK – národopisné muzeum, malý skanzen. MITTERSILL – rekreační středisko, muzeum národního parku Vysoké Taury. KAPRUN – známé rekreační a sportovní středisko. SIGMUND–THUN-KLAMM – řeka Kaprun si v horském masivu vyhloubila cestičku a vytvořila překrásnou soutěsku.

Cyklotrasa Maishofen – Zell am See – Bruck – Kitzlochklamm – Liechtensteinklamm – St. Johann, celkem 40 – 60 km.

Další část údolí přímo pod Vysokými Taurami po cyklostezce. ZELL AM SEE – malebné město na břehu stejnojmenného jezera. KITZLOCHKLAMM – soutěska přístupná po upraveném chodníku. ST. JOHANN – neogotický dóm sv. Jana. LIECHTENSTEINKLAMM – romantická soutěska přístupná po pohodlném chodníku. GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE – zdatní účastníci mají možnost odbočit na známou vysokohorskou silnici nebo se projet pouze v údolí.

Cyklotrasa Werfen – Hallein – Salzburg, celkem 40 km. Cesta pod vápencovými pohořími Tennengebirge a Hagengebirge po cyklostezce. BISCHOFSHOFEN – sportovní středisko (lyžařské skokanské můstky), městu vévodí věž kostela sv. Maxmiliána. WERFEN – romantické městečko. HOHENWERFEN – hradní pevnost se vypíná na vysoké skále nad údolím. GOLLING – krátká vycházka k 62 m vysokému vodopádu. HALLEIN – zajímavé historické jádro města. SALZBURG – město festivalů se malebně prostírá na obou březích řeky Salzach na úpatí mohutné pevnosti Hohensalzburg. Z pamětihodností jmenujme Rezidenční náměstí, Kapitulní náměstí, dóm, klášterní kostel sv. Petra, Mozartův rodný dům a mnoho dalších zajímavostí. Centrum města je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO.

V podvečerních hodinách odjezd, návrat do 24.00 hodin.

Informace


Ubytování:

pension u Zell am See. Dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

V případě zájmu možnost rodinných a třílůžkových pokojů.

V pensionu jsou balkóny a sauna.

Stravování:

polopenze.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava autokarem s cyklovlekem
  • 3x ubytování
  • 3x polopenze
  • obědový balíček
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a České Budějovice. Klientům z Brna, Liberce nebo Pardubic doporučíme k cestě na nástupní místo vlakové spojení.

Více informací o nástupních místech.

Naši klienti o tomto zájezdu říkají


Jaký byl průvodce? Průvodce na úrovni, byl jedním z důvodů, proč jsem si tento zájezd vybral.

klient z Jičína

Zájezd byl velmi vydařený, vše vyšlo na 100% – počasí, ubytování, strava, program, přeprava. Chtěla bych moc poděkovat vaší CK za dobrou organizaci a potom především panu průvodci Konířovi, který se nám celodenně věnoval, za vynikající přístup k nám, klientům.

Hanka Vahovská

Jaký byl průvodce? Připravené perfektně. To co předvedl pan učitel jsem ještě nezažil. Tiskem i slovem.

klient z Hradce Králové

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.