fbpx

POHOŘÍ TOTES GEBIRGE

Totes Gebirge

Termín: 5. 8. – 9. 8. 2020

 

Číslo zájezdu: 340

 

Ubytování: penzion

 

Stravování: snídaně, večeře za příplatek

 

Doprava: autobus

 


Cena: 7 550,-/7 200,- Kč

Při objednávce dnes záloha pouze 2 520 Kč splatná do týdne. Zbytek 30 dní před odjezdem. Lomítková cena je pro stálé klienty. Informace ke slevám: https://hoska-tour.cz/slevy/.


Popis


Národní park Kalkalpen.
Vápencový svět hor.

Turistika s přihlédnutím na zdatnost jednotlivých účastníků v národním parku Kalkalpen v největším lesním prostředí ve střední Evropě a s největším krasovým územím. Barevná mozaika přírodních lesů, malebné horské vrcholy, skryté rokliny a nedotčené horské potoky. Chcete-li uniknout hluku každodenního života a začít hledat jedinečnou flóru a faunu, vydejte se s námi do Národního parku Kalkalpen.

Váš průvodce:

seznamte se

Doprava: pohodlný autobus AD Zikmund

Program


Odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách. Přesun do Rakouska. GLEINKERSEE – pěší výlet kolem jezera skýtá nádherné výhledy na okolní krajinu. Vysoko se tyčící horská skaliska se jakoby přibližují a z druhé strany jezera Gleinkersee je naproti vidět pohoří Sengsengebirge, které se zrcadlí v jezerní hladině.

HINTERSTODER – dopoledne kabinkovou a sedačkovou lanovkou Höss Express do výšky 1858 m na tzv. Hutterer Höss. Lehká turistika kolem jezera Schafkogelsee a na dvě vyhlídky Dachsteinblick a Schafkögel. Panoramatické výhledy. Odpoledne vycházka k romantickému jezeru Schiederweiher. Pěkné výhledy na nejvyšší vrchol pohoří Totes Gebirge – Grosser Priel 2515 m a další výrazný vrchol Spitzmauer 2446 m. Tyto dvě mohutné hory se za příznivého počasí pěkně zrcadlí na hladině jezera.

PYHRNPASS 807 m – pozemní lanovkou na náhorní plošinu Wurzeralm 1400 m. Dvouhodinová túra po náhorní plošině. Trasa vede kolem nejrozlehlejšího vysokohorského rašeliniště ve východní části Vápencových Alp.

WURZERALM – pastviny a zelené louky. Krásné výhledy na horský svět s vrcholem Wascheneck 2389 m a s bizarní skalní stěnou Rote Wand. BRUNNSTEINERSEE – romantické jezero. Pestrobarevné koberce květin a idylické horské jezírko okouzlí i toho nejzatvrzelejšího pragmatika. Lanovkou Frauenkar se dostanete do nadmořské výšky 1800 m k další okružní turistické stezce, která vám odhalí krásy fascinující horské flóry.

BAD MITTENDORF – výjezd po vysokohorské silnici na TAUPLITZALM 1650 m – největší horská jezerní plošina střední Evropy – je zde šest jezer s křišťálově čistou vodou. Plošinu protkává množství turistických tras, které umožňují různě pohodlné vycházky. Oblast je proslulá jako zahrada Alp, hned od jara jsou zde horské louky posety květy. Záplavy barevných květů hořců či růžových horských azalek vytvářejí fantastické scenérie.

SPITTAL AM PYHRN – dvouhodinová túra soutěskou Dr. Vogelgesanga, což je druhá nejdelší soutěska v Rakousku, představení přírody s padající vodou a peřejemi. Při prolézání divoké romantické rokliny je třeba zdolat mnoho schodů mezi skalními stěnami, několik lávek a můstků. Krátká prohlídka obce. V poledních hodinách odjezd, návrat do 22.00 hodin.

Informace


Ubytování:

penzion, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 1 280,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • mýto na mýtné silnici
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Balíček komplexního cestovního pojištění 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes střední Čechy, Prahu a jižní Čechy. Klientům z Liberecka, Brna a Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2020 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.