fbpx

TURISTIKA V OKOLÍ ZUGSPITZE

Putování na rakousko-německém pomezí.

Číslo:

Termín:

po dohodě

Cena:

na dotaz

Ubytování:

Kronenhotel Seefeld

Stravování:

snídaně (možnost doobjednání večeří)

Průvodci:

Jan Hoška

Doprava:

Zájezd pěší turistiky s poznávací činností. Zážitkem bude výhled z nejvyššího německého vrcholu Zugspitze, přechod vzdušného mostu, který se klene v závratné výšce nad údolím a průchod hlubokou soutěskou po železné lávce zabudované vysoko ve skalní stěně. Příroda kolem Garmisch-Partenkirchenu nabízí přátelská údolí, slunné louky, vonící lesy, bohaté možnosti pro horolezectví a vrcholky s nádherným výhledem.

 

Bonus: nově přihlášení si mohou bezplatně vypůjčit trekingové hole (max. 4 páry). Pokud máte zájem toto využít, uveďte to do poznámek ve smlouvě o zájezdu.

1. den: odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun do Rakouska.


2. den: KARWENDELGEBIRGE – lanovkou na hřeben pohoří Seefelder Joch 2060 m. Výstup k chatě Nordlinger Hütte 2239 m a stejnou cestou zpět, 3 hodiny. Zdatnější výstup na vrchol Reither Spitze 2374 m s kruhovým výhledem na nejvyšší rakouská pohoří. Zpět k horní stanici lanovky. SEEFELD – sportovní tyrolská horská obec ležící pod alpskými vrcholky.


3. den: FERNPASS – v závratné výšce nad údolím se klene visutý most, který spojuje zříceninu hradu Ehrenberg s pevností Fort Claudia. Přechod po 400 m dlouhém vzdušném visutém mostě, který se klene až 115 m vysoko nad údolím. Můžete zde otestovat strach z výšek. Přechod vzdušného mostu není povinný. Prohlídka zříceniny hradu Ehrenberg a pevnosti Fort Claudia. LINDERHOF – zámek v osamělé horské krajině obklopený nádhernými zahradami je nejintimnější zámeckou stavbou Ludvíka II., oblíbené sídlo pohádkového krále. ETTAL – benediktinský klášter, interiér se honosí bohatou rokokovou štukovou výzdobou, řeholníci vyrábějí v klášteře výborné ovocné likéry, ochucené koňaky a pivo.


4. den: ZUGSPITZE 2962 m – nejvyšší vrchol Německa s kruhovým výhledem na nejvyšší rakouská pohoří. Účastníci budou mít možnost využití lanovky z rakouské strany nahoru i dolů. Alternativně lze na vrchol vyjet zubačkou. EIBSEE – túra 7 km dlouhá okolo nádherného jezera, možnost krácení. PARTNACHKLAMM – odpoledne vycházka do divoké soutěsky.


5. den MITTENWALD – hezké městečko ležící nedaleko GA-PA na hranicích Rakouska a Německa. LEUTASCHKLAMM – dramatická soutěska, dopoledne nezapomenutelná vycházka po visutém železném chodníku uchyceném ve skalní stěně. Odpoledne možnost vyjetí lanovkou na vrchol Wank, vycházka s úžasnými výhledy na Zugspitzi. GARMISCH-PARTENKIRCHEN – nejznámější zimní turistické a sportovní středisko (známé jsou novoroční skoky na lyžích a závody ve sjezdovém lyžování). Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.


6. den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování: Kronenhotel Seefeld – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím (WC, TV). rekreační středisko Seefeld, Kronenhotel


Stravování: bufetová snídaně. Možnost dokoupení večeří za 960,- Kč.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování, 3x bufetová snídaně a průvodce.


Nástupní místa:

 


Jízdné lanovkami a vstupné do soutěsky
2. den:
Vyberete si jednu variantu z uvedených možností
lanovka Seefeld – Rosshütte nahoru 14,5 € (mezistanice, lze uskutečnit túru)
lanovka Seefeld – Rosshütte nahoru + dolů 21 €
lanovka Seefeld – Rosshütte, přestup na lanovku, která vás vyveze na hřeben a zpět dolů 26,5 €
3. den:
Vstup na lanový most cca 7 €
Účastníci, kteří nebudou chtít přecházet lanový most, budou mít upravený program.
Linderhof – zámek 8,5 €
4. den:
Zugspitze 2962 m z rakouské strany – nahoru i dolů 39 € (mládež a děti slevy)
Možnost náhradního programu bez použití lanovek.
5. den:
Partnachklamm – soutěska 4 €.

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.