fbpx

TURISTIKA V OKOLÍ ZUGSPITZE  

seebensee-2384369_1280

Termín: 10.7. – 15.7.2024 

 

Číslo zájezdu: 290

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 9 650,- Kč


Popis


Putování na rakousko-německém pomezí.  

Zájezd nenáročné pěší turistiky s poznávací činností. Zážitkem bude výhled z nejvyššího německého vrcholu Zugspitze, přechod vzdušného mostu, který se klene v závratné výšce nad údolím a průchod hlubokou soutěskou po železné lávce zabudované vysoko ve skalní stěně. Příroda kolem Garmisch-Partenkirchenu nabízí přátelská údolí, slunné louky, vonící lesy, bohaté možnosti pro horolezectví a vrcholky s nádherným výhledem. 

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun do Rakouska.

KARWENDELGEBIRGElanovkou na hřeben pohoří Seefelder Joch 2060 m. Výstup k chatě Nordlinger Hütte 2239 m a stejnou cestou zpět, 3 hodiny. Zdatnější výstup na vrchol Reither Spitze 2374 m s kruhovým výhledem na nejvyšší rakouská pohoří. Zpět k horní stanici lanovky. SEEFELD – sportovní tyrolská horská obec ležící pod alpskými vrcholky.  

FERNPASS – v závratné výšce nad údolím se klene visutý most, který spojuje zříceninu hradu Ehrenberg s pevností Fort Claudia. Přechod po 400 m dlouhém vzdušném visutém mostě, který se klene až 115 m vysoko nad údolím. Můžete zde otestovat strach z výšek. Přechod vzdušného mostu není povinný. Prohlídka zříceniny hradu Ehrenberg a pevnosti Fort Claudia. LINDERHOF – zámek v osamělé horské krajině obklopený nádhernými zahradami je nejintimnější zámeckou stavbou Ludvíka II., oblíbené sídlo pohádkového krále. ETTAL – benediktinský klášter, interiér se honosí bohatou rokokovou štukovou výzdobou, řeholníci vyrábějí v klášteře výborné ovocné likéry, ochucené koňaky a pivo. 

ZUGSPITZE 2962 m – nejvyšší vrchol Německa s kruhovým výhledem na nejvyšší rakouská pohoří. Účastníci budou mít možnost využít lanovku z rakouské strany nahoru i dolů. Alternativně lze na vrchol vyjet zubačkou. EIBSEE – túra 7 km dlouhá okolo nádherného jezera, možnost krácení. PARTNACHKLAMModpoledne vycházka do divoké soutěsky. 

MITTENWALDhezké městečko ležící nedaleko GA-PA na hranicích Rakouska a Německa. LEUTASCHKLAMM – dramatická soutěska, dopoledne nezapomenutelná vycházka po visutém železném chodníku uchyceném ve skalní stěně. Odpoledne možnost vyjetí lanovkou na vrchol Wank, vycházka s úžasnými výhledy na Zugspitzi. GARMISCH-PARTENKIRCHEN – nejznámější zimní turistické a sportovní středisko (známé jsou novoroční skoky na lyžích a závody ve sjezdovém lyžování).

Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun. 

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

Hotel

Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 250,- Kč. 

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 1 150,- Kč.  

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x polopenze
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění

pro dospělé do 70-ti let 50,- Kč/den.

Pro seniory nad 70 let 85, -Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus obvykle vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Hradec Králové, Jičín). Klientům z Brna nebo Pardubic doporučíme k cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. V případě zájmu více osob z jedné lokality zajistíme svoz. Napište nám při objednávce vaše preferované místo nástupu.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Turnov (cc 200,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.