fbpx

UKRAJINA – AŽ NA KONEC ČSR

170 ukrajina (7)

Termín: 29. 6. – 6. 7. 2019

 

Číslo zájezdu: 170

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: polopenze / snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 9 350,- / 8 900,- Kč


Popis


Poslední ráj romantiků.

Pravoslavné kostelíky.

 

Poznávací zájezd s lehkou turistikou do nejvýchodnějších koutů bývalého Československa. Najdete zde ráj pro turisty: panenskou přírodu s čistými potoky, solná jezírka a vysokohorské poloniny i milé domorodce. Pojďte poznávat dnešní tvář Podkarpatské Rusi. Vydejte se s námi do horských sedel. Převýšení vám pomůžou překonat terénní auta, pak snadno dosáhnete vrcholů. Čekají vás návštěvy dřevěných horských obcí, podhorských měst a pravoslavných kostelíků i rázovité hospůdky.

Váš průvodce:

Tomáš Horák

Doprava: AD Zikmund s. r. o.

Program


Odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu i v Olomouci. Přesun na východní Slovensko. SPIŠSKÝ HRAD – zastávka s možností prohlídky rozlehlého hradu. Nocleh na Slovensku.

Přejezd na Ukrajinu. SOLOTVINA – oblast se solnými doly, možnost vykoupání ve slaném jezeře, které se také nazývá ukrajinské Mrtvé moře. CHUST – zřícenina středověkého hradu, stopy Čechů na každém kroku. RACHOV – nejvýše položené město na Ukrajině, nejvýznamnější středisko cestovního ruchu, ubytování v hotelu, který postavili Češi a kde bydlel T.G.Masaryk.

ČERNÁ HORA – fakultativní výlet do horské skupiny terénními auty (gruzaviky)., Možnost horské turistiky trasy s přihlédnutím ke zdatnosti účastníků. Černá Hora je nejvyšším ukrajinským pohořím. SVIDOVECBLIŽNICA – vrcholek nad nejvýše položeným zimním lyžařským střediskem Dragobrat, nádherné výhledy, celkové převýšení 500 m, 4 hodiny. JASIŇA – poslední rychlíková stanice v prvorepublikovém Československu, huculské muzeum a dřevěný kostelík. TRUFANEC – pěkný vodopád.

HOVERLA 2061 m – fakultativní výlet do hor terénními auty (gruzaviky). Lehký výstup na nejvyšší horu Ukrajiny, která je součástí Karpatského národního parku, 400 m převýšení, 4 hodiny. Kruhový výhled.

ČERNÁ HORA – fakultativní výlet terénními automobily (gruzaviky). POP IVAN ČERNOHORSKÝ 2022 m – nejvýchodnější hranice bývalého Československa, zříceniny meteorologické observatoře opředené legendami a tajemstvími. Salaše, neobydlená krajina, kruhové výhledy, romantická údolí. Obtížnost tras s přihlédnutím ke zdatnosti účastníků.

SINĚVIRSKÉ JEZERO – největší jezero na Podkarpatské Rusi opředeno zajímavou pověstí, kouzelný národní park, lehká túra. KOLOČAVA – rodná obec Nikoly Šuhaje loupežníka, malé muzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikoly Šuhaje a českých četníků, skanzen úzkokolejky.

MUKAČEVO – prohlídka historického jádra města. Na místním tržišti nakoupíte nač si vzpomenete. PALANOK – majestátní pohraniční hrad s bohatou historií, muzeum. UŽHOROD – prohlídka města – české stopy patrné všude, památníky Masaryka a Štefánika, nábřežní promenáda, hrad s muzeem karpatské přírody, skanzen s exponáty ze všech oblastí Podkarpatské Rusi, folklor. Ve večerních hodinách přesun na Slovensko. Nocleh.

Celodenní přesun přes Slovensko, návrat v podvečerních hodinách.

Informace


Ubytování:

2x hotel na východním Slovensku, dvoulůžkové pokoje, 4x hotel Evropa v Rachově, dvou až třílůžkové pokoje, 1x hotel v Mukačevu, dvoulůžkové pokoje.

Stravování:

4x polopenze v Rachově, 1x snídaně v Mukačevu, 1x snídaně na východním Slovensku. V turistické základně na Ukrajině místní kuchyně.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 7x ubytování
  • 4x polopenze
  • 2x snídaně
  • průvodce.
  • povinné pojištění CK

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění
  • výlet gruzaviky do hor (cca. 200 UAH)
  • kapesné celkem 50€

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Mohelnice, Olomouc, Lipník nad Bečvou, Hranice, Valašské Meziříčí a Rožnov pod Radhoštěm. Na Slovensku možnost nástupu Žilině, Martinu či Popradu. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2020 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.