AŽ NA KONEC ČSR

Poslední ráj romantiků.
Bez nočního přejezdu.

Číslo:

170

Termín:

1. 7.– 8. 7. 2018

Cena:

8 950,- / 8 550,- Kč

Ubytování:

hotel

Stravování:

polopenze / snídaně (dle programu)

Průvodci:

Jana Konířová

Doprava: luxusní Setra Top Class – nejvyšší standard (firma Casia)

Setra S 517 HDH *****

Top Class s celoskleněnou panoramatickou střechou TOP SKY Pětihvězdičkový luxusní autobus s největší možným prostorem na nohy. Co jiné nové autobusy nemají? Luxusní celokožená sedadla SETRA Voyage Supreme, nejmodernější bezpečnostní prvky, zásuvky 220 V, vyhřívaný okenní rám pro opření ruky, loketní opěrky mezi sedadly, 3 zónová klimatizace. WIFI po ČR, fungující WC, TV, bar, to je vše samozřejmostí.

Poznávací zájezd s pěší turistikou do nejvýchodnějších koutů bývalého Československa. Najdeme zde ráj pro turisty – panenskou přírodu s čistými potoky, solná jezírka a vysokohorské poloniny a milé domorodce. Pojďte poznávat dnešní tvář Podkarpatské Rusi. Vydejte se s námi do horských sedel za pomoci horských vozů. Pak už snadno dosáhnete vrcholů. Čekají vás i návštěvy dřevěných horských obcí, podhorských měst a pravoslavných kostelíků i rázovité hospůdky.

1. den: odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu v Olomouci. Přesun na východní Slovensko. SPIŠSKÝ HRAD – zastávka s možností prohlídky rozlehlého hradu.


2. den: SOLOTVINA – oblast se solnými doly, možnost vykoupání ve slaném jezeře nebo bazenech, kde se zaručeně neutopíte. Jezero se také nazývá Mrtvým mořem. CHUST – zřícenina středověkého hradu. RACHOV – nejvýše položené město na Ukrajině, nejvýznamnější středisko cestovního ruchu.


3. den: ČERNÁ HORA – výlet do hor terénními nákladními auty (gruzaviky). Možnost horské turistiky s přihlédnutím na zdatnost jednotlivých účastníků. Černá Hora je nejvyšším ukrajinským pohořím. SVIDOVEC – BLIŽNICA – vrcholek nad nejvýše položeným zimním lyžařským střediskem Dragobrat, nádherné výhledy, celkové převýšení 500 m, 4 hodiny.


4. den: HOVERLA 2061 m – fakultativní výlet do hor terénními auty (gruzaviky). Lehký výstup na nejvyšší horu Ukrajiny, která je součástí Karpatského národního parku, 400 m převýšení, 4 hodiny. Kruhový výhled.


5. den: JASIŇA – poslední rychlíková stanice v prvorepublikovém Československu a nejvýchodnější obec, dřevěný kostelík. Za návštěvu stojí Huculské muzeum nebo stylová koliba s příjemnou obsluhou. TRUFANEC – pěkný vodopád.


6. den: SINĚVIRSKÉ JEZERO – největší jezero na Podkarpatské Rusi opředeno zajímavou pověstí, kouzelný národní park, lehká túra. KOLOČAVA – rodná obec Nikoly Šuhaje loupežníka, malé muzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikoly Šuhaje a českých četníků, skanzen s vlakem úzkokolejky.


7. den: MUKAČEVO – prohlídka historického jádra města. PALANOK – malebný hrad s muzeem. Na místním tržišti koupíte téměř vše. UŽHOROD – prohlídka hradu (muzeum karpatské přírody) a zajímavého skanzenu. Ve večerních hodinách přesun na Slovensko.


8. den: celodenní přesun přes Slovensko, návrat v podvečerních hodinách.

Ubytování: 2x hotel na východním Slovensku, dvoulůžkové pokoje, 4x turistická základna Tysa v Rachově, dvou až třílůžkové pokoje, 1x hotel v Mukačevu, dvoulůžkové pokoje.


Stravování: 4x polopenze v Rachově, 1x snídaně v Mukačevu, 1x snídaně na východním Slovensku. V turistické základně na Ukrajině místní kuchyně.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 7x ubytování, 4x polopenze, 2x snídaně a průvodce.

Už to kreslíme…

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.