fbpx

UKRAJINA – AŽ NA KONEC ČSR

170 ukrajina (7)

Termín: 21. 7. – 28. 7. 2021

 

Číslo zájezdu: 450

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: polopenze / snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 9 950,- Kč


Popis


Poslední ráj romantiků.
Koločava – domov loupežníka Nikola Šuhaje.
TIP: Terénními kamiony až k nejvyšší hoře Ukrajiny.

Poznávací zájezd s lehkou turistikou do nejvýchodnějších koutů bývalého Československa. Najdete zde ráj pro turisty: panenskou přírodu s čistými potoky, solná jezírka a vysokohorské poloniny i milé domorodce. Pojďte poznávat dnešní tvář Podkarpatské Rusi. Vydejte se s námi do horských sedel. Převýšení vám pomůžou překonat terénní auta, pak snadno dosáhnete vrcholů. Čekají vás návštěvy dřevěných horských obcí, podhorských měst a pravoslavných kostelíků i rázovité hospůdky.

Váš průvodce:

Tomáš Horák

Program


Odjezd ve večerních hodinách, noční přesun na Ukrajinu.

V ranních hodinách projdeme kontrolou pasů a přes celnici přejedeme na Ukrajinu. SOLOTVINA – oblast se solnými doly, možnost vykoupání ve slaném jezeře, které se také nazývá ukrajinské Mrtvé moře. CHUST – zřícenina středověkého hradu, stopy Čechů na každém kroku. RACHOV – nejvýše položené město na Ukrajině, nejvýznamnější středisko cestovního ruchu, ubytování v hotelu, který postavili Češi a kde bydlel T.G.Masaryk.

ČERNÁ HORA – fakultativní výlet do horské skupiny terénními auty (gruzaviky)., Možnost horské turistiky trasy s přihlédnutím ke zdatnosti účastníků. Černá Hora je nejvyšším ukrajinským pohořím. SVIDOVECBLIŽNICA – vrcholek nad nejvýše položeným zimním lyžařským střediskem Dragobrat, nádherné výhledy, celkové převýšení 500 m, 4 hodiny. JASIŇA – poslední rychlíková stanice v prvorepublikovém Československu, huculské muzeum a dřevěný kostelík. TRUFANEC – pěkný vodopád.

HOVERLA 2061 m – fakultativní výlet do hor terénními auty (gruzaviky). Lehký výstup na nejvyšší horu Ukrajiny, která je součástí Karpatského národního parku, 400 m převýšení, 4 hodiny. Kruhový výhled.

ČERNÁ HORA – fakultativní výlet terénními automobily (gruzaviky). POP IVAN ČERNOHORSKÝ 2022 m – nejvýchodnější hranice bývalého Československa, zříceniny meteorologické observatoře opředené legendami a tajemstvími. Salaše, neobydlená krajina, kruhové výhledy, romantická údolí. Obtížnost tras s přihlédnutím ke zdatnosti účastníků.

SINĚVIRSKÉ JEZERO – největší jezero na Podkarpatské Rusi opředeno zajímavou pověstí, kouzelný národní park, lehká túra. KOLOČAVA – rodná obec Nikoly Šuhaje loupežníka, malé muzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikoly Šuhaje a českých četníků, skanzen úzkokolejky.

MUKAČEVO – prohlídka historického jádra města. Na místním tržišti nakoupíte nač si vzpomenete. PALANOK – majestátní pohraniční hrad s bohatou historií, muzeum. UŽHOROD – prohlídka města – české stopy patrné všude, památníky Masaryka a Štefánika, nábřežní promenáda, hrad s muzeem karpatské přírody, skanzen s exponáty ze všech oblastí Podkarpatské Rusi, folklor. Ve večerních hodinách odjezd, noční přejezd zpět do ČR.

Návrat v ranních nebo dopoledních hodinách zpět domů.

Informace


Ubytování:

4x hotel Evropa v Rachově, dvou až třílůžkové pokoje.

1x luxusní hotel Star v centru Mukačeva, dvoulůžkové pokoje.

Cena za jednolůžkový pokoj na dotaz.

Stravování:

4x polopenze v Rachově, 1x snídaně v Mukačevu. V hotelu v Rachově i Mukačevu vaří podle tradiční ukrajinské kuchyně. V Mukačevu se nachází v centru města několik dobrých restaurací, kde si můžete dát večeři dle jídelního lístku.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 5x ubytování
  • 4x polopenze
  • 1x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění
  • výlet gruzaviky do hor (cca. 200 UAH)
  • kapesné celkem 50€

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Mohelnice, Olomouc, Lipník nad Bečvou, Hranice, Valašské Meziříčí a Rožnov pod Radhoštěm. Na Slovensku možnost nástupu Žilině, Martině či Popradu. Klientům z Prahy, Liberce, Pardubic, Brna nebo Ostravy doporučíme vlakové spojení na nástupní místo. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Naši klienti o tomto zájezdu říkají


Rády bychom ještě jednou poděkovaly za velmi profesionální přístup panu Pepovi a Tomášovi při zájezdu na Podkarpadskou Ukrajinu. Celá cesta byla ve znamení pohody, perfektní organizace dovolila vidět řadu nových a zajímavých věcí a vlastně i přechod přes ukrajinskou a slovenskou hranici je ve vzpomínkách legrace. Pokud opět zvolíme zájezd s Vaší kanceláří, předem víme, že v tomto složení by neměl zájezd chybu. Přejeme pěkný den a oba ještě jednou zdravíme.

M. Térová a Y. Albrechtová

Zájezd předčil veškerá naše očekávání. O přípravě a zajištění programu cestovní kanceláří a o bezvadné dopravě díky panu Zikmundovi a jeho vtípkům netřeba znovu hovořit. Vzácně se sešla i parta lidí, která určitě věděla, proč na Ukrajinu jede. Možná někoho ve chvíli únavy zaskočily akční jízdy gruzaviky, snad i proto, že toto přesahuje naši “civilizovanou” evropskou zkušenost. Případné nepohodlí bylo bohatě vyváženo možností osobních setkání s místními lidmi, jejich “lidským” teplem (řidiči gruzaviků, pastevci na salaších, průvodci v Koločavě i předseda Klubu TGM v Užhorodě), což převyšuje obvyklé zájezdy a jejich tradiční program.

Jana Bašová

Jaký byl průvodce? Nejlepší průvodce, jakého jsem na svých cestách potkala: předal nám spoustu zajímavých informací, byl velmi obětavý a ochotný, vždy v dobré náladě, zájezd byl perfektně zorganizovaný.

Splnil zájezd očekávání? Zájezd předčil mé očekávání. Díky průvodci Tomášovi a panu řidiči to byl velký zážitek, tuto část Ukrajiny jsem si úplně zamilovala.

klientka z Prahy

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.