fbpx

VĚČNÝ ŘÍM

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

140

21.6. – 25.6. 2017

Hotel na okraji Říma.

Autobus 5 950,-/5 700,- Kč

Poznávací zájezd do Florencie a Říma. Budete mít čas na prohlídku města, návštěvu nejvýznamnějších pamětihodností s průvodcem nebo individuálně, podle vašeho zájmu. Řím byl po staletí hlavním městem Římské říše. Město bylo více než tisíciletí středem Evropy. Město, v němž se střetávaly ty nejdůležitější evropské a světové události. Pyšní se překrásnými kostely, chrámy, fontánami a monumentálními bazilikami.

Program

1.den: odjezd v dopoledních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun do Florencie.
2.den: příjezd v ranních hodinách. FLORENCIE – starobylá metropole Toskánska, obrovské množství uměleckých klenotů, překrásné okolí. Památky jsou zapsané na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. DÓM – honosně zdobený s výraznou kopulí, která ční nad srdcem města. BAPTISTERIUM – slavné bronzové dveře, nejstarší budova ve městě. PIAZZA DELLA SIGNORIA – slavné náměstí, dnes promenáda turistů. GALLERIA DELL´ACCADEMIA – akademie krásných umění, nejslavnějším exponátem je Michelangelův David. GALERIE UFFIZI – největší umělecká galerie v Itálii. V podvečerních hodinách přesun do Říma.
3.den: ŘÍM * věčné město s celou řadou historických a kulturních památek, které jsou zapsány na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Pěší okruh městem. KOLOSEUM – nejvýznamnější římský amfiteátr. KAPITOL – Kapitolská muzea s krásnými sbírkami plastik a obrazů, výhled na Forum Romanum. FORUM ROMANUM – společenské středisko města, jednotliví císaři zde nechávali budovat nové chrámy a památníky. KONSTANTINŮV OBLOUK – vítězný oblouk, jeden z posledních monumentů císařského Říma. ŠPANĚLSKÉ SCHODY – srdce turistického Říma. FONTÁNA DI TREVI – nejznámější fontána, symbol města. PANTHEON – chrám „všech bohů“, nejlépe zachovalá antická stavba v Římě.
4.den: VATIKÁN * CHRÁM SV. PETRA – nejvýznamnější křesťanská svatyně přitahuje poutníky a turisty ze všech koutů zeměkoule. VATIKÁNSKÁ MUZEA – nejvýznamnější umělecké sbírky, Sixtinská kaple. ŘÍM – dokončení prohlídky. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.
5.den: návrat v odpoledních hodinách.
Ubytování: hotel na okraji Říma.
Stravování: snídaně. Večeře individuálně v hotelové restauraci.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 2x ubytování, 2x snídaně a průvodce.

V ceně není jízdné městskou dopravou.

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.