fbpx

VELIKONOČNÍ JÍZDA KŘIŽÁKŮ

850 budyšín (3)

Termín: 21. 4. 2019

 

Doprava: autobus

 


Cena: 790,- Kč


Popis


Pro všechny milovníky starých tradic a koní.

 

Poznávací zájezd za nejmenším slovanským národem na tradiční velikonoční procesí jezdců na koních, tzv. „křižáků“. Jezdci jsou svátečně oblečeni a také koně jsou bohatě vyzdobeni. Typický je osobitý postroj a pestré stuhy zapletené do ohonu. Starší lidé hovoří ještě lužickou srbštinou, které budete určitě rozumět. K velikonočním tradicím patří i malování kraslic.

Váš průvodce:

seznamte se

Doprava: pohodlný autobus od AD-ZIKMUND

 

Program


Odjezd v ranních hodinách. Možnost nástupu i v Liberci. BUDYŠÍNmalebné město nad údolím Sprévy se středověkou siluetou věží, bašt a hradeb. Sledování prvního procesí. ORTENBURG – hradní muzeum lužickosrbských dějin, gotický chrám sv. Petra, barokní radnice. SCHWEINERDERDEN (SWINARNJA) – malebná lužickosrbská vesnička, sledování procesí. PANSCHWITZ–KUCKAU – malebná obec, sledování procesí. MARIINA HVĚZDA – klášterní cihlový kostel P. Marie s nově upraveným interiérem.  Na nádvoří socha sv. Jana Nepomuckého a barokní kašna s českým lvem. RALBITZ – lužickosrbská obec se zajímavým hřbitovem. Návrat do 21.00 hodin.

Informace


V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude začínat v Jičíně. Klientům z Prahy, Brna nebo Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.