fbpx

Vodopád Svartifoss

Termín: 7. 6. – 18. 6. 2021

 

Číslo zájezdu: 100

 

Ubytování: penziony, hotely

 

Stravování: vlastní

 

Doprava: letecky (odlet z Prahy)

 


Cena: 49 950,- Kč


Popis


To nejlepší z ohnivé země.
Náš mikrobus se dostane na místa, kam jiní nedojedou.

Poznávací zájezd s pěší turistikou s možností krácení tras nás zavede na zajímavá místa i mimo okružní silnici č.1, jelikož jezdíme malými mikrobusy (8 osob + řidič). Kromě již výše zmíněného národního parku Snæfelsjökul a okolí jezera Mývatn přijíždíme k vodopádu Dettifoss z východu po šotolině, kde je možno sestoupit až k hraně dunícího vodopádu. Mimo klasické plavby obojživelnými plavidly po ledovcové laguně Jökulsarlón nabízíme i plavbu na raftech na méně frekventované laguně Fjallsárlón, kde se raft přiblíží až k největšímu evropskému ledovci Vatnajökull. Na jihu ostrova se podíváme na projekci erupce sopky Laki a nahlédneme do tajuplného kaňonu Fjáðrárgljúfur. V programu „Velkého okruhu Islandu“ nemůže chybět výlet lodí na Westmanské ostrovy – Heimaey s možností výstupu na sopku Eldfel. Na závěr našeho poznávání Islandu si prohlédneme tzv. „Zlatý trojúhelník“, kde navštívíme vodopád Gullfoss, Geysir a pravidelně tryskající Strokkur. N.P. Thingvellir s nejstarším parlamentem světa AlÞing. Poslední den našeho programu věnujeme nejsevernějšímu hlavnímu městu na světě Reykjavíku. Před odletem domů můžete relaxovat ve světoznámé Modré laguně nebo poznávat divoké krásy poloostrova Reykjanes.

Váš průvodce:

Petr Gruss

Program


Odlet z Prahy ve večerních hodinách.

přílet na letiště Keflavík kolem půlnoci, přesun do oblasti Borgarfjördur, kraj považovaný za domov islandských ság. Návštěva největších horkých pramenů na Islandu Deildartunguhver, produkujícím 180 litrů téměř vroucí vody za vteřinu. Zastávka v Reykholt, kde je zajímavý kostel.  Kaskády vodopádů Hraunfossar tryskající zpod lávového pole a hřmící vodopád BARANAFOSS.

nás zavede k tajuplnému N.P. SNÆFELSJÖKUL, kam J. Verne umístil svůj děj knihy „Cesta do středu země“. Budete moci navštívit jeskyni Vatnshellir (30 €) a získat představu o vzniku ostrova. Pobřeží u Arnarstrapi na úpatí ledovce Snæfelsjökul je proslulé zvláštními skalními formacemi a hnízdícím ptactvem. Nádherná „zlatohnědá“ pláž Skarðsvík Beach jakoby na Island ani nepatřila. Na severu poloostrova je rybářské moderní městečko Olafsvík, kde se nachází námořní muzeum. Dominantou a symbolem severního pobřeží poloostrova je kopec Kirkjufell „Islandský Matterhorn“ s blízkým vodopádem.

při přesunu na sever navštívíme skanzen s drnovými domky GLAUMBÆR, prohlédneme si největší město na severu ostrova Akureyri nazývané bránou severu, zastavíme se u „božského“ vodopádu Godafoss. Husavík prohlídka nejseverněji položeného města s možností fakultativního výletu na velrybího safari nebo lodí na papuchalky (cca 80 €).

Diamond circle“ neboli „Diamantový okruh“. Přesun k jezeru Mývatn, kde vystoupáme na sopku Hverfjall s panoramatickým výhledem, projdeme se skalním labyrintem lávového pole Hallarflöt, podíváme se do zatopené jeskyně Grjótagjá.  Klid a pohodu si užijeme na zalesněném skalním výběžku u jezera na HÖFði. Geotermální pole HVERÍR nás uchvátí pastelově barevnou škálou povrchu země způsobenou minerály, za které vděčí tato oblast tektonickému zlomu transkontinentálních desek.

Navštívíme sopku KRAFLA s kráterem VÍTI (Peklo). Nejmohutnější vodopádem je Dettifoss. Přesun přes Egilsstaðir na východním pobřeží podél ryolitových hor u farmy Stafafell do střediska této oblasti – města HÖFN.

přesun pod největší evropský ledovec Vatnajökull. Uvidíte nádhernou ledovcovou lagunu Jökulsárlón a DIAMOND BEACH. Fakultativně možnost plavby po ledovcovém jezeře FJALLSÁRLÓN na raftech až k ledovci. Navštívíte N.P. SKAFTAFELL – pěšky k vodopádu SVARTIFOSS. Uvidíte kaňon Fjaðrárgljúfur, nejvíce publikovaná soutěska na Islandu.

Zastávka ve Víku Dopoledne procházka po tajuplné černé pláži Reynisfjara s kamennými útesy a úchvatný pohled na Atlantik u nejjižnějšího bodu Islandu z útesů mysu Dyrhólaey na skalní bránu v oceánu. Odpoledne ubytování v hotelu ve Skógaru, v blízkém okolí můžete obdivovat bílý závoj 62 m vysokého vodopádu Skógafoss, k jehož hraně je možné vystoupat po schodech a pokračovat k dalším vodopádům.

tajuplný vodopád Seljalandsfoss, za jehož padající vodní stěnou můžete procházet a vodopád Gljúfrafoss v nedaleké jeskyni. Lodní výlet na WESTMANSKÉ OSTROVY

trasa „Zlatého islandského trojúhelníku“ vás nejdříve zavede ke kráteru Kerið – možnost sestoupit až do jeho nitra k blankytně zelenému jezeru. Zastavíte se u kostela prvního biskupství na Islandu ve Skálholt. Podíváte se do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír Strokkur a GEYSIR, k vodopádům Gullfoss, považovaným za nejkrásnější na ostrově. Procházka romantickou krajinou v N.P. þingvellir (UNESCO), kde byl založen první demokratický parlament světa – Alþing.

Prohlídka hlavního města REYKJAVÍK – radnice, parlament, koncertní sál Harpa, moderní kostel Hallgrímskirja, vodojem Perlan s otočnou restaurací s výhledem na město, vila Höfdi – místo schůzky Gorbačova a Reagana. Poloostrov Reykjanes (Geotermální pole Seltún & Gunnuhver, útesy Reykjanestá, most mezi kontinenty, maják Garður) nebo alternativně Modrá laguna (70 €)světoznámé termální lázně – vykoupání a relaxace. Odlet z Islandu po půlnoci.

přílet do Prahy v ranních hodinách.

Informace


Smlouvy o zájezdu zaslat nejlépe do 1. února 2021. Po tomto termínu již s ohledem na nákup letenky negarantujeme uvedenou cenu

Ubytování:

penziony, hotely, dvoulůžkové pokoje.

Při tomto zájezdu je příplatek za jednolůžkový pokoj 4 500,- Kč.

Stravování:

restaurace nebo z vlastních zásob. Možnost objednání sterilovaných jídel v CK.

V ceně je zahrnuto:

  • letenka Praha – Reykjavik (Keflavik) a zpět včetně všech  poplatků
  • přeprava mikrobusem po Islandu (8 osob)
  • 9x ubytování
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 60,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Letiště Václava Havla Praha. V případě většího počtu klientů z jedné lokality zajistíme za příplatek svoz

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.