fbpx

VÍKEND V BERCHTESGADENSKU

Loďky na jezeře Königsee

Termín: 13. 6. – 16. 6. 2024 

 

Číslo zájezdu: 270

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 7 950,- Kč


Popis


Nejkrásnější přírodní partie německých Alp.

Prodloužený program.

Víkendový poznávací zájezd do Berchtesgadenska, které je proslulé nevšedními přírodními krásami. Projdete se i okolo známého kostelíku v obci Ramsau, který je velmi často fotografován na prospekty. Perlou národního parku je jezero Königssee, proslulé po celém světě. Křišťálově průzračná voda má kvalitu pitné vody, jezero je jako norský fjord ohraničeno strmými horskými stěnami.

Váš průvodce:

Bubeníčková

Doprava: Casia (luxusní Setra)

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun do Německa. ENCIÁN – prohlídka nejstarší německé palírny likéru. Zdejší likér se tvoří z kořenů hořce a alpských bylin. Samozřejmostí bude možnost degustace. ROSSFELD PANORAMASTRASSE – projížďka po horské panoramatické silnici se zastávkami na vyhlídkových místech a s procházkou

KÖNIGSSEE – jezero připomínající fjord leží uprostřed národního parku a je obklopeno vysokými horami. Králem zdejších hor je nejvyšší vrchol Watzmann. Čeká nás plavba lodí na opačný konec jezera k menšímu Zadnímu jezeru. Zde se dostaneme do jádra přírody národního parku, kam se můžete dostat jen lodí nebo pěšky přes hory. V okolí Zadního jezera nás čeká vycházka po stezce mezi jezery. Kdo bude chtít, bude moci navštívit zdejší salaš a ochutnat alpské speciality (podmáslí, sýr, uzené, pálenka). Poté budeme plout lodí ke kostelu sv. Bartoloměje. Zde bude čas na návštěvu kostela, posezení v restauraci nebo procházku podél jezera.

KEHLSTEIN – výlet místním autobusem po horské silnici na vyhlídkový vrchol Orlí hnízdo. Dnešní výletní restaurace byla postavena jako dar pro Adolfa Hitlera, který měl v Berchtesgadensku jedno ze svých sídel. Z Orlího hnízda jsou kruhové výhledy na celou oblast. SOLNÉ DOLY – prohlídka solného dolu, ve kterém budeme plout lodí po podzemním jezeru, pojedeme lanovkou a budeme moci se sklouznou po tradiční hornické skluzavce. Alternativně možnost relaxace v solných lázních Watzmann Therme se slanou vodou. BERCHTESGADEN – procházka historickým jádrem města až k místnímu zámku a klášteru. Komu se bude chtít, bude moci vystoupat na krásnou vyhlídku nad městem. Lákat budou ale také místní kavárny a restaurace..

HINTERSEE – procházka okolo malebného jezera po pohodlném vycházkovém okruhu. Jezero se nachází mezi horskými vrcholy.

V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 22:00 hodin.

Informace


Ubytování:

hotel Oekotel Salzburg, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím,

příplatek za jednolůžkový pokoj 1 600,- Kč

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, příplatek za jednolůžkový pokoj se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně, večeře individuálně v hotelové restauraci.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • mýtné na Rossfeld Panoramastrasse
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu,
  • cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:

balíček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den,
senioři nad 70 let 80 Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

nástupní místa sestavujeme s přihlédnutím k bydlišti účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Nová Paka, Hořice, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu, Beroun a Plzeň. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení.

Pro skupiny nad 6 osob zajistíme svoz za příplatek: například  Liberec a Turnov, Trutnov  (250,- Kč/osoba/obě cesty).

Více informací o nástupních místech zde.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.