fbpx

VÝCHODNÍ MAĎARSKO

Přejedete hory, vyhřejete se v termálech a ochutnáte tokajské víno.

Číslo:

620

Termín:

5. 6. – 11. 6. 2018

Cena:

6 950,- / 6 650,- Kč

Ubytování:

mobilní domy

Stravování:

polopenze

Průvodci:

Samuel Veselý

Je málo oblastí, kde na malém prostoru je tolik termálních pramenů, jako je tomu v okolí vápencového pohoří Bükk ve východním Maďarsku. Roviny kolem řeky Tiszy jsou pokryté lány kukuřice a slunečnic. Tvoří kontrast s hlubokými bukovými lesy v pohoří Bükk. Přírodní pestrost dotváří oblast Tokaje, která je z velké části pokrytá vinicemi s hrozny vynikajícího tokajského vína. Ochutnáte maďarskou specialitu rybí polévku halaszlé i originální tokajské víno. Oblast východního Maďarska je sušší a teplejší než u nás.

1.den: odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu na jižní Moravě. Noční přesun do lázeňského střediska Mezőkövesd.


2.den: cyklotrasa Tiszafüred – Mezőkövesd. Celkem 45 km. Odpoledne relaxace v termálu. TISZAFÜRED – městečko na břehu jezera Tiszafüred. HORTOBAGYI NEMZETI PARK – národní park při toku řeky Tisza, který je zapsán na seznamu UNESCO. Kromě kulturní krajiny pusty jsou předmětem ochrany i mokřady, rybníky, rašeliniště a část jezera. Odpoledne odpočinek v termálních lázních Mezőkövesd. MEZŐKÖVESD – léčebné i zážitkové lázně.


3. den: cyklotrasa podél řeky Tiszy. Celkem 60 km. TISZA – jede se lužními lesy rovinatým terénem.


4. den: cyklotrasa Tokaj – Sárospatak – Satoraljaújhely, celkem 50 km. TOKAJ – město hroznů a vín. V okolí dozrává to nejkvalitnější „královské víno“. Zdejší vinařská oblast je zapsána na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Zastávka ve sklípku. SÁROSPATAK (Šarišský potok) – malebné městečko, kterému Maďaři říkají „Athény na Bodrogu“. Město se váže k rodu Rakócziů. K nejvýznamnějším památkám patří romantický hrad, Rakócziho sklepy a hradní kostel. SATORALJAÚJHELY (Nové Město pod Šátorem) – město při slovenské hranici. Možnost výletu sedačkovou lanovkou na vrchol Magas hegy 509 m.


5. den: cyklotrasa přejezd pohoří Bükk, celkem 35 km, možnost prodloužení. Na hřeben účastníky vyvezeme. BÜKK – zalesněné pohoří, občasné výhledy. LILLAFÜRED – lázeňské letovisko, konečná stanice úzkokolejky, romantické jezero. TAPOLCA – ojedinělý lázeňský komplex, koupání v jeskynních lázních ve vodě teplé 29 – 31OC s dvacetimetrovým vodopádem.


6. den: cyklotrasa Mezőkövesd – Eger – Egerszalók, celkem 35 km. Odpoledne relaxace v termálu. EGER – půvabné město, mnoho památkově chráněných objektů, např. biskupský chrám, arcibiskupský palác, minaret, rozsáhlý hrad s vyhlídkami na město. EGERSZALÓK – „maďarské Pamukkale“, koupání v novém termálním koupališti. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.


7. den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování: mobilní domy.


Stravování: polopenze.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 4x ubytování, 4x polopenze a průvodce.

Už to kreslíme…

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.