fbpx

VÝLET DO POHOŘÍ HARZ

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

V roce 2017 již není dostupný žádný termín

Poznávací zájezd s vycházkami do pohoří na rozhraní bývalé NDR a SRN. Národní park Harz je romantické lesnaté pohoří se skálami, roklemi i krasovými jevy s celou řadou pěkných vyhlídek, prohlídka přírodních a historických zajímavostí. Goslar je perlou evropské románské architektury, jedno z nejkrásnějších míst v Německu. Pojeďte s námi za přírodními krásami a romantikou.

Program:

1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun do německého Harzu. Quedlinburg – ve středověku jedna z nejdůležitějších královských a císařských falcí. Město je jednou z nejvýznamnějších památek v Německu. Ve starém i novém městě je mnoho hrázděných domů. Je zde i dům, který je nejstarší hrázděnou budovou v Německu. Prohlídka muzea hrázděných domů. Mohutný románský kostel sv. Ignáce. Město je zapsáno na Seznamu kulturních památek UNESCO. BLANKENBURG – půvabné horské město, zámecká zahrada. Teufelsmauer (Čertova stěna) – vycházka ke skalnímu útvaru.

2. den: FALKENSTEIN – vycházka na mohutný hrad s úchvatným panoramatickým výhledem na pohoří Harz. GERNRODE – hezké hrázděné městečko. Největší chloubou města je předrománský kostel sv. Cyriaka pův. z 10. století s hrobem neblaze proslulého markraběte Gera. Hexentanzplatz – výšina, odkud prý odlétají čarodějnice na sabat. THALE – hezké městečko, vycházka nebo nenáročná túra skalnatým údolím.

3. den: Brocken 1142 m – výlet úzkokolejkou na nejvyšší vrchol Harzu, romantické skalní útvary. Vrchol je také domovem čarodějnic. Lehká túra kouzelnou krajinou. SCHIERKE – hluboké údolí Elendtal s příkrými skalnatými stěnami, vycházka. BRAUNKAGE – lanovkou na Wurmberg 971 m, rozhledna s kruhovým výhledem. Wernigerode – romantické město s křivolakými uličkami se souborem malebných hrázděných domů. Za prohlídku stojí pohádkový věžatý zámek. Začátek parní úzkokolejky.

4. den: Goslar – císařské město s falcí a kouzelným historickým jádrem se spoustou hrázděných domů. Jedinečnou památkou stavitelského umění je císařská falc. Město je zapsáno na Seznamu kulturního bohatství UNESCO. Historie Goslaru je úzce svázána s těžbourudv nedalekém Rammelsbergu, exkurze do dolů. Bad HARZBURG – lázeňské středisko. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 22.00 hodin

Ubytování: hotel.

Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 990,- Kč.

V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce.  

© 2021 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.