fbpx

POLSKÉ SLEZSKO

Polské Slezsko - poznávací zájezd

Termín: 28. 5. – 30. 5. 2021

 

Číslo zájezdu: 030

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: polopenze

 

Doprava: autobus

 


Cena: 4 150,- Kč


Popis


Za největší sochou Ježíše Krista.

Poznávací zájezd za památkami polského Slezska. Polsko přestává být v posledních letech turistickou „popelkou“, cestu si tam nachází čím dál více Čechů. Vedle baltského pobřeží, Krakova či Varšavy se najde dost zajímavostí i nedaleko za česko-polskými hranicemi. Polsko nabízí mnohem víc než jen nudné roviny nebo studené moře. V zemi severních sousedů se najdou také pěkné krajinné scenérie, řada památek UNESCO a oproti západní Evropě je tam docela lacino.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun do Polska. WROCLAW (Vratislav) je jedno z nejkrásnějších měst, které založil český kníže Vratislav. Novodobou atrakcí jsou trpaslíci. TRHOVÉ NÁMĚSTÍ – druhé největší náměstí v Polsku, k odpočinku zvou romantické hospůdky a kavárny. Radnice – jedna z nejvýznamnějších ukázek gotické architektury ve střední a východní Evropě. Kostel sv. Alžběty – zajímavá gotická bazilika s vysokou věží. TUMSKÝ OSTROV – atraktivní oblast s mnoha památkami. Katedrála Jana Křtitele se vyznačuje směsicí slohů, gotický kostel Nejsvětější Panny Marie Na písku. HNĚZDNO – město na sedmi pahorcích mezi jezery. Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Vojtěcha – korunovace polských králů. Jsou zde uloženy ostatky sv. Vojtěcha.

POZNAŇ – historické jádro města, Starý rynek, radnice s orlojem, zámek. TUMSKÝ OSTROV – katedrála sv. Petra a Pavla, jeden z nejstarších kostelů v Polsku. SWIEBODZIN – SOCHA JEŽÍŠE KRISTA – 36 m vysoká socha Krista, o 6 m vyšší než socha v Riu de Janeiru. GOSCIKOWO – PARADYZ – pozoruhodný klášterní areál s kostelem Nanebevzetí Panny Marie.

ZELENÁ HORA – zachovalé historické jádro, hradby, konkatedrála svaté Hedviky Slezské. OCHLA – skanzen, exponáty lidové kultury, stavby z Lužice, Velkopolska a Dolního Slezska. ZAHÁŇ – knížecí zámek se zajímavým parkem. MUŽAKOVSKÝ PARK – přírodní pohraniční komplex, anglický park, který je zapsán na Seznamu UNESCO. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Informace


Ubytování:

hotel, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 390,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

polopenze.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 2x ubytování
  • 2x polopenze
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus jede přes Liberec, Turnov, Jičín, Lázně Bělohrad, Hořice a Hradec Králové. Klientům z Prahy, Brna nebo Pardubic doporučíme vlakové spojení na které bude zájezdový autobus čekat před vlakovým nádražím v Hradci Králové. V případě zájmu více osob z jedné lokality zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.