ZA KRÁSAMI BALKÁNSKÝCH PEREL

Poznejte Černou Horu a Albánii.

Číslo:

080

081

Termín:

23. 5. – 30. 5. 2018

27. 9. – 4. 10. 2018

Cena:

7 950,- / 7 600,- Kč

Ubytování:

hotel

Stravování:

polopenze

Průvodci:

seznamte se

Skutečně nádherná místa Albánie a Černé Hory. Navštívíte starobylou Budvu nebo pobřeží Boky Kotorské a spousta přírodních krás. Návrat časem do zcela zapomenutého koutu Evropy, nejchudších míst bývalé Jugoslávie. Výborné místní kuchyně, divoká povaha místních obyvatel. Černá Hora je velice hornatá. Navštívíte i některé národní parky. Ceny jsou zde velice příznivé.

1.den: odjezd v odpoledních hodinách. Noční přesun do Černé Hory.


2. den: STARI BAR – návštěva města duchů. Odpoledne pobyt u moře.


3. den: NP LOVČEN – strmé vápencové svahy spadají do BOKY KOTORSKÉ a k černohorskému pobřeží. Výstup k symbolu černohorské nezávislosti – Njegošovu mauzoleu, odkud se naskýtá nádherný výhled. CETINJE – návštěva prvního hlavního města (Cetinjský klášter, Etnografické muzeum aj.), které leží na krasové náhorní plošině. SKADARSKÉ JEZERO – nejkrásnější balkánské jezero, domov mnoha vzácných ryb i ptáků.


4. den: BOKA KOTORSKÁ – jedno z nejkrásnějších míst na pobřeží, záliv podobající se skandinávským fjordům zařezávající se do strmých svahů pohoří Orjen a Lovčen. KOTOR – nejzachovalejší středověké město v Černé Hoře je zapsáno do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. BUDVA – starobylé město se spletí úzkých a křivolakých uliček, průchodů a malých náměstí. BEČIČE – odpoledne koupání na pláži, která získala „modrou vlajku“ pro čistotu svého moře. SV. STEFAN – poloostrov, zastávka u perly Jaderského moře.


5. den: SHKODRA – výlet do „zapomenuté“ země Evropy Albánie.


6.den: odjezd do vnitrozemí Černé Hory. MORAČA – návštěva kláštera, jedné z nejdůležitějších středověkých památek země. NP BIOGRADSKÁ GORA – krátká túra kolem stejnojmenného jezera, kde okolní hluboký prales přispívá k tajuplnosti místa. Poté průjezd divokým vnitrozemím (vysoké hory, kaňony) do Durmitoru. TARA – vrcholem cesty je průjezd kaňonem řeky, který je nejhlubším v Evropě. Strmé skály kaňonu se zde vypínají nad modrozelenou vodou řeky.


7.den: pobyt v NP Durmitor. ŽABLJAK – horské středisko. NP DURMITOR – vysokohorské krasové vápencové pohoří, které patří k nejzajímavějším v Evropě. ČERNÉ JEZERO – procházka kolem malebného jezera, na jehož jižní straně se zdvíhají vysoké vrcholy. Možnost prodloužení túry až na rozmezí vrstvy jehličnatých lesů a kosodřeviny na planinu Brojiště, ze které jsou již vrcholy masivu Durmitoru jako „na dlani“. V podvečer odjezd, noční přesun.


8. den: návrat ve večerních hodinách.

Ubytování: hotel


Stravování: polopenze


V ceně je zahrnuta: přeprava, 5x ubytování, 5x polopenze a průvodce.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 050,-Kč.


Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.

Už to kreslíme…

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.