fbpx

BALKÁNSKÉ PERLY

Nedaleko města Shkoder

Termín: 28.9. – 5.10.2024

 

Číslo zájezdu:

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: polopenze

 

Doprava: autobus

 


Cena: 12 290,- Kč


Popis


Poznejte Černou Horu a Albánii.

Vydejte se s námi na poznávací zájezd za největšími skvosty Albánie a Černé Hory. Poznáte malebná historická města zapsaná na Seznamu UNESCO, národní park Durmitor a jedno z nejkrásnějších jezer Balkánského poloostrova, čarokrásnou krajinu Kotorského zálivu a nejkrásnější a nejvyhledávanější místa pobřeží v Černé Hoře.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v odpoledních hodinách, noční přesun do Černé Hory.

STARI BAR – návštěva města duchů. Odpoledne pobyt u moře.

NP LOVČEN – strmé vápencové svahy spadají do BOKY KOTORSKÉ a k černohorskému pobřeží. Výstup k symbolu černohorské nezávislosti – Njegošovu mauzoleu, odkud se naskýtá nádherný výhled. CETINJE – návštěva prvního hlavního města (Cetinjský klášter, Etnografické muzeum aj.), které leží na krasové náhorní plošině. SKADARSKÉ JEZERO – nejkrásnější balkánské jezero, domov mnoha vzácných ryb i ptáků.

BOKA KOTORSKÁ – jedno z nejkrásnějších míst na pobřeží, záliv podobající se skandinávským fjordům zařezávající se do strmých svahů pohoří Orjen a Lovčen. KOTOR – nejzachovalejší středověké město v Černé Hoře je zapsáno na Seznam UNESCO. BUDVA – starobylé město se spletí úzkých a křivolakých uliček, průchodů a malých náměstí. BEČIČE – odpoledne koupání na pláži, která získala „modrou vlajku“ pro čistotu svého moře. SV. STEFAN – poloostrov, zastávka u perly Jaderského moře.

SHKODRA – výlet do „zapomenuté“ země Evropy Albánie.

Odjezd do vnitrozemí Černé Hory. MORAČA – návštěva kláštera, jedné z nejdůležitějších středověkých památek země. NP BIOGRADSKÁ GORA – krátká túra kolem stejnojmenného jezera, kde okolní hluboký prales přispívá k tajuplnosti místa. Poté průjezd divokým vnitrozemím (vysoké hory, kaňony) do Durmitoru. TARA – vrcholem cesty je průjezd kaňonem řeky, který je nejhlubším v Evropě. Strmé skály kaňonu se zde vypínají nad modrozelenou vodou řeky.

Pobyt v NP Durmitor. ŽABLJAK – horské středisko. NP DURMITOR – vysokohorské krasové vápencové pohoří, které patří k nejzajímavějším v Evropě. ČERNÉ JEZERO – procházka kolem malebného jezera, na jehož jižní straně se zdvíhají vysoké vrcholy. Možnost prodloužení túry až na rozmezí vrstvy jehličnatých lesů a kosodřeviny na planinu Brojiště, ze které jsou již vrcholy masivu Durmitoru jako „na dlani“. V podvečer odjezd, noční přesun.

Návrat v odpoledních hodinách.

Informace


Ubytování:

hotely, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 3 450,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

polopenze.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 5x ubytování
  • 5x polopenze
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Praha, Hradec Králové, Pardubice, Brno, Svitavy a Svitavy.

Svozy – Ostrava (390,- Kč), Olomouc (350,- Kč) a Hlinsko (280,- Kč).

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.