fbpx

ZA VINAŘI DO FRANCIE

Pouze jeden noční přejezd.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

V roce 2017 již není dostupný žádný termín.

S naší cestovní kanceláří máte možnost seznámit se s kouzelnou přírodou a památkami Burgundska, Alsaska a Champagne. Navštívíte jedny z nejslavnějších oblastí slavných vín. Díky široké škále, kvalitě a dobré pověsti se stala vína z těchto oblastí předními vzory po celém světě. Poznáte starobylá městečka s dlážděnými ulicemi, středověkými hrázděnými domy a renesančními kašnami.

Program

1. den: odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Přesun přes Německo do Francie. ŠTRASBURK – krátká večerní procházka kolem proslavené katedrály a pitoreskními uličkami ve čtvrti Petie France (Malá Francie).
2. den: ROUTE DU VIN (CESTA VÍNA) * zastávky na této atraktivní cestě. OBERNAI – zajímavá zvonice. DAMBACH-LA-VILLE – středověké městečko, hrázděné domy. RIBEAUVILLÉ – klikaté uličky lemují domy řemeslníků a vinařů, vycházka vinicemi na zříceninu hradu. RIQUEWIHR – nejkrásnější obec na vinné cestě a také jedno z nejnavštěvovanějších měst ve Francii. Pokladnice středověkých a renesančních domů. COLMAR – nejzachovalejší město v Alsasku, zajímavá je čtvrť Malé Benátky, hrázděné domy. EGUISHEIM – pozoruhodné městečko s hradbami. Kouzelné středověké městečko, ochutnávka alsaských vín a také alsaského sýru münster.
3. den: BESANCON – katedrála St. Jean s výjimečným orlojem. BEAUNE – překrásné historické městečko ve vinné oblasti Burgundska, návštěva středověké nemocnice, v programu je rovněž degustace pěti nejznámějších burgundských vín. COTE D´OR (BURGUNDSKÁ CESTA VINIC) – cesta po A 74 vinicemi nejlepšího hroznového vína. DIJON – centrum vyniká nádhernou architekturou, palác Burgundských vévodů, katedrála Notre Dame a kostel St. Michel. CHABLIS – proslulá vinařská vesnice.
4. den: AUXERRE – středověké město, slavná katedrála sv. Štěpána. SENS – jedna z nejstarších katedrál sv. Štěpána. TROYES – katedrála, kostely, basilika sv. Urbana, hrázděné domy. VINICE KRAJE CHAMPAGNE – průjezd vinicemi. THIERRY – zámek, kde pobýval spisovatel Beaumarchais (Lazebník sevillský, Figarova svatba).
5. den: REMEŠ – slavná katedrála Notre-Dame, ve které byli po staletí korunováni francouzští králové, basilika St. Rémi a samozřejmě šampaňské – návštěva jednoho ze sklepů. EPERNAY – vinařské středisko, možnost degustace. CHALONS EN CHAMPAGNE – bohatá minulost města, hrázděné domy se zrcadlí ve vodní hladině kanálů. Noční přesun přes Německo.
6. den: návrat v poledních hodinách.

Ubytování: hotel ETAP, dvoulůžkové pokoje.
Stravování: možnost dokoupení snídaní za 400,- Kč.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 4x ubytování a průvodce. Sleva při plném obsazení třílůžkového pokoje.

© 2021 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.