fbpx

PAMÁTKY ZÁPADNÍHO SLOVENSKA

Poznávací zájezdy na Slovensko

Termín: 11. 5. – 14. 5. 2023

 

Číslo zájezdu: 080

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně/večeře za příplatek

 

Doprava: autobus

 


Cena: 7 450,- Kč


Popis


Procházky malebnou přírodou.

Na tomto poznávacím zájezdu s vycházkami poznáte to nejlepší ze západního Slovenska. Jak žilo panstvo poznáte na hradech a zámcích. Na své si přijdou milovníci významných chrámů. Poznáte kraj pod Malými Karpatami. Nezapomeňte plavky, budete mít možnost se vykoupat v termálním koupališti v Pieštanech.

Váš průvodce:

Lubomír Hoška

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun na Slovensko. PEZINOK – exkurze do výrobny modranské lidové majoliky s odborným výkladem. ČERVENÝ KAMEŇ – rozsáhlý hrad v Malých Karpatech, mnoho zajímavých exponátů. Okolo hradu rozsáhlý francouzský park, vycházka.

BOJNICE – romantický zámek patří k nejnavštěvovanějším ve střední Evropě. Koncem 19. století byl zámek přestavěn podle vzoru francouzských zámků v údolí Loiry a papežského paláce v Avignonu. Při prohlídce interiéru budete obdivovat štukovou výzdobu a bohaté sbírky uměleckých děl. V renesančním zámku najdete cenné exponáty. V programu je i procházka parkem s jezírkem a přírodní jeskyní. TRENČÍN – nad městem se rozkládá monumentální hrad. Z vyhlídkového ochozu se otevírá krásný výhled na město. Prohlídka centra města, které je městskou památkovou rezervací. Nejcennější památkou je římský nápis a výzdoba kostela sv. Františka ve stylu vrcholného baroka.

BECKOV – mohutná zřícenina hradu se vypíná na vápencové skále nad údolím Váhu. ČACHTICE – vycházka na romantickou zříceninu hradu, který je po celkové rekonstrukci. Hrad byl sídlem Alžběty Báthoryové. Od hradu jsou pěkné výhledy. PIEŠŤANY – největší a nejvyhledávanější slovenské lázně. V lázeňském parku jsou minerální prameny. Podvečerní procházka lázeňskou částí města, krásná květinová výzdoba alternativně možnost vykoupání v termálním koupališti Eva.

BRADLO – monumentální mohyla M. R. Štefánika. Nádherný výhled na Bílé Karpaty, kopaničářský kraj a květnaté louky v okolí. SKALICA – utajená perla Slovenska schovaná mezi vinohrady. Najdete zde památky svobodného královského města. Budete překvapeni jeho upraveností. Jednou z velmi vzácných památek je románská rotunda sv. Jiří, případně gotický chrám a perly barokní architektury. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20:00 hodin.

Informace


Ubytování:

Penzion nebo hotel, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 650,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 750,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Svitavy a Brno. Klientům z Prahy nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Turnov (250,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.