fbpx

ZÁPADNÍ TATRY

Smutné Sedlo

Termín: 8.7. – 13.7. 2020

Zájezd bude realizován v původním termínu.

Pro vycestování a návrat nebude potřeba zdravotní test nebo karanténa.

 

Číslo zájezdu: 230

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně, večeře za příplatek

 

Doprava: autobus

 


Cena: 6 950,- / 6 650,- Kč

Při objednávce dnes záloha pouze 2 400 Kč splatná do týdne. Zbytek 30 dní před odjezdem. Lomítková cena je pro stálé klienty. Informace ke slevám: https://hoska-tour.cz/slevy/.


Popis


Horské putování z Liptova.

Západní Tatry jsou snem mnoha horských turistů. Patří k jedněm z nejkrásnějších a nejzajímavějších karpatských pohoří. Pohoří neomráčí nikoho svou výškou či strmostí jednotlivých vrcholů, ale jejich travnaté vrcholy a hřebeny, hluboké a poměrně dlouhé doliny chytí za srdce každého turistu. Z holých vrcholů se otevírají nádherné výhledy na Chočské vrchy, Vysoké a Nízké Tatry. Plavky s sebou, možnost večerního koupání v termálu v Bešeňové.

Váš průvodce:

Pavel Horák

Doprava: pohodlný autobus AD Zikmund

Program


Odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu i v Olomouci. Přesun na Slovensko. VLKOLÍNEC – památková rezervace zapsaná na Seznamu UNESCO, vycházka obcí na vyhlídku.

Túra: ústí Žiarské doliny – Žiarská dolina – Žiarská chata – Baníkov 2178 m – Tri kopy – Smutné sedlo – Žiarská chata – Žiarská dolina. Lehká túra pouze na Žiarskou chatu. ŽIARSKÁ DOLINA – jedna z nejznámějších západotatranských dolin s turistickou chatou. BANÍKOV – mohutný skalnatý vrchol s nádherným výhledem. TRI KOPY – zubatá, rozeklaná část hlavního hřebene Západních Tater se třemi vrcholky.

Túra: ústí Ráčkové doliny – Ráčkova dolina – Ostredok – Jakubina 2103 m – Hrubý vrch 2136 m, zpět Jamnickou nebo Ráčkovou dolinou. Lehká túra Ráčkovou dolinou. RÁČKOVA DOLINA – pěkná dolina s vodopádem. OSTREDOK – z vrcholu a celého hřebene Otrhanců se naskýtají výhledy na Baranec, Smrek, Roháče, Klin a Bystrou. JAKUBINA – druhý nejvyšší vrchol Západních Tater. Ve vrcholových partiích se často pasou kamzíci. Z vrcholu se otevírají impozantní výhledy, jedny z nejpěknějších v pohoří.

Túra: ústí Žiarské doliny – Baranec 2184 m – ústí Ráčkové doliny. BARANEC – jeden z nejnavštěvovanějších a nejznámějších vrcholů vytváří nápadnou dominantu celého Liptova. Celá oblast je hojně navštěvována kamzíky a můžete se zde, při troše štěstí, setkat i se svišti, kteří zde mají nory. Z vrcholu fantastický kruhový výhled.

Túra: Podbánské – Kamenistá dolina – Pyšné sedlo – Blýšť 2154 m – Bystrá 2248 m – Bystrá dolina. Lehké túry Koprovou nebo Tichou dolinou. PYŠNÉ SEDLO – významné sedlo na hlavním hřebeni. BYSTRÁ – nejvyšší vrchol Západních Tater.

SÚĽOVSKÉ SKÁLY – túra skalním městem na Súľovský hrad. V poledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Informace


Ubytování:

Liptovský Mikuláš, hotel *** Klar, dvoulůžkové pokoje včetně sociálního příslušenství, televize a WIFI

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 890,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 5x ubytování
  • 5x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Balíček komplexního cestovního pojištění 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat po trase přes Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl a Olomouc. Klientům z Prahy, Libereckého kraje, Středočeského kraje, Brna a Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.