fbpx

HORSKÝ TREK PŘES ZILLERTÁLSKÉ ALPY

Trek přes Zillertálské Alpy - zájezd s pěší turistikou

Termín: 17. 8. – 22. 8. 2022

 

Číslo zájezdu: 381

 

Ubytování: horské chaty

 

Stravování: bez stravy

 

Doprava: autobus

 


Cena: 5 450,- Kč


Popis


Horský přechod pod ledovci.

Atraktivní trek s noclehy na vysokohorských chatách. Cesta prochází v blízkosti ledovců, ale nikde je nepřekračuje. Trek dává jedinečnou možnost zhlédnout to nejlepší z Zillertálských Alp. Několik úseků je zajištěných – nejedná se však o klasické železné cesty.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v ranních hodinách, přejezd do Rakouska. V odpoledních hodinách příjezd do městečka Mayrhofen, ze kterého vyjedeme lanovkou do horského masivu.

Trek z horní stanice lanovky Ahornbahn k chatě Karl von Edel Hütte 2231 m. Přechod na 2 hodiny. Možnost výstupu na Ahornspitze 2973 m. AHORNSPITZE – krásný špičatý štít, kruhový výhled.

Trek Edel Hütte – Kasseler Hütte 2178 m. Přechod na 7 hodin. Pokračování v přechodu, trasa je vedena pod zaledněnými vrcholy, na které jsou pěkné výhledy. Horské scenérie se často mění.

Trek Kasseler Hütte – Schuchscharte – Greizer Hütte 2227 m. Přechod na 5 hodin. Časově nenáročná etapa, úsek je jištěn ocelovými lany. Možnost odbočky na vyhlídkový vrchol Gigalitz 3001 m.

Trek Greizer Hütte – Mörchenscharte 2957 m – Berliner Hütte 2042 m. Přechod 6 hodin. Fantastické výhledy na všechny velikány Zillertálských Alp.

Trek Berliner Hütte 2042 m – Schönbichler Horn 3134 m – Schlegeisspeicher – Dominikus Hütte 1805 m. Přechod 17 km, na 8 hodin. Přechod pod ledovcem přes horský vrchol Schönbichler Horn, ze kterého jsou krásné výhledy na zalesněné štíty nejvyšších vrcholů Zillertálských Alp. Poté sestup k vodní nádrži Schlegeisspeicher, podél které vede poslední část treku. Trek končí u hráze přehrady. Tato část treku vede kolem nejfotografovanějších míst Zillertálských Alp. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

horské chaty podle programu.

Stravování:

bez stravy. Stravování individuální z vlastních zásob nebo na turistických chatách v restauraci.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a České Budějovice. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 4 osoby): Liberec a Trutnov (200,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.