fbpx

Jak a kde uplatnit FKSP? Získejte příspěvek od zaměstnavatele na cestování

Jak čerpat příspěvek na FKSP

Dostáváte od svého zaměstnance příspěvky z FKSP? Díky těmto speciálním fondům můžete získat peníze na cestování a zážitky. My vám tady rádi řekneme, jak se dá takový příspěvek čerpat a co díky němu můžete zažít. A uvidíte, že to vskutku není žádný oříšek.


Co to FKSP je?

Pod touto zkratkou můžete najít zkratku fond kulturních a sociálních potřeb. Jedná se o fond, kam se ukládají peníze pro využití svými zaměstnanci za volnočasové radovánky. Vytvářejí ho všechny státní a příspěvkové organizace, někdy i jednotlivé firmy a obchodní společnosti. V případě firem se poté jedná o nedaňový náklad.

Jak uplatnit FKSP – příspěvky na FKSP můžete čerpat za cestování a ochutnávat zahraniční speciality

Čerpání FKSP poté probíhá tak, že poskytovatel služby (například HOŠKA TOUR) vystaví fakturu a ta je předána zaměstnavateli. Na fakturu je potřeba uvést samozřejmě údaje, které zaměstnavatel požaduje. Následně je faktura zaměstnavatelem proplacena a zaměstnanec se může těšit na cestovatelské zážitky.

U zaměstnavatele je potřeba ověřit, jaké má sám podmínky pro uplatnění příspěvků. Někdy totiž může mít pro svou evidenci specifické požadavky na texty a informace ve faktuře. U zaměstnavatele se stejně tak dozvíte i objem financí, který máte k utracení.

Kde uplatnit FKSP – použití příspěvku od zaměstnavatele na cestování a FKSP příspěvek na dovolenou

Jak čerpat příspěvek od zaměstnavatele

U HOŠKA TOUR je čerpání z fondů pro zaměstnance FKSP naprosto jednoduché. Stačí si vybrat jakýkoliv zájezd a provést nezávaznou objednávku. Do poznámek stačí napsat, že chcete čerpat příspěvek od zaměstnavatele a také uvést informace na fakturu.

Pokud budete chtít nechat proplatit celou cenu objednávky, po vytvoření nezávazné objednávky můžete doplnit fakturační údaje i do klientského centra. Do našeho klientského centra se dostanete po vytvoření nezávazné objednávky, která vám rezervuje místo na daný zájezd.

Čerpání příspěvku od zaměstnavatele a FKSP – co takhle cestování?

Zálohu nám ze svého posílat nemusíte, ale my si počkáme až na proplacení zaměstnavatelem. Stejně tak u nás není nutné z fondů FKSP platit rovnou celou cenu objednávky. Stačí si říct, kolik potřebujete u zaměstnavatele vyčerpat a kolik si doplatíte ze svého. Pokud se rozhodnete zájezd zrušit, po odečtení stornopoplatků můžeme zbytek peněz klidně převést na jiný zájezd.

Existují alternativy k FKSP

Mimo fondu kulturních a sociálních potřeb někteří zaměstnavatelé přispívají ke zkrášlení volného času svých zaměstnanců pomocí benefitních poukazů. Dříve se jednalo o papírové poukazy podobné stravenkám, dnes už mívají digitální formu. I díky těmto poukázkám můžete získat příspěvek na cestování u HOŠKA TOUR. Více informací a přehled najdete na naší stránce věnované benefitním poukazům na aktivity.

Na co je možné příspěvek FKSP čerpat

Příspěvek od zaměstnavatele je možné čerpat na všechny naše zájezdy plné zážitků. Stejně tak je možné příspěvek z FKSP uplatnit i na pobyty a dovolenou či zážitky.

FKSP – kde uplatnit

Jsme cestovka pro cestování a zážitky. Naší doménou jsou poznávací zájezdy a zájezdy s turistikou v přírodě či cyklistikou. Najdete u nás i odpočinek v termálních lázních s programem plným zážitků, letecké eurovíkendy s průvodcem či další kategorie zájezdů.

Co patří mezi nejoblíbenější zájezdy k čerpaní

Mezi nejoblíbenější zájezdy patří například zájezd s vycházkami přírodou do Stubaiských Alp. Ve Světě křišťálových vodopádů se projdete po ledovci, dostanete se do výšky 3210 metrů za výhledy na nejvyšší horu Tyrolska či se projdete kolem vodopádů. Ubytování je v rodinném penzionu, kde se podávají domácí potraviny z přilehlé farmy.

Vydat se můžete i do Švýcarska, kde se můžete svézt horskými expresy. Bernina a Glacier Express vás dostanou do kouzelných horských sedel s výhledy do hor. Mezi Krásy Švýcarska patří i stará a zachovalá městečka v údolích.

Čerpání příspěvku z FKSP na dovolenou – vyrazte s dětmi

5 1 hlas
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.