fbpx

Keukenhof: nejkrásnější květinová zahrada v Holandsku

U nizozemského města Lisse se nachází park Keukenhof. Už jen přezdívka „zahrada Evropy“ naznačuje, že se nejedná o jen tak ledajakou zahradu. Zahrad Keukenhof je největším květinovým parkem Evropy, ve kterém se každé jaro rozzáří 7 milionů pestrobarevných květů.

Park Keukenhof – Holandsko


Rozkvetlé tulipány a další rostliny už neodmyslitelně patří k Holandsku. A tou nejtypičtější ukázkou je právě květinový park Keukenhof. Ten se rozprostírá na ploše 32 hektarů. Po této ploše je rozeseto 7 milionů květů, které spolu vytvářejí nejrůznější obrazce.

Zájezd do Kaukenhof – Holandsko (Nizozemsko)

Nejvíc zde kvetou tulipány. Uvidíte zde však i barevně svítící narcisy, hyacinty, krokusy, lilie či modřence. Všechny rostliny nejsou jen venku. Mnoho z nich je také umístěno ve sklenících, ve kterých jsou tématické výstavy. Napříč parkem vedou říčky a vodní kanály.

Tulipány v zahradě Keukenhof – Holandsko (Nizozemsko)

Jednou z dominant parku je typický holandský větrný mlýn. Ten je možné navštívit a užít si výhledy do části parku i na květinová pole z vyhlídkové plošiny. Od mlýnu je možné i mezi tulipánovými poli podniknout výlet na lodi.

Keukenhof v Holandsku (Nizozemsko)

Po parku je celkem 15 kilometrů stezek a tak jeho návštěva může trvat dlouhé hodiny. Park je na to připravený a je vybavený mnoha restauracemi, stánky s občerstvením i obchody se suvenýry. Tím nejstylovějším suvenýrem může být právě balení cibulek, abyste si mohli kus zahrady Keukenhof zasadit i doma. Můžete zde obdivovat i zahradní nábytek či vodní fontány. Myslí se i na děti, které se zde také lehce zabaví.

Keukenhof – často navštěvováno s květinovým průvodem (Nizozemsko)

Název Keukenhof znamená v doslovném překladu „kuchyňská zahrada“. Původně zde totiž byla zahrada, ve které se pěstovaly plodiny do zámecké kuchyně. Původně zdejší oblast patřila holandské hraběnce. Ta zde bydlela na zámku, který nedaleko zahrady stojí dodnes. Roku 1840 byla zahrada přetvořena zahradním architektem Zocherem. Později, v roce 1949, byla část zahrady poprvé otevřena veřejnosti jako výstava. Celou zahradu poté otevřeli o rok později.

Park Keukenhof – Holandsko (Nizozemsko)

V současnosti můžete každé jaro navštívit tuto pohádkovou výstavu. Trvá od března do května. Zahrada je uzpůsobená tak, aby po celou dobu bylo stále co nejvíc rostlin rozkvetlých. Proto i při návštěvě si můžete povšimnout, že některé rostliny se na plné rozkvetení ještě chystají. Jiné už jsou zase odkvetlé. Určitě to ale bude nevšední pohled. Neustále totiž budete při procházce parkem obdivovat další a další pestrobarevné květy.

Zahrada Keukenhof – Holandsko

0 0 hlasů
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.