fbpx

Salzburg: skvostné město bohaté na historii i památky

Salzburg je známý nejen díky hudebnímu skladateli Wolfgangu Amadeu Mozartovi, ale také díky své kultuře a bohaté historii. Salzburg, neboli „Řím Severu“, byl v minulosti křižovatkou severní a jižní kultury, přitahoval umělce, řemeslníky a stavitele. Jeho středem protéká řeka Salzach, která město rozděluje na dvě části. Historické centrum má své kouzlo a je součástí seznamu UNESCO.

Salzburg a řeka Salzach


Dominantou města je pevnost Hohensalzburg z 11. století. Stojí na vrcholu Mnišské hory a je to největší zachovalý hradní komplex ve Střední Evropě. Sloužil nejen jako pevnost a rezidence, ale na počátku 20. století také jako kasárna a věznice. Dnes zde můžete vidět velice unikátní sbírky z dvorského života nebo magické divadlo s mechanickými figurkami.

Pevnost Hohensalzburg

Výhled z pevnosti Hohensalzburg

V centru stojí zámek Mirabell se zahradou. Byl postaven v 16. století pro milenku arcibiskupa Wolfa Dietricha. V zámku se nachází mramorový sál, barokní mramorové schodiště zvané Andělské. Určitě stojí za vidění již zmiňovaná Mirabellská zahrada. V ní je umístěno několik soch a každá má svůj význam.

Park u zámku Mirabell

Zámek Mirabell

Salzburger Dom, neboli katedrála sv. Ruperta a Virgila, stojí na Residenzplatz. Uvnitř vás okouzlí nástropní malby a milovníky hudby varhany. V této katedrále byl pokřtěn W. A. Mozart a nachází se zde vstup do krypty, kde je pochován biskup Virgil z 8. století.

Salzburger Dom

Rodný dům Wolfganga Amadea Mozarta

V okolí města je spousta zajímavých míst. K nim patří solné doly Berchtesgadenu, přibližně 30 km od Salzburgu. Kromě nových a zajímavých informací můžete získat nezapomenutelný zážitek při sklouznutí po 36 m dlouhé skluzavce nebo při projížďce po solném jezeře.

Lodička na jezeře v solném dole

Prohlídka solných dolů

 

0 0 hlasů
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.