fbpx

Unikátní lanovkou na Monte Baldo

Při návštěvě oblasti kolem jezera Lago di Garda nelze vynechat návštěvu hory Monte Baldo. Ta už neodmyslitelně patří ke Gardskému jezeru a její vynechání je snad hřích. Hora má hned několik vrcholů. Tím nejvyšším bodem s výškou 2 218 m n. m. je Cima Valdritta. Je však potřeba zdůraznit, že hladina jezera Lago di Garda je ve výšce přibližně 65 m n. m. a tak se budete pohybovat v převýšení kolem 2000 metrů nad jezerem.


Lanovka na Monte Baldo

Svezte se unikátní otočnou lanovkou. Z města Malcesine na břehu Gardského jezera vede na horu lanová dráha, díky které jste na kopci přibližně za 10 minut. Lanovka má dvě části rozdělené mezistanicí San Michele. Avšak horní úsek lanovky nabízí neobvyklý zážitek. Během cesty se totiž kabina otáčí kolem své osy. Cestou pak nemusíte chodit po kabině lanovky ze strany na stranu, abyste si mohli celou krajinu prohlédnout. Ona se s vámi otočí sama.

Z hory jsou díky její výšce neskutečné kruhové výhledy jak na samotné jezero, tak na vrcholy Gardských hor a za dobrého počasí i další alpské vrcholy. Protáhlá hora vytváří celkem rovný hřeben a tak se dá po cestě zvané Alta Via del Monte Baldo podniknou lehká hřebenovka po nejvyšších vršcích masivu. Je teda potřeba si uvědomit, že od horní stanice lanovky na nejvyšší vrchol Cima Valdritta to je stále 5 kilometrů.

Na horu vede od Gardského jezera několik možností výšlapu. Také se dá výšlap zkrátit využitím lanovky do mezistanice v San Michele a poté už to je na Monte Baldo už jen asi 1200 výškových metrů. Tím však přijdete o zážitek z otáčející se lanovky. Na Monte Baldu bývá kvůli výšce přibližně o 10 stupňů chladněji, než dole u jezera.

Jezero Lago di Garda

Hřeben hory Monte Baldo

0 0 hlasů
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.