fbpx

Vánoční trhy Seiffen: Zažijte průvod horníků i advent v muzeu hraček

Ve kterém z krušnohorských městeček si můžete užít tradici výroby dřevěných hraček i hornictví a nasát vánoční atmosféru lépe, než v Seiffenu. Vždyť právě zde se nachází epicentrum krušnohorského řezbářství a také tu vždy během adventu pořádají oblíbený průvod horníků.

Seiffen – vánoční trhy


Třetí adventní sobotu se vydá na 400 osob v dobových krojích a kostýmech na průvod Seiffenem. Kromě zástupů horníků v jejich tradičních černobílých kostýmech se do průvodu přidají i děti ze sboru Oživlé hračky a další postavy. Ti svůj průvod zakončí u radnice zdravicí.

Na historii dřevořezbářství navazují už ve zdejším skanzenu. Skanzen krušnohorské vesnice se nachází nad Seiffenem. Zde 14 stavení ukazuje, jak se žilo na přelomu 19. a 20. století. Součástí skanzenu jsou i 2 vodní elektrárny. Vodní soustruh je dokonce z roku 1760.

Seiffen – průvod horníků

Přímo ve městečku se nachází několik dílen a manufaktur na výrobu dřevěných ozdob. Některé z nich bývají u příležitosti průvodu horníků otevřené návštěvníkům. Ti si mohou tak výrobu dřevěných hraček prohlédnout na živo za normálního provozu.

Mimo dřevěných hraček zde ve dřevořezbářských provozech vytváří například populární krušnohorské vánoční pyramidy. Ty se díky teplu ze svíček uvnitř točí. Dále tu tvoří zdobené dřevěné louskáčky na ořechy, vánoční stromečky vyráběné z hoblin nebo kouřící panáčky.

Seiffen – advent

Celoročně tady mají otevřené muzeum, které se této tradice věnuje. Na třech podlažích se návštěvník dozví mnoho informací o historii tradice nebo si mnohé neobvyklé výtvory zdejších mistrů může prohlédnout. Například jejich největší vánoční pyramida má výšku více než šest metrů.

Nakonec je potřeba si nechat dostatek času i na místní adventní trh. Více jak 60 stánků nabízí jak výrobky místních dřevořezbářů a další zajímavé vánoční hračky, tak i nepřeberné množství teplého pití a dobrého jídla.

Seiffen – muzeum hraček

0 0 hlasů
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.