fbpx

Washington DC: Památky a místa, které nesmíte vynechat

Washington DC, to je hlavní město Spojených Států Amerických. S tím je spojeno i to, že se v tomto městě skýtá mnoho politických debat a (slovních) přestřelek. Jakpak by taky ne, když zde sídlí samotný prezident a senát! Avšak, za politickou oponou se toho skrývá mnohem víc.

Washington D.C. – Capitol


Nicméně, byl by hřích nezmínit tyto politické monumenty jako první. Kdo by neznal Bílý dům, tu ikonickou budovu, ve které sídlí samotný prezident. Nebo tedy, o tom můžeme jenom spekulovat, neboť šance, že se k tomuto vybělenému domu dostanete, je mizivá. Kolem dokola je plot, který je navíc střežen nejmodernějšími technologiemi a ochrankou. O nějakém náhodném vniknutí na tento pozemek se proto nedá moc hovořit. Nicméně, ta bílá barva vás určitě nezklame, na dům to hází až dojem, že byl vyprán v Perwollu. Kam však nohou vkročit smíte, aniž by vás ochranka nesla v zubech, je Kapitol. V této budově sídlí senát, avšak je přístupný i obyčejným smrtelníkům, tudíž by byl hřích tuto velkolepost neprozkoumat i zevnitř.

Washington D.C. – Bílý dům

Další památkou, která láká mnoho turistů, je proslulý Lincolnův památník. Pokud jste příznivci Foresta Gumpa, jistě si toto místo spojíte s momentem, kdy Forest promlouval svá vznešená slova o válce a pak tam do bazénu (který nese přízvisko zrcadlící) vběhla Jenny a byla ruka v rukávu. Vzpomínáte? Tak to se odehrává přesně tady. Památník byl postaven, jak název vypovídá, na počest prezidentovi Lincolnovi, kterého v nadpozemské velikosti naleznete i vně památníku. Toto místo na vás vdechne nádhernou atmosféru, jen to koupání v bazénu se tedy silně nedoporučuje. Pokud se pozorně zahledíte, odraz v onom bazénu vám ukáže další městskou velkolepost – Washingtonův monument.

Washington DC – Lincolnův památník

Washingtonův monument je význačný tím, že je doopravdy vysoký. Tento mramorový sloup má téměř 170 metrů, což se v dnešní době může možná jevit jako nedostačující, avšak před postavením Eiffelovky to byla největší stavba světa. Teď si alespoň drží status nejvyšší stavby ve Washingtonu, což taky není špatné skóre. Navíc se teď, po několika letech zdlouhavých oprav, můžete vyškrábat až na samotný vrchol a pokochat se tak celým Washingtonem DC.

Washington DC – Washingtonův monument

Krom těchto dvou význačných monumentů se můžete kochat i mnoha dalšími monumenty. Ono přeci jen, význačných amerických prezidentů bylo mnoho, a dosti jich bylo poctěno i svým vlastním monumentem. Krom monumentů oslavující prezidenty tu jsou k naleznutí i památníky a memoriály, které připomínají oběti válek, ať už šlo o druhou světovou válku, či válku ve Vietnamu nebo Koreji. Na nikoho se v tomto význačném městě neopomenulo.

Washington DC – socha Abrahama Lincolna

Další skvělou věcí na Washingtonu DC je nepřeberné množství muzeí, které jsou v tomto městě k naleznutí. A ještě lepší informace pro vás je, že vstupy do těchto muzeí jsou zcela zdarma. Ať už je to Poštovní muzeum, muzeum letectví a kosmonautiky, přírodovědecké muzeum, či muzeum Bible, určitě si vybere každý. Krom jiného můžete obdivovat i Národní galerii. Vskutku, to by bylo, aby si jeden nevybral!

Washington DC – přírodovědné muzeum

Pokud vám zbyde ještě čas na další průzkum, neměli byste se ošidit o návštěvu hřbitova. Sebe morbidněji to může zníti, tohle je rozhodně místo, které by na seznamu věcí, co je třeba vidět, nemělo být opomíjeno. Jedná se totiž o vojenský hřbitov, který slouží jako místo odpočinku vojákům již od občanské války. Mimo to je zde pohřbena i rodina Kennedyů. K naleznutí je zde i hrob neznámého vojáka, u kterého se střídá stráž. Nenechte se tedy odradit, neboť tento silný zážitek by si měl zažít doopravdy každý.

Washington D.C. – hřbitov na vrchu Arlington

Ač je toto město na první dobrou známo spíše jen díky Bílému domu, rozhodně má mnoho zákoutí a míst, která se dají obdivovat a kde se dá strávit plnohodnotně čas. Jde už jen o to, co vás zajímá a kam se ubírají vaše foťáky. A když na to přijde, město dominuje i nespočet nádherně udržovanými parky, kde se dá strávit nejedno slunné odpoledne. Jak vidno, na své si přijde v tomto prezidentském městě každý. Pokud se vám naskytne možnost Washington DC navštívit, rozhodně se na otočku zastavte.

3 1 hlas
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.