fbpx

BODAMSKÉ JEZERO NA KOLE

Cyklistika - Bodamské jezero na kole

Termín: 7. 6. – 12. 6. 2023 Zájezd je již VYPRODÁN. V případě zájmu Vás zapíšeme do náhradníků.

 

Číslo zájezdu: 600

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 9 950,- Kč


Popis


Jedno jezero, tři země a bezpočet památek.
Rovinatý až mírně zvlněný terén.

Bodensee, vodní klenot pod Alpami a údajně jedno z nejčistších jezer v Evropě. Podél jeho průzračné modrozelené hladiny vede jedna z nejúžasnějších evropských cyklostezek, která vás provede územím tří států, a tak budete mít možnost porovnat si v relativně krátkém čase kulturní i přírodní odlišnosti těchto alpských zemí. Švábské moře, jak jezero hrdě nazývají Němci, i moře rakouské, vám poskytne kromě skvělého poježdění v sedle kola také četné příležitosti k návštěvě památek, kterými celá oblast bohatě oplývá.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd ve večerních hodinách. Noční přesun k Bodamskému jezeru.

Cyklotrasa Hard (ústí řeky Rýn do Bodamského jezera) – Rorschach – Arbon – Kreuzlingen – Kostnice – Staad, celkem 65 km.

KOSTNICE – historické jádro města. Památky na upálení Jana Husa (Husův kámen, Husův dům – muzeum, budova koncilu). Dóm Matky Boží.

Cyklotrasa Rýnský vodopád – Schaffhausen – Stein am Rhein – Kostnice – Staad – Meersburg, celkem 65 km.

RÝNSKÝ VODOPÁD – jeden z nejznámějších evropských vodopádů. SCHAFFHAUSEN – staré město vroubí staré budovy, některé s malovanými fasádami. Od pevnosti pěkný výhled. STEIN AM RHEIN – středověké hrázděné domy, na náměstí malované. Nad Rýnem se vypíná zachovalý klášter. STEKBORN – historické domy s hradem. ARENENBERG – hezký zámek. GOTTLIEBEN – na hradě byl vězněn Jan Hus.

Cyklotrasa Meersburg – Staad – Kostnice – ostrov Mainau – Allensbach – Reichenau – Kostnice – Staad – Meersburg, celkem 60 km.

MAINAU – je znám jako „ostrov květin“. Nedaleko od Alp se daří palmám a pomerančům. Obdivovat budete pěkné zahrady s fontánami. REICHENAU (UNESCO) – největší turistickou atrakcí poloostrova je benediktinský klášter. Pozoruhodná je bylinářská zahrada. V Mettelzellu se nachází katedrála. WOLLMATINGER RIED – rákosový močál se vzácnými rostlinami.

Cyklotrasa Meersburg – Friedrichshafen – Wasserburg – Lindau, celkem 51 km.

MEERSBURG – jedno z nejmalebnějších měst na jezeře, barokní nový a starý zámek. FRIEDRICHSHAFEN – město proslavily vzducholodě. Za návštěvu určitě stojí Zeppelin muzeum. Pěkná promenáda s vyhlídkovou věží. Pěknou štukovou výzdobu má zámecký kostel. LANGENARGEN – zámeček v maurském stylu. WASSERBURG – pěkný kostel s výhledem na jezero. LINDAU – v ostrovní části města se nachází starobylé jádro, hrázděné domy, kostel sv. Štěpána. V podvečerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

Hotel Adler ve Friedrichshafenu (na německé straně jezera). Hotel se nachází přibližně 4 km od břehu jezera. Dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství a možnosti zdarma přípojením na WIFI.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 800,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 1 650,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Hradec Králové) a dále se jeden přes Prahu a Plzeň. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.