fbpx

BŘECLAVSKÉ PODYJÍ A POMORAVÍ

Zájezdy 2022

Termín: 1. 6. – 5. 6. 2022

 

Číslo zájezdu: 600

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 5 950,- Kč


Popis


První rozjetí na příjemné jižní Moravě
S krátkým výjezdem na Slovensko

Slovácko, Podluží a Lednicko-valtický areál (UNESCO) nabízí hustou síť cyklisticky značených cest vhodných k prvnímu rozjetí. Ubytování bude zajištěno na jednom místě. Budete mít možnost si trasu prodloužit či zkrátit. Navštívíte „malovaný kraj“, který se vyznačuje rovinatou nebo jen mírně zvlněnou krajinou a teplým podnebím již na začátku letní sezony.

Lidovou architekturu tu najdete v každé z obcí. Slovácké chalupy, boží muka, malovaná žudra domů nebo vinné sklepy jsou po celém Podluží udržované s láskou vlastní místnímu lidu. Bohatě zdobené kroje jsou zase dokladem zručnosti zdejších vyšívaček, krajkářek a švadlen. Kromě těchto řemesel se tu po generace předávají také umění řezbářská, malířská a hrnčířská. Silným znakem Podluží je odedávna i příslovečná pohostinnost místních lidí. Vinařství a vinařská kultura prostupuje všemi obcemi Podluží. Jsou tu všudypřítomné vinice a udržované sklepní uličky. Vynikající vína najdete v mnoha vinných sklepích a vinotékách. Spojení radosti z pohybu s poznáním nového a s citlivým vnímáním krajiny, to vše skýtají cyklistické trasy.

Váš průvodce:

Stanislav Haman

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun na jižní Moravu. Cyklotrasa Strážnice – Skalice – Břeclav, celkem 52 km.

Ve Strážnici možnost prohlídky skanzenu. Na kole do Skalice, prohlídka města. Po cyklostezkách přesun do Holíče, prohlídka zámku, města a výjezd na rozhlednu, románský kostelík sv. Markéty, Moravská Nová Ves, Hrušky, Břeclav.

Cyklotrasa Břeclav – Petrov, celkem 51 km.

Z Břeclavi na kolech přes Pohansko a Lanžhot do Mikulčic – prohlídka archeoskanzenu. Podle Moravy po slovenském břehu na Rohatec (výklopník), konec v Petrově u vinných sklepů Plže. Varianta po moravském břehu přes Hodonín na Rohatec. Z Petrova přesun autobusem do Břeclavi.

Cyklotrasa okruh k soutoku Moravy a Dyje, celkem 50 km.

Z Břeclavi podle Dyje k soutoku s Moravou a podle Moravy přes Lanžhot a zámeček Pohansko zpět do Břeclavi. Lužní lesy, průjezd oborou, asfaltové a šotolinové cesty.

Cyklotrasa okruh Lednicko – valtickým areálem, celkem 51 km.

Z Břeclavi do Lednice a od zámku průjezd Lednicko – valtickým areálem přes Apollonův chrám, Nový Dvůr, Rybniční zámeček, Hraniční zámeček, Hlohovec, Tři Grácie, sv. Huberta, Randezvous, zámek Valtice, Rajstnu, Poštornou zpět do Břeclavi. Několik možností krácení.

Cyklotrasa Břeclav – Ivaň, celkem 46 km.

Z Břeclavi přes Ladnou na Janův hrad (možnost prohlídky), okolo Staré Dyje do Lednice (sochy z písku), lužními lesy po cyklostezce do Bulhar a dále do Pavlova (nová expozice vykopávek Archeopark Pavlov), Dolních Věstonic a přes hráz na severní břeh Novomlýnských nádrží a po něm do Ivaně. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20:00 hodin.

Informace


Ubytování:

hotel, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 600,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, příplatek za jednolůžkový pokoj se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně. Večeře individuálně v hotelové restauraci.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na Moravu.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2021 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.