fbpx

BŘECLAVSKÉ PODYJÍ A POMORAVÍ

vizual na web - katalog 2023

Termín: 28. 9. – 1. 10. 2023   Zájezd je již VYPRODÁN. V případě zájmu Vás zapíšeme do náhradníků.

 

Číslo zájezdu: 700

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 6 250,- Kč


Popis


Lednicko – valtický areál

Za vínem na jižní Moravě

Slovácko, Podluží a Lednicko-valtický areál (UNESCO) nabízí hustou síť cyklisticky značených cest. Ubytování bude zajištěno v Hodoníně. Budete mít možnost si trasu prodloužit či zkrátit. Navštívíte „malovaný kraj“, který se vyznačuje rovinatou nebo jen mírně zvlněnou krajinou s příjemným podnebím na konci letní sezony.

Lidovou architekturu tu najdete v každé z obcí. Slovácké chalupy, boží muka, malovaná žudra domů nebo vinné sklepy jsou po celém Podluží udržované s láskou vlastní místnímu lidu. Bohatě zdobené kroje jsou zase dokladem zručnosti zdejších vyšívaček, krajkářek a švadlen. Kromě těchto řemesel se tu po generace předávají také umění řezbářská, malířská a hrnčířská. Silným znakem Podluží je odedávna i příslovečná pohostinnost místních lidí. Vinařství a vinařská kultura prostupuje všemi obcemi Podluží. Jsou tu všudypřítomné vinice a udržované sklepní uličky. Vynikající vína najdete v mnoha vinných sklepích a vinotékách. Spojení radosti z pohybu s poznáním nového a s citlivým vnímáním krajiny, to vše skýtají cyklistické trasy.

Váš průvodce:

Seznamte se

Doprava: AD Zikmund

Program


Kostelany n.M. – Uherský Ostroh – Veselí n.M. – Strážnice – Hodonín   48 – 50 km

 

Z Kostelan n.M. vyjedeme po cyklostezce na Uherský Ostroh kde si prohlédneme zdymadlo s otočným a zvedacím mostem holandského typu. Ve Veselí nad Moravou pojedeme okolo zámku do parku se sochou generála Laudona. Další zastávkou budou Vnorovy  s křížením Baťova kanálu s řekou Moravou, dvěma zdymadly a bývalou vodní lanovkou. Ve Strážnici  projedeme parkem k zámku a skanzenu (možnost prohlídky). Do Hodonina pojedeme přes Plže (známé vinařské sklepy) a okolo Výklopníku (technická památka s možností prohlídky).

Trasa je vedena podle řeky Moravy a Baťova kanálu po cyklostezkách a místních komunikacích s minimálním provozem a převýšením, povrch je asfalt a šotolina.

Hodonín – Skalica – Holíč – Milulčice – Hodonín  49 – 50 km

 

Z Hodonína pojedeme přes Rohatec na Slovensko do Skalice  – půvabné slovenské město s klášterem, rotundou, kalvárií, hradbami a pivovarskými lednicemi. Dalším slovenským městem bude Holíč  s vodním zámkem, pravoslavným kostelem, rozhlednou a větrným mlýnem. Poté navštívíme románský kostelík sv. Markéty u Kopčan a vrátíme se přes řeku Moravu do Mikulčic kde si prohlédneme Velkomoravské hradiště (rozsáhlá expozice vykopávek a rozhledna). V obci Mikulčice je možno si prohlédnou vinařské bůdy a muzeum.

 Hodonín – soutok Moravy a Dyje – zámeček Lány – Lanžhot  52 km

Tato etapa vede přírodou podle řeky Moravy až k soutoku s Dyjí. Na soutoku je možno na rakouském břehu spatřit rybářské chatky s vršemi na lov ryb. Od soutoku pak pojedeme oborou podle Dyje většinou po asfaltových cestách kolem zámečku Lány (nejvzdálenější objekt Lednicko-Valtikého areálu) do Lanžhotu, kde etapu zakončíme a autobus nás odveze do Hodonína.

Lednicko – Valtický areál  51 – 52 km

Etapu zahájíme přesunem autobusem busem do Břeclavi odkud vyjedeme na kolech po cyklostezce lužním lesem do Lednicko-Valtického areálu. Areál si projedeme po trase kolem Loveckého zámečku k Lednickému  zámku, dále pak okolo Apollonova chrámu  na  Nový dvůr (občerstvení, možnost prohlídky), kolem Hlohoveckých rybníků na  Rybniční zámeček a okolo Hraničního zámečku do Hlohovce. Dalšími památkami na trase budou pavilon Tři Grácie, sv. Hubert, vítězný oblouk Randez-vous a zámek Valtice. Výkonní jedinci si mohou ještě etapu zpestřit výjezdem k pavilonu Rajstna s výhledem na celý areál. Do Břeclavi se vrátíme kolem zámečku a archeologických vykopávek Pohansko. Etapu lze v několika místech zkrátit až o 15 km. Povrch této etapy bude od asfaltu až po lesní a polní cesty a tentokrát bude etapa i mírně zvlněná.

Informace


Ubytování:

Hotel v Hodoníně, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 350,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, příplatek za jednolůžkový pokoj se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Večeře individuálně v hotelové restauraci.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 10,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na Moravu.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.