fbpx

KORUTANSKÁ JEZERA NA KOLE

vizual na web - katalog 2023

Termín: 19. 7. – 25. 7. 2023

 

Číslo zájezdu: 640

 

Ubytování: penzion

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 10 950,- Kč


Popis


Korutansko je zemí jezer a rájem cyklistů.

Nechte se pozvat do Korutan, které jsou proslulé velkým počtem jezer. Během zájezdu projedete okolí nejznámějších jezer, která leží mezi horskými štíty. Na severní straně je to oblast ohraničená mohutným pohořím Hohe Tauern, z druhé strany se tyčí mohutný hřeben Karavanek. Kromě velkolepých horských štítů se vám budou líbit průzračná jezera s čistou vodou, která vás pozvou k vykoupání jako příjemnému zpestření cyklistického putování. Denní etapy povedou v mírně zvlněném terénu a jsou voleny tak, aby měl každý dostatek času si prohlédnout zajímavosti na trase. Bude čas i na občerstvení v příjemných restauracích. Cyklotrasy jsou vedeny lehce zvlněným až kopcovitým terénem po asfaltových a šotolovinových cyklostezkách, z části po vedlejších silnicích v délce 40–60 km.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v podvečerních hodinách. Noční přesun.

Cyklotrasa Bad Kleinkirchheim – Feldkirchen – Pörtschach. BAD KLEINKIRCHHEIM – horské středisko. FELDKIRCHEN – malebné město s možností občerstvení. PÖRTSCHACH – město ležící na břehu jezera Wörthersee.

Přesun k jezeru Ossiacher See. Možnost výjezdu lanovkou s koly na alpský masiv Gerlitzen 1911 m, který se prudce zvedá téměř od břehu jezera. Na kolech sjezd k jezeru a zpět přes Annenheim, okraj Villachu a Velden. OSSIACHER SEE – třetí největší jezero v Korutanech. GERLITZEN – možnost výletu lanovkou. Panoramatické výhledy. Za pěkného počasí dohlédnete i do Slovinska a Itálie.

Podél jezera WÖRTHERSEE, které je největší v Korutanech a je obklopeno lázeňskými městečky do hlavního města Korutan KLAGENFURTU (historické centrum, možnost návštěvy parku miniatur Minimundus). Kolem menších jezírek Rauschelesee a Keutschacher See návrat na ubytování. Možnost výjezdu na PYRAMIDENKÖGEL, kde se nachází vyhlídková věž s krásným výhledem na jezero a široké okolí nebo individuálně možnost objezdu celého jezera Wörthersee.

Přes Velden a Lind k jezeru Faakersee, jehož panorama tvoří zejména vrchol Mittagskogel a hřeben Karavanek. V případě pěkného počasí možnost koupání. Zpět přes Födelach návrat na ubytování.

Kolem jezera Wörthersee do Reifnitz, k poutnímu kostelu MARIA WÖRTH a přes Keutschach k řece Drávě s výhledy na pohoří Karavanky a do městečka FERLACH. Ve večerních hodinách odjezd. Noční přesun.

Návrat v časných ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

Hotel, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 400,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Večeře individuálně v hotelové restauraci.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a České Budějovice. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

 

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.