fbpx

MADEIRA – TURISTICKÁ I.

PŘECHOD Z PICO ARIEIRO NA PICO RUIVO

Termíny:
1) 20. 05. – 30. 05. 2022 (pá – po) 29.980,- Kč
2) 03. 06. – 13. 06. 2022 (pá – po) 29.980,- Kč pro 20 klientů
3) 17. 06. – 27. 06. 2022 (pá – po) 29.980,- Kč
4) 01. 07. – 11. 07. 2022 (pá – po) 29.980,- Kč pro 20 klientů

5) 15. 07. – 25. 07. 2022 (pá – po) 29.980,- Kč pro 20 klientů
6) 29. 07. – 08. 08. 2022 (pá – po) 29.980,- Kč pro 20 klientů
7) 19. 08. – 29. 08. 2022 (pá – po) 29.980,- Kč max 20 klientů
8) 23. 09. – 03. 10. 2022 (pá – po) 29.980,- Kč pro 20 klientů

 

Číslo zájezdu: 390

 

Ubytování: hotely, penziony

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: letecky

 


Cena: 29 980,- Kč


Popis


Turistický zájezd na hornatý ostrov, ležící 700 km na západ od Maroka a 960 km od Lisabonu. Je protkán množstvím zavlažovacích kanálů – levád, podél nichž vedou turistické stezky s nádhernými výhledy zejména na Atlantik. Při první vycházce zjistíte, že se mu právem říká ostrov „věčného jara“. Všude Vás totiž provází místní flóra, kvetoucí téměř celý rok. Připočtěte přístupné hory a příležitost ochutnat jak vlny Atlantiku, tak svérázné madeirské víno. Mimořádně příznivé jsou zdejší klimatické podmínky. Průměrná teplota vzduchu v zimě neklesá pod 16 °C, a hlavně v létě nevystupuje nad 26°C. Teplota vody v létě je v rozmezí 20 – 22°C. Ostrov přímo vybízí turistu, aby ho přiletěl prozkoumat a zažít. Jestli jste teď dostali chuť ostrov prochodit, kochat se nádhernými výhledy nejen od levád, ale i z horských masivů, koupat se v oceánu, prostě poznat přírodní krásy ostrova – je tento program zájezdu ušit na míru právě vám.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odlet z Prahy kolem poledne, přílet na Madeiru k večeru, ubytování v MACHICU na 3 noci, možnost koupání na písčité pláži.

Půjdete podél levády DO CANIÇAL, vinoucí se úbočím z vesničky Maroços, odkud vyrazíte; úzké údolí se postupně rozevírá v široké, výhledny na malá políčka vystřídají pohledy na celé Machico s Atlantikem v pozadí (cca 3,5 hodiny nebo méně dle výběru varianty); po cestě se jistě zastavíte v místním baru na kávu, pivo či zmrzlinu; pojedete na vyhlídku Pico do Facho – výhled na jihovýchodní pobřeží; pro zájemce sestup z Pico do Facho do Caniçalu s výhledy na poloostrov São Lourenço (cca 1 hodinu; v Caniçalu možnost koupání nebo návštěva Museu da Baleia (muzeum velryb).

Dnes zamíříte do nejvyšších hor a vystoupíte na „střechu Madeiry“; přes vyhlídku na Portele a Paso de Poiso vyjedete na třetí nejvyšší horu ostrova PICO DO ARIEIRO 1818 m a dále je na výběr:

A: kdo ujde více – půjde cestou skrz několik tunelů pod druhou nejvyšší horou ostrova PICO DAS TORRES (1847 m); projdete místy s divokými rozsedlinami a přes hřeben dojdete až k chatě pod nejvyšší horou Pico Ruivo; cesta až sem trvá skoro 3 hodiny a je poměrně náročná vzhledem k převýšení.

B: podstatně méně náročná varianta je přejezd busem na vyhlídku ACHADA DO TEIXEIRA 1592 m na severní straně a odtud pěšky k chatě pod nejvyšší horou (1 hodina chůze), dále už zase společně výstup na PICO RUIVO 1862 m – nejvyšší hora ostrova (20 minut); zajímavé pohledy na okolní horské štíty, strmá údolí a na severní i jižní Atlantik; na vrcholu budete krátce po poledni, kdy se k Vám již začnou stahovat mraky, které odpoledne většinou zahalují nejvyšší pohoří ostrova; návrat k busu na vyhlídku Achada do Teixeira; SANTANA – vesnice s typickými lidovými domky ve tvaru písmene „A“ s rákosovou střechou.

Navštívíte východní část Madeiry; PONTA DE SAO LOURENCO – skalnatý poloostrov téměř bez porostu, projdete po úzkém hřebeni, který je omýván oceánem ze dvou stran, až k farmě Casa do Sardinha; možnost výstupu na kopec nad farmou (148 m – 1,5 hodiny chůze od busu) s výhledem až k majáku; pro zájemce koupání na malé oblázkové pláži; návrat k busu (celkem max. 3 hodiny chůze nebo méně); PRAINHA – koupání na přírodní pláži s černým pískem; po staré cestě po severním pobřeží dojedete do PORTO MONIZ, kde strávíte 4 noci.

Vyjedete na náhorní planinu PAUL DA SERRA 1400 m s krásnými výhledy na severní i jižní pobřeží, tam na Vás čekají 2 celodenní výlety; dnes sestoupíte do samoty RABACAL – pěšky podél levády DO RISCO k vodopádu RISCO; dále podél levády 25 FONTES až k jezírku 25 FONTES; možnost osvěžující koupele v malém jezírku; zájemci o delší variantu sestoupí o 120 m níže k levádě DA ROCHA VERMELHA a půjdou až k místu, kde leváda přitéká tunelem, i zde Vás zve ke koupeli tůňka, cesta zeleným porostem Vás přivede k 1,5 km dlouhému tunelu, půjdete jím skoro 30 min a dostanete se na jižní stranu ostrova, tam se sejdete s těmi, kteří šli kratší cestou a prošli kratším, jen 800 m dlouhým a pohodlnějším tunelem a společně dojdete k busu (celkem 3,5 – 4,5 hodiny – dle zvolené varianty i s koupáním a odpočinkem); FANAL – projdete se kolem starých vavřínů s vyhlídkou na severní pobřeží (30 min); RIBEIRA DE JANELA – zastávka na pobřeží s výhledem na rozeklané skalní útvary v moři.

Na náhorní planině PAUL DA SERRA vystoupíte na vyhlídku BICA DA CANA 1620 m (30 min i s návratem) s výhledem na nejvyšší hory; sestoupíte na sever klikatou kamenitou cestou (90 min) k levádě GRAN CANAL DO NORTE – podle této levády půjdete skoro 2 hodiny skrz 4 tunely až do průsmyku ENCUMEADA 1007 m, kde se občerstvíte madeirským likérem poncha v obchůdku s korkovým zbožím; účastníci kratší varianty Vám půjdou z Encumeady naproti; na zpáteční cestě si prohlédnete městečko SAO VICENTE na severním pobřeží a den zakončíte koupáním v lávových jezírkách s mořskou vodou v místě vašeho ubytování v Porto Moniz (3 minuty chůze od hotelu).

Odjedete k levádě RIBEIRA DA JANELA – jedná se o krásnou a málo navštěvovanou levádu; projdete celkem 10 tunelů tam i zpět; nejdelší tunel měří 1200 m – půjdete jím téměř 30 minut (v tunelu vodní sprška), celkem max. 7 hodin i s odpočinkem „na otočce” – čelovky nutné; protože se budete vracet stejnou cestou zpět (jinak to zde ani nejde), můžete svoji cestu podle levády kdykoliv ukončit, jít zpět a počkat na ostatní v místním baru.

Pojedete podél západního pobřeží Madeiry; zastavíte se na nejzápadnější vyhlídce nad Atlantikem u majáku PONTA DO PARGO, v malém přístavu PAUL DO MAR, v RIBEIRA BRAVA – pobřežní město sevřené v hlubokém údolí, možnost koupání; navštívíte CABO GIRAO – 580 m vysoký útes nad mořem s výhledem na jižní pobřeží; navštívíte rybářské městečko CAMARA DE LOBOS s malebným přístavem a barevnými loďkami; pěšky podle levády DOS PIORNAIS – leváda prochází banánovými políčky a následuje úsek vytesaný ve skále s krátkými tunýlky (50 min. podle levády a pak 15 min. výstup k busu); dojedete do FUNCHALU – hlavního města, kde strávíte poslední 3 noci.

Začnete den na tržišti ve FUNCHALU; prohlédnete si botanickou zahradu; vyjedete do MONTE do výšky 600 m, kde se podíváte do kostela, kde odpočívá poslední rakousko-uherský císař (a také poslední český král) Karel I. Habsburský, zájemci se projedou na saních, známé místní atrakci; pojedete do průsmyku EIRA DO SERRADO (1094 m) – nahlédnete do divokého strmého údolí; pěší sestup (1,5 hodiny chůze) do městečka CURRAL DAS FREIRAS, založeného jeptiškami, které se zde skrývaly před piráty; možnost ochutnávky likérů a místní speciality – pražených kaštanů; projdete se starou rybářskou čtvrtí ve Funchalu.

Podle levády CALDEIRA VERDE dojdete skrz 4 tunely do Caldeira Verde za necelé 2 hodiny, ze strmých skal padá vodopád do jezírka, zvoucího k osvěžující koupeli; delší varianta pokračuje po levádě CALDEIRA DO INFERNO, tedy ještě 1 hod. skrz několik tunelů, některé mají „okna“, minete dva vodopády, které padají do úzké soutěsky mezi dvěma tunely s lávkou a dojdete až do Caldeira do Inferno, tady cesta končí, zážitek to je silný; návrat stejnou cestou pro obě varianty (celkem 4 – 6 hodiny chůze); zastávka v městečku PORTO DA CRUZ na severním pobřeží.

V odpoledních hodinách odlet, přílet ve večerních hodinách (v cca 22 hodin) do Prahy.

Informace


Ubytování:

10x ubytování (3x penzion a 7x hotel) se snídaní ve 2lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízení.

Přípalatek za jednolůžkový pokoj 4 990,- Kč.

Stravování:

snídaně.

V ceně je zahrnuto:

 • letenka včetně všech letištních tax, poplatků a palivového příplatku
 • doprava mikrobusem
 • 10x ubytování v hotelech a penzionech včetně snídaní, ve 2 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením
 • doprava menším autobusem
 • český průvodce
 • ochutnávka madeirského vína
 • informační materiály

V ceně není zahrnuto:

 • vstupy – botanická zahrada (6,5); jízda na saních ve čtvrti Monte (35€ za 2 osoby); muzeum velryb (10€); večeře – cena cca 6 – 15 €/os./ den; cestovní pojištění a pojištění storna
 • cestovní pojištění a pojištění storna

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 45,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Letiště Václava Havla Praha. V případě většího počtu klientů z jedné lokality zajistíme za příplatek svoz.

Chceme zodpovědět základní otázky:

 • zájezd je určen pro skupiny do 20 osob, se kterými jede náš průvodce, který se klientům věnuje „od rána do večera“
 • doprava po ostrově menším busem
 • turistický program má vždy 2 varianty (kratší a delší), pokud nechcete, nemusíte se ho zúčastnit, můžete zůstat odpočívat v hotelu či se jít koupat
 • ubytování postupně na třech různých místech ostrova
 • téměř denně možnost vykoupat se v Atlantiku a po návratu do hotelu si koupit potraviny, někdy i hotové teplé jídlo – to vše za ceny skoro jako u nás doma

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2021 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.