MADEIRA – TURISTICKÁ I.

Turistika ostrovem věčného jara.
Zájezd na 11 dní.

Číslo:

500
501
502
503
504
505
506
507
508

Termín:

4. 5. – 14. 5. 2018
1. 6. – 11. 6. 2018
15. 6. – 25. 6. 2018
29. 6. – 9. 7. 2018
13. 7. – 23. 7. 2018
27. 7. – 6. 8. 2018
10. 8. – 20. 8. 2018
24. 8. – 3. 9. 2018
21. 9. – 1. 10. 2018

Cena:

29 980,-/29 480,- Kč

U zájezdu číslo 503 je cena 31 980,-/31 480,- Kč

Ubytování:

hotely, penziony

Stravování:

snídaně

Průvodci:

seznamte se

Turistický zájezd na hornatý ostrov, ležící 700 km na západ od Maroka a 960 km od Lisabonu. Je protkán množstvím zavlažovacích kanálů – levád, podél nichž vedou turistické stezky s nádhernými výhledy zejména na Atlantik. Při první vycházce zjistíte, že se mu právem říká ostrov „věčného jara“. Všude Vás totiž provází místní flóra, kvetoucí téměř celý rok. Připočtěte přístupné hory a příležitost ochutnat jak vlny Atlantiku, tak svérázné madeirské víno. Mimořádně příznivé jsou zdejší klimatické podmínky. Průměrná teplota vzduchu v zimě neklesá pod 16 °C, a hlavně v létě nevystupuje nad 26°C. Teplota vody v létě je v rozmezí 20 – 22°C. Ostrov přímo vybízí turistu, aby ho přiletěl prozkoumat a zažít. Jestli jste teď dostali chuť ostrov prochodit, kochat se nádhernými výhledy nejen od levád, ale i z horských masivů, koupat se v oceánu, prostě poznat přírodní krásy ostrova – je tento program zájezdu ušit na míru právě vám.


Zájezd je určen pro skupiny do 20 osob, se kterými jede náš průvodce, který se klientům věnuje „od rána do večera“. Po ostrově se budete každý den dopravovat menším busem. Turistický program má vždy 2 varianty (kratší a delší), pokud nechcete, nemusíte se ho zúčastnit, můžete zůstat odpočívat v hotelu či se jít koupat. Budete bydlet postupně na třech různých místech ostrova. Téměř denně budete mít možnost vykoupat se v Atlantiku a po návratu do hotelu si koupit potraviny, někdy i hotové teplé jídlo – to vše za ceny skoro jako u nás doma.

1. den: odlet z Prahy kolem poledne, přílet na Madeiru k večeru, ubytování v MACHICU na 3 noci, možnost koupání na písčité pláži.


2. den: půjdete podél levády DO CANIÇAL, vinoucí se úbočím z vesničky Maroços, odkud vyrazíte; úzké údolí se postupně rozevírá v široké, výhledny na malá políčka vystřídají pohledy na celé Machico s Atlantikem v pozadí (cca 3,5 hodiny nebo méně dle výběru varianty); po cestě se jistě zastavíte v místním baru na kávu, pivo či zmrzlinu; pojedete na vyhlídku Pico do Facho – výhled na jihovýchodní pobřeží; pro zájemce sestup z Pico do Facho do Caniçalu s výhledy na poloostrov São Lourenço (cca 1 hodinu; v Caniçalu možnost koupání nebo návštěva Museu da Baleia (muzeum velryb).


3. den: dnes zamíříte do nejvyšších hor a vystoupíte na „střechu Madeiry“; přes vyhlídku na Portele a Paso de Poiso vyjedete na třetí nejvyšší horu ostrova PICO DO ARIEIRO 1818 m a dále je na výběr:

A: kdo ujde více – půjde cestou skrz několik tunelů pod druhou nejvyšší horou ostrova PICO DAS TORRES (1847 m); projdete místy s divokými rozsedlinami a přes hřeben dojdete až k chatě pod nejvyšší horou Pico Ruivo; cesta až sem trvá skoro 3 hodiny a je poměrně náročná vzhledem k převýšení.

B: podstatně méně náročná varianta je přejezd busem na vyhlídku ACHADA DO TEIXEIRA 1592 m na severní straně a odtud pěšky k chatě pod nejvyšší horou (1 hodina chůze), dále už zase společně výstup na PICO RUIVO 1862 m – nejvyšší hora ostrova (20 minut); zajímavé pohledy na okolní horské štíty, strmá údolí a na severní i jižní Atlantik; na vrcholu budete krátce po poledni, kdy se k Vám již začnou stahovat mraky, které odpoledne většinou zahalují nejvyšší pohoří ostrova; návrat k busu na vyhlídku Achada do Teixeira; SANTANA – vesnice s typickými lidovými domky ve tvaru písmene „A“ s rákosovou střechou.


4. den: navštívíte východní část Madeiry; PONTA DE SAO LOURENCO – skalnatý poloostrov téměř bez porostu, projdete po úzkém hřebeni, který je omýván oceánem ze dvou stran, až k farmě Casa do Sardinha; možnost výstupu na kopec nad farmou (148 m – 1,5 hodiny chůze od busu) s výhledem až k majáku; pro zájemce koupání na malé oblázkové pláži; návrat k busu (celkem max. 3 hodiny chůze nebo méně); PRAINHA – koupání na přírodní pláži s černým pískem; po staré cestě po severním pobřeží dojedete do PORTO MONIZ, kde strávíte 4 noci.


5. den: vyjedete na náhorní planinu PAUL DA SERRA 1400 m s krásnými výhledy na severní i jižní pobřeží, tam na Vás čekají 2 celodenní výlety; dnes sestoupíte do samoty RABACAL – pěšky podél levády DO RISCO k vodopádu RISCO; dále podél levády 25 FONTES až k jezírku 25 FONTES; možnost osvěžující koupele v malém jezírku; zájemci o delší variantu sestoupí o 120 m níže k levádě DA ROCHA VERMELHA a půjdou až k místu, kde leváda přitéká tunelem, i zde Vás zve ke koupeli tůňka, cesta zeleným porostem Vás přivede k 1,5 km dlouhému tunelu, půjdete jím skoro 30 min a dostanete se na jižní stranu ostrova, tam se sejdete s těmi, kteří šli kratší cestou a prošli kratším, jen 800 m dlouhým a pohodlnějším tunelem a společně dojdete k busu (celkem 3,5 – 4,5 hodiny – dle zvolené varianty i s koupáním a odpočinkem); FANAL – projdete se kolem starých vavřínů s vyhlídkou na severní pobřeží (30 min); RIBEIRA DE JANELA – zastávka na pobřeží s výhledem na rozeklané skalní útvary v moři.


6. den: na náhorní planině PAUL DA SERRA vystoupíte na vyhlídku BICA DA CANA 1620 m (30 min i s návratem) s výhledem na nejvyšší hory; sestoupíte na sever klikatou kamenitou cestou (90 min) k levádě GRAN CANAL DO NORTE – podle této levády půjdete skoro 2 hodiny skrz 4 tunely až do průsmyku ENCUMEADA 1007 m, kde se občerstvíte madeirským likérem poncha v obchůdku s korkovým zbožím; účastníci kratší varianty Vám půjdou z Encumeady naproti; na zpáteční cestě si prohlédnete městečko SAO VICENTE na severním pobřeží a den zakončíte koupáním v lávových jezírkách s mořskou vodou v místě vašeho ubytování v Porto Moniz (3 minuty chůze od hotelu).


7. den: odjedete k levádě RIBEIRA DA JANELA – jedná se o krásnou a málo navštěvovanou levádu; projdete celkem 10 tunelů tam i zpět; nejdelší tunel měří 1200 m – půjdete jím téměř 30 minut (v tunelu vodní sprška), celkem max. 7 hodin i s odpočinkem „na otočce” – čelovky nutné; protože se budete vracet stejnou cestou zpět (jinak to zde ani nejde), můžete svoji cestu podle levády kdykoliv ukončit, jít zpět a počkat na ostatní v místním baru.


8. den: pojedete podél západního pobřeží Madeiry; zastavíte se na nejzápadnější vyhlídce nad Atlantikem u majáku PONTA DO PARGO, v malém přístavu PAUL DO MAR, v RIBEIRA BRAVA – pobřežní město sevřené v hlubokém údolí, možnost koupání; navštívíte CABO GIRAO – 580 m vysoký útes nad mořem s výhledem na jižní pobřeží; navštívíte rybářské městečko CAMARA DE LOBOS s malebným přístavem a barevnými loďkami; pěšky podle levády DOS PIORNAIS – leváda prochází banánovými políčky a následuje úsek vytesaný ve skále s krátkými tunýlky (50 min. podle levády a pak 15 min. výstup k busu); dojedete do FUNCHALU – hlavního města, kde strávíte poslední 3 noci.


9. den: začnete den na tržišti ve FUNCHALU; prohlédnete si botanickou zahradu; vyjedete do MONTE do výšky 600 m, kde se podíváte do kostela, kde odpočívá poslední rakousko-uherský císař (a také poslední český král) Karel I. Habsburský, zájemci se projedou na saních, známé místní atrakci; pojedete do průsmyku EIRA DO SERRADO (1094 m) – nahlédnete do divokého strmého údolí; pěší sestup (1,5 hodiny chůze) do městečka CURRAL DAS FREIRAS, založeného jeptiškami, které se zde skrývaly před piráty; možnost ochutnávky likérů a místní speciality – pražených kaštanů; projdete se starou rybářskou čtvrtí ve Funchalu.


10. den: podle levády CALDEIRA VERDE dojdete skrz 4 tunely do Caldeira Verde za necelé 2 hodiny, ze strmých skal padá vodopád do jezírka, zvoucího k osvěžující koupeli; delší varianta pokračuje po levádě CALDEIRA DO INFERNO, tedy ještě 1 hod. skrz několik tunelů, některé mají „okna“, minete dva vodopády, které padají do úzké soutěsky mezi dvěma tunely s lávkou a dojdete až do Caldeira do Inferno, tady cesta končí, zážitek to je silný; návrat stejnou cestou pro obě varianty (celkem 4 – 6 hodiny chůze); zastávka v městečku PORTO DA CRUZ na severním pobřeží.


11. den: v odpoledních hodinách odlet, přílet ve večerních hodinách (v cca 22 hodin) do Prahy.

Ubytování: hotely, penziony.


Stravování: snídaně.


V ceně je zahrnuta: letenka včetně všech letištních tax, poplatků a palivového příplatku, doprava mikrobusem, 10x ubytování v hotelech a penzionech včetně snídaní, ve 2 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízení, dopravu menším autobusem, českého průvodce, ochutnávka madeirského vína, informační materiály.


Fakultativně: vstupy – botanická zahrada (5,5 €); jízda na saních ve čtvrti Monte (30 € za 2 osoby); muzeum velryb (10 €); večeře – cena cca 6 – 15 €/os./ den; cestovní pojištění a pojištění storna.


Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou cestovní kanceláří.

Už to kreslíme…

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.