fbpx

OKOLO BODAMSKÉHO JEZERA

Jedno jezero, tři země a bezpočet památek.

Číslo:

Termín:

po dohodě

Cena:

na dotaz

Ubytování:

hotel

Stravování:

snídaně (možnost dokoupení večeří)

Průvodci:

seznamte se

Bodensee, vodní klenot pod Alpami a údajně jedno z nejčistších jezer v Evropě. Podél jeho průzračné modrozelené hladiny vede jedna z nejúžasnějších evropských cyklostezek, která vás provede územím tří států, a tak budete mít možnost porovnat si v relativně krátkém čase kulturní i přírodní odlišnosti těchto alpských zemí. Švábské moře, jak jezero hrdě nazývají Němci, i moře rakouské, vám poskytne kromě skvělého poježdění v sedle kola také četné příležitosti k návštěvě památek, kterými celá oblast bohatě oplývá.

1.den: odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun k Bodamskému jezeru.


2. den: cyklotrasa Hard (ústí řeky Rýn do Bodamského jezera) – Rorschach – Arbon – Kreuzlingen – Kostnice – Staad, celkem 65 km. KOSTNICE – historické jádro města. Památky na upálení Jana Husa (Husův kámen, Husův dům – muzeum, budova koncilu), Dóm Matky Boží.


3. den: cyklotrasa Rýnský vodopád – Schaffhausen – Stein am Rhein – Kostnice – Staad – Meersburg, celkem 65 km. RÝNSKÝ VODOPÁD – jeden z nejznámějších evropských vodopádů. SCHAFFHAUSEN – staré město vroubí staré budovy, některé s malovanými fasádami. Od pevnosti pěkný výhled. STEIN AM RHEIN – středověké hrázděné domy, na náměstí malované. Nad Rýnem se vypíná zachovalý klášter. STEKBORN – historické domy s hradem. ARENENBERG – hezký zámek. GOTTLIEBEN – na hradě byl vězněn Jan Hus.


4. den: cyklotrasa Meersburg – Staad – Kostnice – ostrov Mainau – Allensbach – Reichenau – Kostnice – Staad – Meersburg, celkem 60 km. MAINAU – je znám jako „ostrov květin“. Nedaleko od Alp se daří palmám a pomerančům. Obdivovat budete pěkné zahrady s fontánami. REICHENAU – největší turistickou atrakcí poloostrova je benediktinský klášter, který je zapsán na Seznamu kulturních památek UNESCO. Pozoruhodná je bylinářská zahrada. V Mettelzellu se nachází katedrála. WOLLMATINGER RIED – rákosový močál se vzácnými rostlinami.


5. den: cyklotrasa Meersburg – Friedrichshafen – Wasserburg – Lindau, celkem 51 km. MEERSBURG – jedno z nejmalebnějších měst na jezeře, barokní nový a starý zámek. FRIEDRICHSHAFEN – město proslavily vzducholodě. Za návštěvu určitě stojí Zeppelin muzeum. Pěkná promenáda s vyhlídkovou věží. Pěknou štukovou výzdobu má zámecký kostel. LANGENARGEN – zámeček v maurském stylu. WASSERBURG – pěkný kostel s výhledem na jezero. LINDAU – v ostrovní části města se nachází starobylé jádro, hrázděné domy, kostel sv. Štěpána. V podvečerních hodinách odjezd, noční přesun.


6. den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování: hotel ve Friedrichshafenu (na německé straně jezera).


Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za 960,- Kč.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce.

Už to kreslíme…

ČLÁNEK BLA BLA BLA

Více na Pěšíturistika.cz

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.