fbpx

OMÁN: EXOTICKÁ OÁZA

Poznávací zájezdy do Ománu

Termín: 19. 10. – 26.10. 2024

 

Číslo zájezdu: 500

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: polopenze

 

Doprava: letecky

 


Cena: 52 950,- Kč


Popis


 Výlety za delfíny a želvami.
Poklidní atmosférá ománských vádí.
Výstup na nejvyšší horu Ománu.
Výlet Jeepy do pouště.
Večer u ohně a živé hudby na poušti.

Vydejte se s námi do Sultanátu Omán. Místo, které si nechává svůj tradiční arabský charakter. Nabízí místa stará tisíce let. Svůj exotický nádech mají pouště s karavanami nomádů, dlouhá hoří i pobřeží s nekonečnými bílými plážemi a rybářskými vesničkami. Skalnaté kaňony střídají oázy s datlovými háji. Ománská orientální kuchyně propojuje Asijské a Africké prvky. Omán býval významnou koloniální mocností. Při našem putování na vás čekají památky jako mešity, pevnosti. Ale také hory, oázy, kaňony. Pozorvat budeme želvy nebo velryby.

Váš průvodce:

Petr Hoška

Program


Odlet z Prahy do Maskatu, transfer na hotel. Uvítání místním průvodcem.

Naše putování zahájíme prohlídkou hlavního města sultanátu – MASKATU. Ráno se potkáme s našim místním průvodcem, který s námi bude po zbytek zájezdu. Nejdříve se vypravíme k Velké Maskatské mešitě. Dále navštívíme malebné Muttrah Corniche a Muttrah Souq, který si zachovává tradiční arabský chaotický ráz na místním trhu, i když sídlí pod moderní dřevěnou střechou. Projdete se po Souq, kde budete mít možnost zakoupit ománské výrobky jako kadidlo nebo ománské dýky. Poté navštívíme přístav Mina Al Sultan Qaboos a národpisné muzeum Bait Al Zubair. Zde se dozvíme více o zemi, tradicích a kultuře. Zastávka u oficiálního sídla Jeho Veličenstva Sultana Qaboos Bin Said, paláce Al Alam. Ten je lemován pevnostmi Mirani a Jalali ze 16. století. Z paláce budeme cestovat starým městem s původní zástavbou.

Odjezd z Maskatu do MISFAT AL ABRIYEEN, zasazeného do úžasné krajiny nad terasovitými plantážemi datlí. To je v Ománu vzácný pohled, protože většina palem se pěstuje na pláních. Starobylé domy a zničená strážní věž posazená na hoře. Poté budeme pokračovat do AL HAMRA, Nejstarší vesnice v Ománu s hliněnými domy starými až 400 let. Místo plné výhledů. Dále vystoupáme na vrchol JEBEL SHAMS (Sluneční hora), nejvyšší vrchol Ománu s výškou 3009 metrů. Zde počítejte s nižší teplotou. Nádherný výhled na „Grand kaňon“

Po snídani navštívíme pevnost NIZWA s masivní kruhovou dělovou věží. Jedná se o jednu z nejpůsobivějších pevností v Ománu. Pevnost je dnes muzeem a nabízí nádherné výhledy na toto starobylé město a okolní hory. Možnost návštěvy interiérů, průchodů a věže. Dále následuje návštěva tradičního trhu Nizwa Souq. Souq je hlasité místo. Možnost nákupu řemeslných výrobků a suvenýrů. Své zboží zde nabízí široká škála prodejců každé ráno od 5:00 do přibližně 10:00. K dostání tu jsou ryby, maso, zelenina, keramika, šperky, řemeslné výrobky a originální suvenýry, které se prodávají v autentické staré tržnice. Poté vyrazíme do pouště WAHIBA SANDS. V jeho srdci mezi ohromujícími a měnícími vzory písečných dun v Sharqiyah přespíme. Ubytovaní budeme v luxusních, moderně vybavených chatkách. Po ubytování si budeme užívat místa a sledovat západ slunce. Poté budeme pozváni na večer spojený s večeří a živou hudbou. Sezení u ohně a pohled na hvězdy uprostřed pouště je velký zážitek.

Po brzké snídani v kempu odjedeme na PROJÍŽĎKU JEEPY PO POUŠTI. Naší další zastávkou bude Wadi Bani Khalid, jedno z nejnavštěvovanějších wadis (kaňony vymleté vodou) v Ománu. Wadi má čistou, tmavě modrou vodu a patří mezi několik wádí v Ománu, které zadržuje vodu po celý rok. Z horských pramenů je voda vedena do oázy, kde zavlažuje datlové palmy. Po obědě se přesuneme do města SUR a naše další zastávka bude v tradiční továrně na stavbu tradičních arabských malých plachetnic dhau, kde se staví tradičním způsobem. Večeře bude podávaná v 7:30 před odjezdem do Ras Al Jinz. Zde se kromě jiného vydáme na NOČNÍ POZOROVÁNÍ ŽELV. Prohlídku ukončíme ve 23:00 a pojedeme zpět na ubytování.

Ráno budeme cestovat do WADI SHAB. Po příjezdu přestoupíme na malou rybářskou loď, která nás převeze na začátek naší pěší vycházky. Budeme procházet úžasným kaňonem, dokud nedorazíte k vádí, které vede do takzvané Klíčové dírky. Zde si můžeme odpočinout, koupat se v křišťálově čisté vodě. Nebo se potápět a „úzkou klíčovou dírkou“ vplout do nádherné jeskyně, doplněnou o neuvěřitelný vodopád. Naší další zastávkou bude BIMMAH – vodou naplněná prohlubeň. Kam přijedeme a jen po pár kilometrech se ocitnete pohlceni téměř měsíčním světem, kde panoramatu dominují nádherné hory. Pokračovat budeme do Maskatu.

od hotelu vyrazíme do přístavu MARINA BANDER ROWDHA. Zde se nalodíme a poplujeme na POZOROVÁNÍ DELFÍNŮ podél pobřeží. Pravidelně se tu dá potkat třeba s delfíny skákavými, delfíny obecními, delfíny dlouholebými nebo delfíny šedivými. Později zakotvíme loď na pláži ostrova BANDAR KHAIRAN, kde zájemci obdrží vybavení pro šnorchlování. Návrat do hotelu v Maskatu.

Odjezd na letiště. Návrat do ČR.

Informace


Ubytování:

Hotely.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 200,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

polopenze v hotelech. Obědy individuálně podle dohody během programu.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava : letenka Praha – Maskat a zpět (vč. příručního zavazadla)
  • 7x ubytování
  • 7x polopenze
  • český a místní průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění
  • spropitné
  • obědy
  • odbavené zavazadlo ve výši cca 2 000,- Kč.

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 125,- Kč/den do 70-ti let.

Pro osoby nad 70 let 215,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.