fbpx

PAMÁTKY BAVORSKA

Most přes řeku Pegnitz v Norimberku - poznávací zájezdy do Bavorska

Termín:  26.4. – 28.4. 2024

 

Číslo zájezdu: 460

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 7 750,- Kč


Popis


Nejkrásnější bavorská města

Svobodný stát Bavorsko je nejrozlehlejší a druhý nejlidnatější v rámci celého Německa. Norimberk je město Dürera, renesance, perníků, bratwurstů, císařů a obchodníků. Ale také město sněmů, sjezdů a procesů. Je to město kašen a Vánoc. Norimberk je největším městem Středních Franků. Würzburg je centrem franské vinařské oblasti a ve městě je to znát. Málokteré středověké město v Německu zůstalo zachováno tak jako Řezno.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v ranních hodinách. Dopolední přesun do Norimberku. NORIMBERK – prohlídka města, kterému vévodí císařský hrad. Na malebném náměstí Hauptmarkt najdeme gotický kostel Panny Marie, krásnou kašnu a gotickou radnici. Zachovala se i část mohutných městských hradeb. K nejpěknějším branám patří Frauentor. Vyzkoušet musíte norimberské klobásy

ROTHENBURG OB DER TAUBER (UNESCO) – středověké město si zachovalo historické jádro s mnoha klikatými uličkami a malými náměstími, které jsou obklopenými hrázděnými domy. Město obklopují hradby, které nebyly za 2. světové války poškozeny. Je také považováno za jedno z nejatraktivnějších měst v Německu. WÜRZBURG – dnes malebné město ležící na řece Mohan povstalo z popela po bombardování během 2. světové války. WÜRZBURSKÁ REZIDENCE (UNESCO) – rozlehlý palác na jehož výstavbě se podíleli přední barokní architekti. V současné době patří palác k nejvýznamnějším památkám Německa. Mezi další zajímavosti města se řadí malebná radnice, Nový chrám z červeného pískovce nebo románský dóm sv. Kiliána. Nad městem se nachází pevnost Marienberg.

REGENSBURG / ŘEZNO (UNESCO) – město patří mezi nejstarší v dnešním Německu a skrývá mnoho chráněných středověkých staveb. Mezi nejstarší stavby patří 310 m dlouhý kamenný most přes Dunaj, který byl postaven již v roce 1146. Z dalších staveb stojí za zmínku Stará radnice s pozdně gotickým arkýřem, gotický dóm Svatého Petra, bazilika, klášter Sv. Emmerama a rezidence rodiny Thurn Taxisů, ve které rodina stále žije.

V odpoledních hodinách odjezd, přesun zpět do ČR.

Informace


Ubytování:

hotel v Norimberku, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím,

příplatek za jednolůžkový pokoj 1 500,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně,

večeře individuálně v hotelové restauraci.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava,
  • 2x ubytování,
  • 2x snídaně,
  • průvodce.

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu,
  • cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:

balíček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den do 70-ti let.

Pro osoby nad 70 let 80,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

nástupní místa sestavujeme s přihlédnutím k bydlišti účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Nová Paka, Hořice, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu, Beroun a Plzeň. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení.

Pro skupiny nad 6 osob zajistíme svoz za příplatek: například  Liberec a Turnov, Trutnov  (250,- Kč/osoba/obě cesty).

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.