PERLY JIŽNÍHO ISLANDU

Nový produkt naší cestovní kanceláře.
Ostrov ledu a ohně.

Číslo:

120

Termín:

4. 6. – 10. 6. 2018 vyprodáno, pouze náhradníci

11. 6. – 17. 6. – vyprodáno, pouze náhradníci

Cena:

25 950,- / 25 450,- Kč

Ubytování:

apart-hotel / penzion / hostel

Stravování:

vlastní

Průvodce:

Petr Gruss

Poznávací zájezd s pěší turistikou. Týden na Islandu vám umožní seznámit se s nejkrásnějšími místy tajuplného ostrova. Čekají na vás sopečné krátery, mohutné vodopády i tryskající gejzíry. Ledovcová laguna vyplavující kry do moře, které je vyvrhne zpět na černou pláž. Vykoupat se budete moci v horkých vodách ve známé Modré laguně. Nabízí se možnost výletu lodí za velrybami do vln Atlantického oceánu. Poznáte vstřícnost malého národa s velkým srdcem, ostrov ledu a ohně.

1.den: odlet z Prahy ve večerních hodinách.


2.den: o půlnoci přílet do Keflavíku – mikrobusem transfer s nočním přesunem do jihovýchodní části ostrova s největším evropským ledovcem Vatnajökull, uvidíme nádhernou ledovcovou lagunu JÖKULSARON, na které je možnost plout obojživelnými vozidly.


3.den: pěší vycházka k ledovcovému jezeru FJALLSÁRLÓN, zastávka na nejjižnějším bodu Islandu u osady Vík. Procházka po tajuplné černé pláži REYNISFJARA s kamennými útesy a úchvatný pohled na Atlantik u nejjižnějšího mysu Islandu z útesů DYRHÓLAEY. Tajuplný vodopád SELJALANDSFOSS, za jehož padající vodní stěnou můžete procházet a vysoký vodopád SKÓGAFOSS u Skokanu (možnost prohlídky muzea a skanzenu).


4.den: pěší výstup z HVERAGERÐI do hor s možností vykoupání v bystřině s teplou termální vodou. KRÁTER KERIÐ – možnost sestoupit až do jeho nitra k zelenému jezeru.


5.den: trasa „ZLATÉHO ISLANDSKÉHO TROJÚHELNÍKU” povede do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír STROKKUR a k vodopádům GULLFOSS, považovaným za nejkrásnější na ostrově. Procházka romantickou krajinou v NP ÞINGVELLIR (UNESCO), kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa – Alþing.


6.den: prohlídka hlavního města REYKJAVÍK – radnice, parlament, koncertní sál Harpa, moderní kostel Hallgrímskirja, vodojem Perlan s otočnou restaurací s výhledem na město, vila Höfdi – místo schůzky Gorbačova a Reagana. Při dobrém počasí fakultativně velrybí safari (příplatek 50 €). Odpoledne světoznámé termální lázně MODRÁ LAGUNA – vykoupání a relaxace patří na Islandu k nezapomenutelným zážitkům a návštěva ostrova by nebyla úplná (příplatek 60 €). Alternativně okružní jízda do nejzápadnější části Islandu (geotermální činnost, maják, zlom euroasijské americké kontinentální desky, maják). Odlet z Islandu o půlnoci.


7.den: přílet do Prahy v ranních hodinách

Ubytování: 2 x ubytování v apart-hotelu (dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, vybavenou kuchyňkou), 2 x nocleh na trase, penziony – hostel.


Stravování: z vlastních zásob. Možnost objednání sterilovaných jídel v CK.


V ceně je zahrnuta: letenka Praha – Reykjavik (Keflavik) a zpět včetně letištních poplatků a tax, přeprava mikrobusem po Islandu, 4x ubytování a průvodce.


Cena zájezdu byla platná 15. 2. Napište nám, zda se cena změnila.

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.