PERLY JIŽNÍHO ISLANDU

Prověřený produkt naší cestovní kanceláře.
Ostrov ledu a ohně.

Číslo:

Termín:

3. 6. – 9. 6. 2019

Cena:

29 750,- / 29 250,- Kč

Ubytování:

apart-hotel / penzion

Stravování:

vlastní

Průvodce:

Petr Gruss

Poznávací zájezd s pěší turistikou. Týden na Islandu vám umožní seznámit se s nejkrásnějšími místy tajuplného ostrova. Čekají na vás sopečné krátery, mohutné vodopády i tryskající gejzíry. Ledovcová laguna vyplavující kry do moře, které je vyvrhne zpět na černou pláž. Vykoupat se budete moci v horkých vodách horské bystřiny nebo ve známé Modré laguně. Nabízí se možnost výletu lodí za velrybami do vln Atlantického oceánu. Poznáte vstřícnost malého národa s velkým srdcem, ostrov ledu a ohně.

Tip: prodlužte si pobyt o severní část ostrova: https://hoska-tour.cz/zajezdy/perly-severu-a-zapadu-islandu/

1.den: Odlet z Prahy ve večerních hodinách.


2.den: mikrobusem transfer s nočním přesunem do jižní části ostrova. Dopoledne procházka po tajuplné černé pláži REYNISFJARA s kamennými útesy a úchvatný pohled na Atlantik u nejjižnějšího bodu Islandu z útesů mysu DYRHÓLAEY na skalní bránu v oceánu. Zastávka ve Víku. Odpoledne ubytování na hotelu ve Skógaru, v blízkém okolí můžete obdivovat bílý závoj 62 m vysokého vodopádu SKÓGAFOSS, k jehož hraně je možné vystoupat po schodech a vidět další vodopády. Nabízí se i možnost prohlídky skanzenu (muzea) a „utajené“ soutěsky na islandských koních (fakultativně 50 €).


3.den: přesun pod největší evropský ledovec Vatnajökull. Navštívíme N.P. SKAFTAFELL – pěšky k vodopádu SVARTIFOSS. Odpoledne pěší vycházka k ledovcovému jezeru FJALLSÁRLÓN – možnost plavby na raftech po jezeře až k ledovci. Uvidíme nádhernou ledovcovou lagunu Jökulsárlón a DIAMOND BEACH. Podíváme se ke kaňonu Fjaðrárgljúfur, nejvíce publikované soutěsky Islandu.


4.den: tajuplný vodopád Seljalandsfoss, za jehož padající vodní stěnou můžete procházet
a vodopád Gljúfrafoss v nedaleké jeskyni. Pěší výstup do údolí Reykjadalur s možností vykoupání v horském přírodním termálním potoce (35 až 45 °C). 2x ubytování na hotelu v Selfoss.


5.den: trasa „Zlatého islandského trojúhelníku” nás nejdříve zavede ke kráteru Kerið – možnost sestoupit až do jeho nitra k blankytně zelenému jezeru. Zastavíme se u kostela prvního biskupství na Islandu ve Skálholt. Podíváme se do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír Strokkur a GEYSIR, k vodopádům Gullfoss, považovaným za nejkrásnější na ostrově. Procházka romantickou krajinou v N.P. þingvellir (UNESCO), kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa – Alþing.


6.den: prohlídka nejsevernějšího hlavního města REYKJAVÍK – radnice, parlament, koncertní sál Harpa, moderní kostel Hallgrímskirja, vodojem Perlan s otočnou restaurací s výhledem na město, vila Höfdi – místo schůzky Gorbačova a Reagana. Při dobrém počasí fakultativně velrybí safari (příplatek 60 €). Odpoledne světoznámé termální lázně Modrá laguna – vykoupání a relaxace patří na Islandu k nezapomenutelným zážitkům a návštěva ostrova by nebyla úplná (příplatek 70 €). Alternativně okružní jízda do nejzápadnější části Islandu poloostrova Reykjanes (Geotermální pole Seltún & Gunnuhver, útesy Reykjanestá, most mezi kontinenty, maják Garður).
Odlet z Islandu po půlnoci.


7.den: přílet do Prahy v časných ranních hodinách.

Ubytování: 2x ubytování v apart-hotelu (dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, vybavenou kuchyňkou), 2x hotel (dvoulůžkové pokoje, společné soc. zařízení).


Stravování: restaurace nebo z vlastních zásob. Možnost objednání sterilovaných jídel v CK.


V ceně je zahrnuta: letenka: Praha – Reykjavik (Keflavik) a zpět, přeprava mikrobusem po Islandu, 4x ubytování a průvodce.


Smlouvy o zájezdu zaslat nejlépe do 31. ledna. Po tomto termínu již negarantujeme uvedenou cenu.


MOŽNOST ROZŠÍŘENÍ O SEVERNÍ ČÁST ISLANDU. VÍCE ZDE: https://hoska-tour.cz/zajezdy/perly-severu-a-zapadu-islandu/

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.