fbpx

POLSKO – KRAKOV, OSVĚTIM

Krakov pro pokročilé.
Budete skutečně fárat do podzemí.

Číslo:

110

Termín:

8. 6. – 10. 6. 2018

Cena:

3 950,- / 3 800,- Kč

Ubytování:

hotel

Stravování:

snídaně (možnost večeří)

Průvodci:

seznamte se

Dvě ikonická Polská místa a nejhlubší přístupný kamenouhelný důl v Evropě zachovalý v původní podobě. Nejstarší část Krakova si prohlídnete na Wawelu, jedná se o skutečnou metropoli. Město uniklo bombardování za II. světové války, takže celistvé historické jádro zůstalo zachováno (seznam UNESCO). V programu je také návštěva největšího nacistického koncentračního tábora.

1.den: odjezd v ranních hodinách, přesun do Polska. ZABRZE – hornický skanzen důl Guido. Nejhlubší podzemní prohlídková trasa v Evropě. Dostanete se 320 m hluboko pod zem a během prohlídky se seznámíme s technikami dolování černého uhlí, jízda závěsným hornickým vlakem.


2. den: KRAKOV – druhé největší turistické centrum v Polsku. Městské historické jádro je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Možnost návštěvy Muzea Czartoryských či Národního muzea, kde je v současnosti umístěn slavný obeaz Dáma s hranostajem. KAZIMIERZ – židovská čtvrť, centrum náboženské kultury. Nachází se zde pět synagog, jeden z nejstarších židovských hřbitovů a židovské muzeum.


3. den: OSVĚTIM – BŘEZINKA (Auschwitz – Birkenau) – největší nacistický koncentrační a vyhlazovací tábor.
V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Ubytování: hotel v Krakově.


Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za 400,- Kč.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 2x ubytování, 2x snídaně a průvodce.

Už to kreslíme…

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.