fbpx

UHELNÉ SAFARI

Mostecko, jak ho neznáte.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

060

12.5. – 14.5. 2017

Hotel.

Autobus 2 950,-/2 850,- Kč

Opakovaný poznávací zájezd do Podkrušnohoří. Terénním vozidlem se dostanete přímo k rypadlům mosteckých hnědouhelných dolů. Žatec má doloženou tisíciletou historii, ve které hraje dominantní roli prvotřídní chmel. Město je kandidátem na zápis do Seznamu kulturních památek UNESCO.

Program

1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun do oblasti Žatecka. PANENSKÝ TÝNEC – nedostavěný gotický chrám. V jeho prostorách se natáčelo několik filmů, například Kytice od K. J. Erbena. LOUNY – zastávka v historickém jádru města. STŘÍBRNÍK – vycházka na rozhlednu. Kruhový výhled na České středohoří a Krušné hory. ŽATEC – prohlídka historického centra bývalého královského města. Chrám chmele a piva, Chmelový orloj, Chmelařské muzeum, vyhlídková věž Chmelový maják s unikátním výhledem. Klášterní zahrady a další památky.
2. den: UHELNÉ SAFARI – exkurze do těžebních lokalit za provozu a na rekultivace. Zblízka se seznámíte nejen s technologií těžby hnědého uhlí, ale i obnovy krajiny po těžbě. MOST – kostel Nanebevzetí P. Marie – unikátním způsobem přesunutá stavba. HNĚVÍN – vycházka na vrch s hradem a vyhlídkovou věží.
3. den: KADAŇ – bývalé královské město, historická perla Podkrušnohoří. Bašta, Katova ulička (nejužší ulice v Česku), městské opevnění, barbakán, Mikulovická brána a mnoho dalších památek. Vycházka podle Ohře po nábřeží Maxipsa Fíka k františkánskému klášteru. JEZEŘÍ – kdysi honosné sídlo Lobkowiczů i dnes stojí za prohlídku. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.
Ubytování: hotel.
Stravování: snídaně. Večeře individuálně v hotelové restauraci.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 2x ubytování, 2x snídaně a průvodce.
Fakultativně: cena exkurze Uhelné safari činí 250,- Kč.

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.