fbpx

VLTAVSKÉ VYHLÍDKY

Orlík nad Vltavou

Termín: na přání kolektivu

 

Číslo zájezdu: 410

 

Ubytování: hotel Solenice (pod Orlickou přehradou)

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 3 550,- / 3 400,- Kč


Popis


Toulky po nejkrásnějších vyhlídkách.

 

Autobusem se budete posouvat po toku naší krásné řeky Vltavy. Vycházky nebo lehké túry na vyhlídky, které se nacházejí zpravidla při meandrech naší „matky řek“ v jejím středním toku. Přesněji od soutoku Vltavy s Otavou po soutok Vltavy se Sázavou. Některé vyhlídky jsou známé, o jiných málokdo ví. Většina vyhlídek je přístupná po turisticky značených cestách. Všechny vyhlídky mají své kouzlo a jsou cílem amatérských i profesionálních fotografů. Program byl připraven s využitím knihy Ivana Klicha Vltavské vyhlídky.

Váš průvodce:

Stanislav Haman

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun do oblasti střední Vltavy. OBLAST ZVÍKOVA – možnost prohlídky hradu Zvíkov. V rámci prohlídky je i vstup na vyhlídkovou terasu. Zastávka na vyhlídkách u Zvíkovského mostu a Zvíkovského Otavského mostu. Vycházka po naučné stezce na vyhlídku přírodní památky Kopaniny. Výhled na hrad Zvíkov.  KRKAVČÍ SKÁLA – vycházka na vyhlídku na Orlickou přehradu. ŽĎÁKOVSKÝ MOST – přechod více než půlkilometrového mostu 50 m nad hladinou a 100 m nad dnem Orlické přehrady.

ORLÍK – prohlídka zámku nebo alternativně lodní výlet po Orlické přehradě. Vycházka po naučné stezce parkem na vyhlídku na Orlickou přehradu a zámek. Zastávka na hrázi Orlické přehrady. ROVIŠTĚ – vycházka na první vyhlídku na Slapskou přehradu. VRŠKAMÝK – vycházka na rozhlednu. SLAPSKÁ PŘEHRADA – zastávka na Vesteckém mostě.

VESELÝ VRCH – vycházka na telekomunikační věž, výhled na Slapskou přehradu, Brdy a za dobré viditelnosti na České středohoří a Šumavu. VYHLÍDKA NA VRCHOVINCI – vycházka na jednu z nejlepších vyhlídek na Slapskou přehradu. MARJÁNKA – krátká vycházka na skalní vyhlídku. ŠEMÍKŮV SKOK – vycházka na vyhlídku položenou vysoko nad hladinou Slapské přehrady. SMETANOVA VYHLÍDKA – vycházka na vyhlídku na meandr Štěchovické přehrady. Výhled na osadu Ztracenka. Oblíbené místo B. Smetany.  MÁJ – na závěr vycházka na prý nejkrásnější vyhlídku na Vltavu. Ze 100 m skály je výhled na meandr řeky. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Informace


Ubytování:

Solenice, penzion Kaskáda a ubytování U Anny (soukromí). Veškeré ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích vybavených sociálním příslušenstvím a Wi-Fi.

Stravování:

snídaně. Večeře v hotelové restauraci dle jídelního lístku.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 2x ubytování
  • 2x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu (orientační vstupné dle minulých let: ZVÍKOV – hrad, senioři nad 50 let a studenti 50,- Kč, dospělí 70,- Kč. ORLÍK – zámek, senioři nad 50 let a studenti 80,- Kč, dospělí 120,- Kč)
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění po ČR – 10,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Prahu. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.