fbpx

PODKARPATSKÁ RUS

Podvečerní krajina při cestě ze Siněvir do Mukačeva

Termín: 22.7. – 27.7. 2020

 

Číslo zájezdu: 290

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 8 650,-/8 250,- Kč

Při objednávce dnes záloha pouze 2 890 Kč splatná do týdne. Zbytek 30 dní před odjezdem. Lomítková cena je pro stálé klienty. Informace ke slevám: https://hoska-tour.cz/slevy/.


Popis


Bez nočního přejezdu.
Prohlídka města Lvov.

Poznávací zájezd do západní části Podkarpatské Rusi. Ta pro nás představuje vzpomínku na prvorepublikové Československo a na Nikolu Šuhaje loupežníka. Kromě známých měst se spoustou památek zde najdete poloniny, roubené salaše se šindelovými střechami, stáda ovcí a vesničky rozeseté po kopcích.

Váš průvodce:

Kateřina Voňková

Program


Odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu i v Olomouci. Přesun na východní Slovensko. PREŠOV – prohlídka centra města. Nocleh v hotelu.

NĚVICKÉ – impozantní ruiny mohutného gotického hradu. Jedná se o nejzachovalejší zříceninu, která je častým turistickým cílem. UŽHOROD – významná metropole Podkarpatské Rusi má hezké historické centrum s pěší zónou se spoustou památek. Ve městě je rusínský skanzen, kde jsou posbírané dřevěné stavby z celého Zakarpatí. Hezky jsou opravené kostely včetně katedrály. Najdete tu i nejdelší lipovou alej v Evropě. Možnost prohlídky hradu (muzeum karpatské přírody). Od hradu je pěkný výhled na město.

PALANOK – na kopci nad Mukačevem se rozkládá nejstarší stavební památka oblasti a tou je hrad. Od romantického hradu jsou pěkné výhledy. V hradním muzeu najdete zajímavé exponáty. BEREHOVO – vinařské městečko s krásným historickým centrem s upravenou pěší zónou. I přes nepromyšlenou protialkoholní kampaň gorbačovského období se tu pěstuje dobré, i když dražší víno. MUKAČEVO – malebné historické jádro města s pěší zónou. Klášter, dřevěný kostelík ze 14. století, radnice, sousoší Cyrila a Metoděje a mnoho kostelů. Na místním tržišti koupíte téměř vše.

KOLOČAVA – rodná obec Nikoly Šuhaje loupežníka, malé muzeum Ivana Olbrachta, hroby českých četníků a Nikoly Šuhaje. Ve stylové hospůdce vychutnáte kouzlo tohoto kraje. Nově otevřený skanzen s vlakem úzkokolejky.

SINĚVIR – romantický národní park je skutečnou perlou Karpat. Zastávky u dřevěných kostelíků. SINĚVIRSKÉ JEZERO – karpatská perla, kouzelné jezero opředeno zajímavou pověstí. Leží skoro v tisícimetrové výši a je největším jezerem na Podkarpatské Rusi.

LVOV – neobjevený ráj českých turistů. Pozoruhodné historické centrum s katolickými, pravoslavnými, řeckokatolickými i arménskými kostely, Lvovská opera, národní akademické divadlo, radnice a tržní náměstí.

Celodenní přesun, návrat ve večerních hodinách.

Informace


Ubytování:

hotely, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování na Ukrajině, 1x na Slovensku
  • 5x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat po trase přes Olomouc. Klientům z Prahy, Brna, Liberce a Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.