fbpx

ZA NIKOLOU ŠUHAJEM LOUPEŽNÍKEM

Památky i kouzelná příroda.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

360

15.8. – 20.8.  2017

3x hotel na Ukrajině, 2x na Slovensku u Zemplínské Šíravy.

Autobus 6 950,-/6 650,- Kč

Poznávací zájezd do západní části Podkarpatské Rusi. Ta pro nás představuje vzpomínku na prvorepublikové Československo a na Nikolu Šuhaje loupežníka. Kromě známých měst se spoustou památek zde najdete poloniny, roubené salaše se šindelovými střechami, stáda ovcí a vesničky rozeseté po kopcích.

Průvodce: Pavel Bičiště

Na zájezd jsou ještě volná místa.

Program

1. den: odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu v Olomouci. Přesun na východní Slovensko.
2. den: PALANOK – na kopci nad Mukačevem se rozkládá nejstarší stavební památka oblasti a tou je hrad postavený jako nedobytná pevnost. Od romantického hradu jsou pěkné výhledy. V hradním muzeu najdete zajímavé exponáty. MUKAČEVO – historické jádro města s hezkou pěší zónou. Malebné historické centrum města, radnice, sousoší Cyrila a Metoděje a mnoho kostelů. Klášter, dřevěný kostelík ze 14. století. Na místním tržišti koupíte téměř vše. BEREHOVO – vinařské městečko s krásným historickým centrem s upravenou pěší zónou. I přes nepromyšlenou protialkoholní kampaň gorbačovského období se tu pěstuje dobré, i když dražší víno.
3. den: KOLOČAVA – rodná obec Nikoly Šuhaje loupežníka, malé muzeum Ivana Olbrachta, hroby českých četníků a Nikoly Šuhaje. Ve stylové hospůdce vychutnáte kouzlo tohoto kraje. Nově otevřený skanzen s vlakem úzkokolejky. SINĚVIR – romantický národní park je skutečnou perlou Karpat. SINĚVIRSKÉ JEZERO – karpatská perla, kouzelné jezero opředeno zajímavou pověstí. Leží skoro v tisícimetrové výši a je největším jezerem na Podkarpatské Rusi. Vycházka.
4. den: SOLOTVINA – oblast se solnými doly. Možnost vykoupání ve slaném jezeře nebo v bazénech, kde se zaručeně neutopíte. Jezero se také nazývá Mrtvým mořem. CHUST – nejvýznamnější památkou je zřícenina středověkého hradu, vycházka.
5. den: NĚVICKÉ – impozantní ruiny mohutného gotického hradu. Jedná se o nejzachovalejší zříceninu, která je častým turistickým cílem. UŽHOROD – významná metropole Podkarpatské Rusi má hezké historické centrum s pěší zónou se spoustou památek. Hezky jsou opravené kostely včetně katedrály. Najdete tu i nejdelší lipovou alej v Evropě. Nad městem je rusínský skanzen, kde jsou posbírané dřevěné stavby z celého Zakarpatí. Možnost prohlídky hradu (muzeum karpatské přírody). Od hradu je pěkný výhled na město. V podvečerních hodinách přesun na Slovensko.
6. den: návrat ve večerních hodinách.
Ubytování: 3x hotel na Ukrajině, 2x na Slovensku u Zemplínské Šíravy.
Stravování: snídaně. Večeře individuálně v hotelové restauraci.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 5x ubytování, 4x snídaně a průvodce.

© 2019 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.