fbpx
hoska-tour@hoska-tour.cz | 605 337 570 | PO-PÁ: 9-13

VELKÝ OKRUH POLSKEM

Náměstí před Královským hradem ve Varšavě

Termín: 1. 6. – 6. 6. 2021

 

Číslo zájezdu: 110

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 7 450,- Kč


Popis


Za krásami Baltského moře.
Tam bez nočního přejezdu.

Poznávací zájezd za památkami a přírodními krásami. Polsko je pro turisty atraktivní zemí. Navštívíte mnoho zajímavých míst – křižácký hrad, středověká města, dřevěné kostelíky a pohyblivé písečné duny. Náš severní soused v uplynulém období vložil do cestovního ruchu značné finanční prostředky a na návštěvnosti této země je to znát.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun do Varšavy. LODŽ – krátká zastávka v historickém jádru města.

VARŠAVA – celodenní prohlídka města. STARÉ MĚSTO – je obehnáno hradbami. Pro svoji historii je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Zámecké náměstí se sloupem Zikmunda III. Vasy, katedrála sv. Jana, Staroměstské náměstí, které patří k nejatraktivnějším ve Varšavě a mnoho dalších významných památek. KRÁLOVSKÝ ZÁMEK – možnost prohlídky bohatých interiérů. Nenechte si ujít Mramorový sál, Senátorský sál, Taneční sál a knížecí komnaty. NOVÉ MĚSTO – s mnoha kostely, pomníky a dalšími památkami. PALÁC VĚDY A KULTURY – z vyhlídkové terasy výhled. Možnost prohlídky Národního muzea.

OLSZTYN – pozoruhodné staré město. Katedrála sv. Jakuba – nádherná sklípková klenba, starobylé náměstí s barokní radnicí, zámek. MALBORK – křižácký hrad je skvělou ukázkou obranných středověkých staveb. Hrad je nejvýznamnějším hradem v Polsku. Je zapsán na Seznamu kulturních památek UNESCO.

SLOWINSKÝ NÁRODNÍ PARK – ojedinělá biosférická rezervace UNESCO. Pohyblivé až 40 m vysoké duny. Výlet lodí přes jezero k dunám. Zpět elektrickým vláčkem nebo pěšky. Možnost vykoupání v moři. LEBA – oblíbené přímořské letovisko. SOPOTY – přímořské letovisko, mořské lázně, krásná pláž. GDYNIA – přístaviště trajektů nedaleko centra města. JIŽNÍ MOLO – turisticky velmi zajímavé. Kotví zde muzejní loď Blyskawica – torpédoborec a loď Pomorza – nádherná třístěžňová fregata, Oceánografické muzeum s mořským akváriem.

OLIWA – monumentální katedrála s klášterem. GDAŇSK – jedno z nejkrásnějších měst severní Evropy. Staré hanzovní město, bohatě zdobená průčelí domů v centru města. Památky podél tzv. Královské cesty, Neptunova fontána, cihlový kostel P. Marie s orlojem, Zlatá brána, Zelená brána s úchvatným zdivem. Starý jeřáb – unikátní středověká budova, symbol města. Možnost posezení ve vyhlášených kavárnách. V povědomí máme i gdaňské loděnice, které prosluly jako kolébka Solidarity. HNĚZDNO – město leží na sedmi pahorcích mezi jezery. Katedrála, kostel sv. Jiří, arcibiskupský palác, starý rynek, Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Vojtěcha – korunovace polských králů. Jsou zde uloženy ostatky sv. Vojtěcha. POZNAŇ – poznej Poznaň. Starý rynek s místními umělci, kteří zde vystavují své výtvory, radnice s orlojem je jednou z nejkrásnějších budov – největší turistickou atrakcí je hodinová věž, Přemyslovský zámek. TUMSKÝ OSTROV – monumentální katedrála (nejstarší v Polsku) sv Petra a Pavla se Zlatou kaplí a hodnotným hlavním oltářem. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

2x hotel ve Varšavě, 2x hotel v Gdaňsku, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 790,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 860,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • večeře 780,- Kč
  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu pojede na hraniční přechod Náchod – Běloves. Klientům z PrahyBrna nebo Pardubic doporučíme vhodné vlakové spojení na nástupní místo do Hradce Králové.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Turnov (200,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Videa


© 2021 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.