fbpx

Adventní trh v Drážďanech

Při zájezdu do adventních Drážďan s průvodcem navštívíte místa jako jsou největší kostel Saska – Hofkirche, Samperovu Operu – architektonický skvost, Frauenkirche – kostel který byl vybombardován během vojenských náletů. V případě zájmu můžete také navštívit galerii porcelánu či obrazů ve Zwingeru nebo se jen kochat exteriéry.

 

Jako hlavní adventní atraktivita, největší z drážďanských trhů Striezelmarkt najdete na náměstí Altmarkt v centru Drážďan. Ve více než 250 stáncích budete moci nakoupit tradiční vánoční dárky a ochutnat spoustu místních dobrot, mezi které patří originální drážďanská štola či pletenec. Zatímco se budete zahřívat svařeným vínem, můžete si prohlédnout, jak se vyrábí starodávné, a přesto tolik oblíbené vánoční dárky. Zbude čas i na nakupování, například v obchodním domě Primark.

 

V průběhu vánočních trhů je zajištěn bohatý program, který zahrnuje pěvecká vystoupení sborů na veřejných prostranstvích nebo v kostelech, 9. prosince během slavnosti Stollenfest bude slavnostně vynesena několikatunová vánoční štola a nejmenší návštěvníci určitě ocení doprovodný program a neustále otevřený pohádkový hrad. Budete si moct zabruslit i na ledové dráze. Pokud se vydáte na vánoční trhy do Drážďan, určitě nebudete litovat.

0 0 hlasů
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.