fbpx

Laxenburg – jeden z nepůsobivějších parků v Evropě

Hrad Franzensburg

Několik kilometrů za Vídní se nachází jedna z nejvýznamnějších ukázek krajinářské architektury, zámecký park se zámkem Altes Schloss a s výstředním rytířským hradem Franzesburg postaveným na ostrově uprostřed zámeckého jezera.


Svérázná romantická stavba ostrovního hradu Franzensburg byla postavena v 19. století na žádost císaře Františka I. Hrad stojí na umělém ostrově a byl inspirován středověkými rytířskými hrady. Už od počátku byl hrad navržený jako reprezentační sídlo, a tak v něm nikdy nikdo nebydlel. Během stavby se použilo mnoho originálních románských, gotických i renesančních artefaktů.

Rozsáhlý park, který má rozlohu 280 hektarů, je plný dalších krajinářských staveb. Je tu mnoho letohrádků, jeskyní, chrámů a také středověké kolbiště. Své místo zde má i stavba nového zámku zvaného jako Blauer Hof (Modrý dvůr).

V parku to však žije hlavně mimo tyto stavby. Po jezeře plují loďky a jezdí přívozy. Park křižují zase vláčky a koňské povozy. Pro děti tu mají nemalé hřiště, v západní části parku je dokonce koupaliště Waldbad. Samozřejmě mnoho lidí se jenom v klidu prochází v bohaté spleti cestiček chráněnou krajinou, která byla prohlášena za oblast „Natura 2000“.

Seegrotte Hinterbrühl

V oblasti stojí za návštěvu i jeskyně Seegrotte ve městečku Hinterbrühl. Hlavní zajímavostí jeskyně je největší podzemní jezero v Evropě. „Velké jezero“ se nachází asi 60 metrů pod povrchem země. Do jezera přitéká voda pomocí sedmi podzemních pramenů, ale nemá žádný přirozený odtok. Proto se musí voda každou noc odčerpávat, aby se uchovala potřebná hloubka.

Zájezd do této oblasti:

Parky nedaleko Vídně

0 0 hlasů
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.