fbpx

Madeira: 5 důvodů proč navštívit ostrov věčného jara

Pokud jste milovníci jara a zbylá tři roční období vám nejsou zcela při chuti, zbystřete zrak, neboť se zde odhalují taje a krásy ostrova, který je mnohdy pojmenován právě jako ostrov věčného jara – Madeira. Madeira je ostrov patřící Portugalsku a nachází se v Atlantském oceánu. Ač svou rozlohou může klamat, že nic velkolepého nenabízí, neboť ta činí pouhých 801 km, opak je pravdou. Možná by se i dalo s lehkou nadsázkou říci, že celý ostrov zvládnete projet za jediný den, Madeira toho má však tolik co nabídnout, že vám nakonec ani týden nebude plně stačit k průzkumu tohoto ostrova.

Madeira


1. Aktivně odpočinková dovolená

Jak bylo již zmíněno, tenhle malý ostrov má mnohé co nabídnout. Na své si přijdou jak milovníci moře, co svůj čas rádi zužitkují odpočinkem na pláži a chytáním slunečních paprsků (za podmínky že tito lidé nevyžadují teploty srovnatelné s africkou Saharou), tak milovníci aktivního trávení dovolené, kterým nevadí dlouhé túry, ať už kolem pobřeží, tak po místních vrcholcích. Pro ty odvážnější, je zde i možnost vyzkoušet si například paragliding, surfování, či jinou, adrenalinem nabitou aktivitu.

Madeira – aktivní dovolena

2. Příroda

Madeira se pyšní neskutečnou přírodou. Již na první pohled vás uchvátí, jak se vše zelená, což je docíleno díky levádám. Levády jsou vlastně takový systém zavlažování celého ostrova, kdy se pomocí kanálů dostane voda do všech částí. Levády jsou navíc přístupné na několika místech na ostrově, kdy se podél nich vinou pěší cesty. Ač jsou si levády velmi podobné, každá má své osobité kouzlo a každá vás dovede k jinému cíli a k jinému výhledu. Krom levád je pak na ostrově několik vrcholků, na ostrově známé jako „Picos.“ Byť k nim vede spletitá a do kopce vedená cesta, vše je pro turisty přehledně značené. Navíc jsou tyto cesty odstupňované i na škále obtížnosti, proto si každý může vybrat trasu dle svých možností a schopností. Ať už se dostanete na jakýkoliv vrchol, věřte, že výsledek bude stát za to. Pokud vám tedy výhled zrovna nezavalí mraky.

Madeira – levády přírodou

3. Ronaldo

Madeira je především proslulá díky fotbalovému hráči Christianu Ronaldovi, který se na tomto malém ostrově narodil. Místní obyvatelé jsou na tento fakt natolik hrdí, že po svém hrdinovi nazvali nejen letiště, ale v hlavním městě Funchal mu postavili muzeum. Dominantou tohoto muzea je poté socha samotného Ronalda, která odvážně zobrazuje nejednu Ronaldovu přednost. Navíc je všeobecně známo, že Ronaldo rád občas na svůj rodný ostrov zavítá, tudíž je zde poměrně značná šance, že byste si jako suvenýr mohli, krom fotky s Ronaldovou sochou, přivést i fotku se samotným Ronaldem.

Madeira – socha Ronalda

4. Pastel de nata zapité ponchem aneb pravá portugalská hostina

Pivem se sice Madeira pyšnit moc nemůže, avšak skvěle to vynahradí jiným nápojem. Na poncho narazíte v jiných zemích málokdy, neboť je to drink pocházející přímo z Madeiry. Ingrediencí a různých ovocných variací má tento nápoj mnoho, nicméně vždy vás osvěží a díky madeirskému rumu vás i dobře rozpoloží. Pokud vás bude poté honit mlsná, nezapomeňte si dopřát sladkou portugalskou tečku – portugalské Pastel de nata, malý koláček z listového těsta naplněný žloutkovým krémem. Pastel de nata si dokonce můžete objednat i v baru, a to ve formě alkoholické. Fantazie se tu meze doopravdy nekladou.

Portugalský koláček Pastel de nata

5. Vánoce

Pokud se vydáte na ostrov na sklonku roku, především pak přes vánoční svátky, tak se připravte na to, že uvidíte něco, co jste ještě neviděli. Madeira drží totiž prvenství v uskutečnění největšího ohňostroje, takže se za velkolepou show nemusíte hnát kupříkladu až do Austrálie. Ač bude počasí vybízet na lehkou mikinu, vánoční atmosféru ve Funchalu vám nabudí nepřehlédnutelná výzdoba, spousta osvětlení, či Santova vesnička postavená přímo na náměstí. Pokud si myslíte, že víte, co je pravý vánoční kýč, tak jste ještě zdaleka neviděli všechno.

Madeira – Vánoce

Madeira toho nabízí mnohem více, než tento list dokáže pojmout. Pokud však raději utíkáte do přírody a kocháte se výhledy do dalekých končin nebo třeba až na samý konec ostrova, Madeira Vás zajisté očaruje. Podívejte se na přehled poznávacích cest a turistických putování s českým průvodcem na Madeiru.

0 0 hlasů
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.