fbpx

ADVENTNÍ BUDAPEŠŤ

Poznejte vánoční atmosféru evropských měst.
Možnost nákupu ve Velké tržnici.

Termín: 2.12. – 4.12.  zájezd č. 920

Zájezd do Budapešti za památkami, trhy s místními specialitami, vánoční atmosférou a termálními lázněmi. Čekají vás hezké vánoční trhy ve znamení tradic a folkloru. Bude čas i na návštěvu některého z vyhlášených muzeí nebo galerií, ochutnáte pečené klobásky či vyzkoušíte hřejivou vodu termálních lázní.

Program:
1. – 2.den: odjezd v ranních hodinách, přesun do Maďarska. GYÖR – historické město čtyř řek s krásným barokním jádrem. Na náměstí pěkný adventní trh. SZENTENDRE – adventně vyzdobená historická část města. BUDAPEŠŤ – prohlídka slavnostně vyzdobené Budapešti a nejvýznamnějších památek: památník Milénia, budova Parlamentu, bazilika sv. Štěpána, Matyášův chrám, Rybářská bašta. Dárky koupíte na tradičním jarmarku, který se pořádá na Vörösmárty tér. Zpravidla je doprovázen vystoupeními folklorních souborů. Pochutnáte si na nějaké dobré maďarské specialitě, určitě přijde vhod šálek kávy nebo pohár punče na vyhlášené noblesní promenádě Váci Útca. Kromě trdelníků, sýrových koláčů, pečených kaštanů koupíte i cukrovinky z čokolády nebo marcipánu, maďarskou vánoční roládu a výtečné klobásy. VELKÁ TRŽNICE (Vásárcsarnok) – možnost nákupu ve vyhlášené tržnici, kde seženete vše od značkových oděvů po tokajské víno a klobásy. SZÉCHENYI – možnost pobytu v secesních termálních lázních. Vnitřní léčivé i venkovní termální bazény mají vodu teplou 28 až 40°C.
3.den: odjezd v ranních hodinách do Bratislavy. BRATISLAVA – prohlídka vánočně vyzdobeného města: Bratislavský hrad, Dům U dobrého pastiera, korunovační Dóm sv. Martina, Michalská věž, stará a nová radnice, budovy University Istropolitana, při cestě na hlavní náměstí zhlédnete paláce Pálffyho, Kaglevichův, Esterházyho, Ballesův, Apponyho. Na vánočním trhu se nabízí tradiční zboží jako cikánská pečínka, pagáče, kapustnice, chléb s cibulí, husí a zelné „lokše“, vánoční medovina a pochopitelně ručně vyráběné lidově umělecké předměty od hrnčířů, kovářů, sklářů, a dalších. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Ubytování: penzion v centru Budapešti.
Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 490,- Kč.
Cena: 3 750,-/3 600,- Kč.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 2x ubytování, 2x snídaně a průvodce.

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.