fbpx

Za posledním puchýřem 2019 Olomouc

Poslední puchýř se v roce 2019 uskuteční tentokrát na Hané ve městě Olomouc.  Zde se uskuteční už jeho 48. pokračování. Turistická akce bude zařazena do následujících projektů KČT: Turistická známka, Dvoustovka, Seriál pochodů IVV.

Olomouc je druhou nejrozsáhlejší památkovou rezervací v Česku. Hlavní město Olomouckého kraje obývá 100 tisíc lidí bývalo historicky tím hlavním centrem Moravy. V Olomouci můžete obdivovat velkém množství pamětihodností, soubor barokních kašen, radnice s orlojem, renesanční a barokních paláce, řada církevních staveb, opevnění města a další památky. Ve městě je i velké množství muzeí a divadel.

 

Termín turistického festivalu: pátek 15.11.2019 – neděle 17.11.2019

Registrace účastníků, start a cíl pochodu, uložení zavazadel: Dům dětí a mládeže, třída 17. listopadu. Otevírací doba: pátek od 7:00 do 22:00 hodin, sobota od 6:00 do 19:00 hodin, neděle od 7:00 do 12:00 hodin. Uložení zavazadel v neděli do 12:00 hodin.

Základní program

Pátek 15. listopadu: příjezd a registrace účastníků, zájezd pro předem přihlášené zájemce, individuální program, turistické besedy.

Sobota 16. listopadu: příjezd a registrace účastníků, start pochodu, cíl pochodu, puchýřovská zábava, předávání štafety dalšímu pořadateli.

Neděle 17. listopadu: IVV trasa Po stopách historie města Olomouc, individuální program, odjezd účastníků.

Trasy sobotního pochodu: účastníci mají individuální možnost volby výběru ze dvou větví doporučených tras. Větev č. 1. Trasy v oblasti CHKO Litovelské Pomoraví. Mapa KČT č. 57 Haná Olomoucko. Větev č. 2. Trasy v oblasti Nízkého Jeseníku.

Mapa KČT č. 57 Haná Olomoucko. Trasy budou vedeny po značených turistických trasách pěších a cyklo. Trasa nedělního pochodu: 11 km okruh IVV, vyznačený červeným psaníčkem. Mapa KČT č. 57 Haná Olomoucko.

Aktuální informace nalezenete na webu organizátora KČT odbor Klub Dobrý hospodář Olomouc: https://www.puchyrolomouc.cz/

 

Zájezd na tuto akci zde na webu: https://hoska-tour.cz/zajezdy/posledni-puchyr

 

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.