fbpx

CYKLISTIKA

BAVORSKÉ ZRUŠENÉ ŽELEZNICE

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Termín: 4.7. – 8.7. 2024

 

Číslo zájezdu: 720

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 8350,- Kč


Popis


Poznejte kraj za oponou. 

Na kole po někdejších kolejích.

Hlavním programem jsou nádherné túry po trasách bývalých železnic v oblasti Hornofalckého lesa, ze kterých se staly pohodlné cyklostezky. Vedou přes malebná bavorské města, městečka a vesničky s celou řadou pěkných odpočinkových míst. Pojedete bývalými železničními tunely i přes dlouhé mosty. Nádražní budovy se staly restauracemi s gastronomickými lahůdkami. Všechny trasy jsou velmi dobře značeny. Prohlédnete si i památky UNESCO v Řezně.

Váš průvodce:

Petr Gruss

Program


Odjezd v ranních hodinách. OKRUH CHODSKEM – po trase z Domažlic, přes Klenčí pod Čerchovem, Výhledy, Chodov, Trhanov, Hrádek, Újezd zpět do Domažlic. CHODSKO – je pro turisty nesmírně přitažlivé, svérázné, jedinečné a spontánní. Poslední národopisná oblast Čech, kde jsou dosud živé lidové obyčeje, nářečí i lidový oděv. Co chodská obec – to památka.

BOCKLRADWEG (Na kole po Eslarnském Bocklu) – cyklotrasa byla vybudovaná po zrušené železnici v Hornofalckém lese mezi Eslarnem a Neustadtem an der Waldnaab a měří 52 km. Trasa je vedena přes městečka a vesnice romantickou zvlněnou krajinou. Podél stezky se nachází několik odpočívadel s informačními tabulemi. Trasa je bez velkého převýšení, protože využívá náspy a zářezy bývalé železnice. PLEYSTEIN – na skále se nachází kostel s klášterem, nádherný výhled. Úsek z Vohenstraussu do Neustadtu je vhodný i pro bruslení. FLOSS – barokní kostel, synagoga. FLOSSENBÜRG – bývalý koncentrační tábor. Nedaleko je zdaleka viditelná zřícenina středověkého hradu. Neustad – pestrobarevné měšťanské domy, kostel sv. Jiří, Starý a Nový zámek.

STEZKA PŘÁTELSTVÍ – další cyklotrasa v Hornofalckém lese dlouhá 50 km po bývalé železnici z Schönsee do Nabburgu. Jedna z prvních cyklostezek vybudovaná po trase bývalé železnice v Bavorsku. I tato cyklostezka vede romantickou krajinou bez velkého převýšení.

CYKLOSTEZKA FALKENSTEIN – REGENSBURG. Z městečka Falkenstein po bývalém tělese železniční dráhy malebnou krajinou, převážně mírné klesání, do Regensburgu (Řezna), celkem 47 km. FALKENSTEIN – z daleka viditelná zřícenina hradu. REGENSBURG – město králů i císařů. Historické jádro je zapsáno na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Středověké náměstí, katedrála sv. Petra, nejstarší kamenný most v Německu.

Z ČERCHOVA DO DOMAŽLIC – po trase z Capartic 740 m přes vrchol Čerchova, Českou Kubici a Babylon do Domažlic. ČESKÝ LES – zapomenutý kraj kdysi omotaný ostnatým drátem železné opony. Najdete zde zvláštní kouzlo pohraničních lesů. ČERCHOV 1042 m – nejvyšší vrchol Českého lesa. Z rozhledny (dříve špionážní ucho) je kruhový výhled a za ideálních podmínek i na 230 km vzdálený Dachstein. DOMAŽLICE – srdce Chodska vás zdálky bude vítat svojí nakloněnou rozhlednou. Možnost prohlídky Chodského hradu, kde je dnes muzeum s bohatými národopisnými sbírkami.

Během odpoledne odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Informace


Ubytování:

hotel, penzion, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 700,- Kč.

Stravování:

snídaně. Večeře individuálně v hotelové restauraci.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava,
  • 4x ubytování,
  • 4x snídaně,
  • průvodce.

V ceně není zahrnuto:

  • cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:

balíček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den,

osoby nad 70 let 80 Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

nástupní místa sestavujeme s příhlédnutím k bydlišti účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a České Budějovice. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení.

 

Více informací o nástupních místech zde.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.